Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hubapiet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

hubapiet's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Proponuję przyjrzeć się Erlusowi. To prawda, że 100% szczelności pod pokryciem wentylowanym nie należy oczekiwać, jednak powtarzalność geometryczna to ważna cecha. Generalnie im lepszy surowiec tym wyższa temp. wypalania. Za tym idzie nasiąkliwość (choć zależy też od innych czynników, jak np. poprawna wentylacja pokrycia). Im zaś mniejsza nasiąkliwość tym trwalsza dachówka (mrozoodporność i tendencja do porastania). Erlus opatentował swoje szerokie zamki. Dostawy realizuje bardzo szybko (kilka dni). Oczywiście zajmuję się sprzedażą, ale przede wszystkim mamy doświadczenie z różnymi producentami i na wyłączną współpracę z Erlusem zdecydowałem się świadomie. Inna niezmiernie ważna rzecz w dachu, szczególnie jeśli poddasze jest użytkowe to poszycie. Membrana... cóż, szmatki na 40 lat nie kładę nikomu. Deski z papą można zaś zastąpić prasowaną płytą drewnopochodną, która oprócz eliminacji mostków termicznych i dodatkowej termoizolacji świetnie kumuluje ciepło, co jest tematem notorycznie pomijanym w analizie przegród. A szczególnie na dachu jest bardzo ważny, bo brak tam jakichkolwiek materiałów dużej gęstości. Skutek to przede wszystkim utrzymywanie chłodu latem, ale nie tylko. Generalnie wynika z opóźnienia odwrócenia kierunku przewodzenia wskutek zmiany gradientu temperatur. Jeśli mogę pomóc bardziej szczegółowo to proszę o kontakt (wiadomość prywatna). Pozdrawiam.
  2. No właśnie, bardzo dobre pytanie. Miałeś wióry i niech tak zostanie. W pewnym sensie. Nie zakładaj sobie foliówki na głowę - folia poroszczelna, styropian OSB - wszystko jest paroszczelne. A gdzie wentylacja? Para krążąca w budynku niesiona z konwekcją (ucieczka ciepła do góry) przechodzi przez strop i jeśli na nim będzie cokolwiek o dużym oporze dyfuzyjnym to kaplica. Skropliny, woda w stropie, grzyb i cała reszta. Wykorzystaj jakieś produkty paroprzepuszczalne i odporne na wilgoć. Najlepiej też drewnopochodne, bo oprócz niskiego współczynnika przewodzenia mają dużą zdolność do kumulacji ciepła. To bardzo opóźnia przenikanie. Nie chcę tu pisać bardziej szczegółowo żeby nie reklamować, ale na priv mogę coś więcej doradzić. Pozdrawiam.
  3. Hej Właśnie dziś pzeglądałem katalog Muratora w sklepie i też ten dom mi wpadł w oko. Chętnie pośledzę Waszą budowę. Ja jeszcze mam jakiś czas do tego szczęśliwego momentu. Póki co pracuję przy tym. A dokładniej przy drewnie. Zastanawialiście się nad wykonawcą drewna na więźbę (tartakiem)? Bo to nie takie proste jak się wydaje. Ten przemysł jest dziwny w Polsce, w boomie budowlanym wszyscy rzucili się na produkcję więźby, bo był straszny popyt. I zginęły sprawy wymogów wytrzymałościowych, wymogów konserwacyjnych i inne. Dobrze się nad tym zastanówcie, bo dach niełatwo zmienić czy naprawić, a koszt bardzo dobrej jakości dachu (razem z pokryciem) jest taki jak zrobienia i wyposażenia... łazienki! Więc warto. Na stronie http://www.wiezby.com.pl jest poradnik - poczytajcie zanim zdecydujecie. Jak coś - służę pomocą. Powodzenia!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...