Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafal194

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    197
  • Rejestracja

rafal194's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Już tak zrobiłem,zostawiłem 3 cm między przerwami powinno starczyć.Stykają się tylko na początku. Po prostu oszukałem się bo zamaist robić wszystko na bieżąco ,zrobiłem podstawy bez patrzenia jak wyjdzie dalej Dzięki za pomoc.
  2. Gdy już myślałem że mam wszystkie problemy rozwiązane to spotykam znowu. Mam wszystkie podstawy złożone i chciałem zacząć składać do tego te startery słupów.Lecz mimo że ustaliliśmy że mają być na samym dole,to spotkałem problem,gdyż są obok siebie. Prawy jest skierowany w lewą stronę ,lewy w prawą.Przy takim układzie pręty są obok siebie ,czy to nie przeszkadza? W sumie jak je związe w kilku miejscach będą tworzyły jakby jeden gruby pręt,z góry i zdolni będzie otulina betonu.
  3. Raczej zastosuje pręty gwintowane na kotwie chemicznej.Wtedy będzie można zastosować ewentualne podkładki pod słupy.Raczej nie wyleje idealnie 8 stóp. Dodatkowo muszę wymieć grunt na głębokości 100cm.ptaktycznie 1 M3,gdyż stopy mają wymiary 100x100.
  4. Zgadza się dwuteowniki IPE 160. Mocowanie na kotwe klinową Fischera faz 2. Niby wszystko przeliczone.Mam pełne obliczenia statyczne garażu. 6x6x3.5m wys.dwyteownik IPE 160 plus płyta warstwowa 80.
  5. Dzięki za info ,ogólnie cały projekt ogarnąłem co i jak tylko tu miałem problem.od spodu pewnie dam z 6 cm,mam takie dystanse do betonu .
  6. Dziękuje za odpowiedz czyli dobrze dałem.Tak zgadza się przechodzą na przeciwległa stronę.W sumie jakby była różnica to było by na projekcje pokazali czy startery są do rogów czy na prosto.
  7. Mam problem ze zbrojeniem fundamentu,podstawa słupów budynku. Mam już skręconą podstawę z drutów,czas na startery słupów.I tu mam dylemat gdyż nie widzę tego dobrze na rysunku.Czy druty poz.4 w podstawie dawać pod całą podstawę jak na zdjęciu 11 czy mają one leżeć na prętach na dolnej części podstawy.Nie wiem czy dobrze się wyraziłem. Druga kwestia czy druty startowe mają być skierowane do rogów podstaw jak narysowałem czerwonymi strzałkami czy mogą być jak narysowane na niebiesko.
  8. Już poprawiłem tak podstawa 60x60cm i głębokości 220cm.
  9. Mam w planach postawienie garażu 6x6.W miejscu słupów będą zalane stopy.Ze w względu na słaby grunt będę kopał na głębokość 2 metrów,do stabilnego gruntu. Miałem do wyboru albo stopy albo płyta.Wybrałem stopy, z czasem albo wyłożę środek kostką albo zrobię płytę nie zależną od słupów. Wymiary stóp podstawa 60x60x 220 cm głębokość .Te 20cm będzie na razie ponad ziemią, tak wynosi poziom zero.Na chwilę obecną jestem na etapie kopania.Lecz czy warto w tym roku zalewać,przy tych temperaturach? Czy czekać na wiosnę? Wyczytałem ze beton potrzebuje temperatury 5stopni przez min 3 doby.Czy wystarczy nakryć stopy na noc a na dzień je odkrywać? Nie chcę aby beton mi pękał ani się kruszył na wiosnę. Garaż będzie zbudowany na dwuteownikach IPE 160 oraz obłożony płytą PIR.
  10. Witam wszystkich serdecznie. Mam problem przy remoncie domu z lat 90.Mam stary otwór drzwiowy który chciałem zalać Betonem, lecz jest problem z wodą gruntową. Pokrótce myślałem nad tym aby nawiercić sporo otworów i wbić pręt z obydwu stron żebrowany fi 12 i pośrodku go zespawać razem. Lecz jak widać na zdjęciu dół fundamentu czyli ława jest ciągle mokra od wód gruntowych. Czy jak położę na to papę i wyleje beton to będzie to szczelne?. Czy należało by odkopać to od zewnątrz tak aby osuszyć to miejsce?. Druga kwestia chciałem przy okazji wylać płytę pod balkon lecz dwuteowniki (tregle) są pordzewiałe. Oczyszczenie będzie kłopotliwe bo po 30 latach to juz jest wzarte, czy zalewać tak ,i zrobić dodatkowe zbrojenie z pęta czy odcinać 20 cm od ściany i spawać nowe.? .Myślałem balkon podeprzeć dodatkowo jakimiś podporami o te murki od schodów. Akurat te murki tworzą monolit ze schodami i są zalane do samego gruntu jak fundamenty. Bardzo proszę o pomoc.
  11. Czyżby reklama produktu.Przy większej ilości słupków zamawiasz gotowy beton ,przyjedzie gruszka przywiezie nawet 1m3.
  12. Napęd możesz sobie zamontować sam.Lecz wtedy prawdopodobnie nie bedziesz miał gwarancji ,gdyż ona obowiązuje przy montażu przez przeszkolonego instalatora.
  13. Piękna reklama niby sklepu ale: -brak ceny -tworzywo sztuczne tylko do lekkich blach niby cichsze ale polecałbym metalowe -brak regulacji wózków.
  14. Jakie masz te ogrodzenie?. Po jakimś czasie 2-3latach trzeba przejrzeć stan i ewentualne ogniska rdzy usunąć jak jest dużo zakamarków.Teraz zakup ogrodzenie ocynkowane ogniowo,20lat z głowy.
  15. Chodzi o samo kopanie,jeżeli niema się małej koparki to trzeba zasuwać ręcznie a wiadomo jak to jest raz ładny żwir a raz katorga kamienie itp,a i również rozrabianie betonu dla dwóch ludzi na spokojnie jest to 6-8godzin spokojnej roboty.Zgadza się co firma to inna koncepcji jedni zalewają strzelarz wtedy wystają tylko śruby inni jak beton zaschnie wklejają znów szpilki na kotwę chemiczną,a inni zaś zalewają tylko 2 pręty gwintowane do którego potem przykręcają stojak od bramy,spotkałem się tez z koncepcja ze zalewają blachy stalowe a potem do tego spawają rolki. Jedno jest pewne dół na 130cm minimum,długość połowę długości bramy.Płacąc 1200-1500 pln nic cię nie interesuje,a tak jak dasz mniej musisz kupić żwir beton ,jakieś deski na szalunek.chyba ze ktoś ci wyleje równo z gruntem taki placek betonu .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...