Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafal194

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    190
  • Rejestracja

rafal194's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Już poprawiłem tak podstawa 60x60cm i głębokości 220cm.
  2. Mam w planach postawienie garażu 6x6.W miejscu słupów będą zalane stopy.Ze w względu na słaby grunt będę kopał na głębokość 2 metrów,do stabilnego gruntu. Miałem do wyboru albo stopy albo płyta.Wybrałem stopy, z czasem albo wyłożę środek kostką albo zrobię płytę nie zależną od słupów. Wymiary stóp podstawa 60x60x 220 cm głębokość .Te 20cm będzie na razie ponad ziemią, tak wynosi poziom zero.Na chwilę obecną jestem na etapie kopania.Lecz czy warto w tym roku zalewać,przy tych temperaturach? Czy czekać na wiosnę? Wyczytałem ze beton potrzebuje temperatury 5stopni przez min 3 doby.Czy wystarczy nakryć stopy na noc a na dzień je odkrywać? Nie chcę aby beton mi pękał ani się kruszył na wiosnę. Garaż będzie zbudowany na dwuteownikach IPE 160 oraz obłożony płytą PIR.
  3. Witam wszystkich serdecznie. Mam problem przy remoncie domu z lat 90.Mam stary otwór drzwiowy który chciałem zalać Betonem, lecz jest problem z wodą gruntową. Pokrótce myślałem nad tym aby nawiercić sporo otworów i wbić pręt z obydwu stron żebrowany fi 12 i pośrodku go zespawać razem. Lecz jak widać na zdjęciu dół fundamentu czyli ława jest ciągle mokra od wód gruntowych. Czy jak położę na to papę i wyleje beton to będzie to szczelne?. Czy należało by odkopać to od zewnątrz tak aby osuszyć to miejsce?. Druga kwestia chciałem przy okazji wylać płytę pod balkon lecz dwuteowniki (tregle) są pordzewiałe. Oczyszczenie będzie kłopotliwe bo po 30 latach to juz jest wzarte, czy zalewać tak ,i zrobić dodatkowe zbrojenie z pęta czy odcinać 20 cm od ściany i spawać nowe.? .Myślałem balkon podeprzeć dodatkowo jakimiś podporami o te murki od schodów. Akurat te murki tworzą monolit ze schodami i są zalane do samego gruntu jak fundamenty. Bardzo proszę o pomoc.
  4. Czyżby reklama produktu.Przy większej ilości słupków zamawiasz gotowy beton ,przyjedzie gruszka przywiezie nawet 1m3.
  5. Napęd możesz sobie zamontować sam.Lecz wtedy prawdopodobnie nie bedziesz miał gwarancji ,gdyż ona obowiązuje przy montażu przez przeszkolonego instalatora.
  6. Piękna reklama niby sklepu ale: -brak ceny -tworzywo sztuczne tylko do lekkich blach niby cichsze ale polecałbym metalowe -brak regulacji wózków.
  7. Jakie masz te ogrodzenie?. Po jakimś czasie 2-3latach trzeba przejrzeć stan i ewentualne ogniska rdzy usunąć jak jest dużo zakamarków.Teraz zakup ogrodzenie ocynkowane ogniowo,20lat z głowy.
  8. Chodzi o samo kopanie,jeżeli niema się małej koparki to trzeba zasuwać ręcznie a wiadomo jak to jest raz ładny żwir a raz katorga kamienie itp,a i również rozrabianie betonu dla dwóch ludzi na spokojnie jest to 6-8godzin spokojnej roboty.Zgadza się co firma to inna koncepcji jedni zalewają strzelarz wtedy wystają tylko śruby inni jak beton zaschnie wklejają znów szpilki na kotwę chemiczną,a inni zaś zalewają tylko 2 pręty gwintowane do którego potem przykręcają stojak od bramy,spotkałem się tez z koncepcja ze zalewają blachy stalowe a potem do tego spawają rolki. Jedno jest pewne dół na 130cm minimum,długość połowę długości bramy.Płacąc 1200-1500 pln nic cię nie interesuje,a tak jak dasz mniej musisz kupić żwir beton ,jakieś deski na szalunek.chyba ze ktoś ci wyleje równo z gruntem taki placek betonu .
  9. Z materiałem czy bez?,jak z faktura to niewysoki ,u nas w rejonie za wylanie bez faktury 600-800zł bez materiału,jednak w zależności od miejsca ale robota przyjemna nie jest,nie trzeba zbroić,ale niektóre firmy zalewając ławę zatapiają w betonie stojak podstawę pod rolki i z betonu wystają tylko szpilki.
  10. Ja chciałem z profilu wtedy można było by dać i większe przekroje nawet i ocynkowane ale jak to klient miał dostęp do tańszej stali i uparł się na taki pręt. Kwestia czy autor tematu przeliczał ile średnio będzie ważyła brama czy tak na oko bo 500 kg nawet na 6 metrów to jest sporo.Brama właśnie z wypełnieniem z pręta 25x25 co 10cm brama na ramie 60x40x4 ważyła około 90kg/mb.
  11. Czyli komorowa na ogrodzenia?. A nie ma problemów z wichrowaniem się desek na większych długościach np od wschodniej strony gdzie mocno się nagrzewają?. Państwo są przedstawicielem ,dystrybutorem?. Był bym zainteresowany.
  12. Może z pręta pełnego 25x25 już taka robiłem miała w świetle 5metrów.
  13. Jest to ruchliwa ulica?Bo jeżeli tak to w moment się znajdzie życzliwy co to zgłosi.
  14. Wersja A teraz mam mieszkanie od zachodu i w lato trzeba chronić się przed słońcem ,południowa strona domu jest chłodna a u mnie na wieczór duchota.Zdecydowanie wersja A.
  15. Można i spawać od razu do szyny w końcu tak robi się od wieków ale często w tedy wypływa rdza ze szczelin.Stopki temu zapobiegają i usztywniają dodatkowo bramę jedyny minus brama wtedy wygląda trochę dziwacznie i jak półprzemysłowa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...