Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gervail

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    77
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gervail

  1. kilka lat temu budowalem dom i ocieplenie 15cm styropianem + siatka + tynk kosztowalo ok 75zł/m2. teraz styropian położyłem sam a za siatke + tynki (robocizna i materiał) usłyszałem 60zł. co delikatnie mowiac wydaje mi sie kwota z kosmosu. jakie sa aktualne ceny za robocizne i materiały za m2? tynku akrylowy.
  2. witam, chcialbym sie poradzic w sprawie ocieplenia lukarny na szkielecie drewnianym, obitą na bokach płytą MFP. Płyta MFP z zewnątrz obita jest blacha trapezową. czy dobrze bedzie dać od środka na ściany boczne wełnę 20cm, potem paroizolacje oraz drugą płytę MFP ? strop bedzie plaski, na nim rowniez welna. zastanawiam się czy powinienem dać między wełnę, a zewnętrzną płytę MFP folię paroprzepuszczalną (wiatroilozację) ? wydaje mi sie to zbędne... czy dobrze rozumiem, iz jesli jakims cudem w welnie znajdzie sie wilgoc to ta wilgosc zawsze idzie do gory ?
  3. nie musialem sprawdzac - golym okiem bylo widac ze sie kopci w kominku. a przy -30C w zeszłym roku i braku innego ogrzewania mialem problem.... wystarczyl telefon do firmy i otrzymalem odpowiedz iz zamiast suchego otrzymalem lezakowane kilka miesiacy. dlaczego? bo suche sie skonczylo. ot drobna pomylka....180zł za mokre drewno (sic!).
  4. mam nastepujaca sytuacje: żona, jej dziadek oraz ojciec posiadaja dzierzawe wieczysta dzialki (A). okazalo sie, iz od dawna (od wojny?) ogrodzona jest rowniez sasiednia dzialka (B) tworzac jednosc (A+B), dzialka jest uzytkowana przez wymienione wyzej osoby. wlasciciel dzialki sie nie zglasza. obecnie urzad miasta wystapil o przekazanie dzialki B Skarbowi Panstwa. czy w takim razie mozna wyslapic o jej zasiedzenie? dzialka byla uzytkowana przez rodzine przez ponad 30 lat. jak ta procedura przebiega i z jakimi wiaze sie kosztami (2000zl wpis do sadu + podatek od wzbogacenie (w jakiej wysokosci?) ? bede wdzieczny za pomoc.
  5. grunt to raczej piasek, szczegolnie przy domu. studnia jest na chyba 18 metrach i ogolnie jest sucho. drenazu nie robilem.
  6. pytanie: czy jest potrzebna/wymagana ? wody gruntowe niskie a planowany jest skalniak przylegajacy do budynku.
  7. Ależ nieprawda,proszę mi tu nie imputować:) Wycena jest jak najbardziej realna. -wszystkie ceny podałem -od ...za takie pieniądze jakie podałem można wykonać wymienione rzeczy,poniżej tej kwoty się nie da..natomiast od zasobności portfela inwestora zależy na przykład czy daje parapety wewnętrzne PCV czy też marmurowe cięte z metra.I to i to moze służyć mieszkańcom z tym ,że marmurowe oko cieszy bardziej. Celowo napisałem wykończenie późniejsze na minimum30tys -górnej kwoty nikt nie jest w stanie podać..widziałem wanny za 70tys,płytki po 700zł/m2,baterie prysznicowe za 7tys,umywalki za 3tys..ba wcale nie luksusowa kuchnia+AGD to wydatek minimum 10tys itp... I nie były to ceny najwyższe.Po zaglądnięciu do katalogu choćby Bims'a..dużo pozycji jest podanych "Cena na zapytanie" powiedzialbym wyliczenia jak najbardziej prawidlowe, nie rozumiem oburzenia dla mnie parapety i szambo wyszlo nawet `drogo`
  8. 200mb nadal aktualne, cena do negocjacji naprawde nikt tego nie potrzebuje?
  9. moja sytuacja wygladala tak, ze zamowilem 2mp drewna suchego. wielokrotnie zapewniano mnie o wilgotnosci ponizej 25%. przy paleniu w kominku okazalo sie iz drewno jest mokre. po rozmowie z firma okazalo sie iz lezy jedynie 7 miesiecy. A mialo byc suszone. zaplacilem 180zl/mp, a mokre mozna kupic za 130zl. reklamacje przyjma ale musze odwieźć na swoj koszt co powoduje kolejne straty. tak wiec PRZESTRZEGAM PRZED TA FIRMA.
  10. tak sobie czytam ten watek i mam 2 pytania: 1. mam dymowy 14x27 i wklad jotul harmony 18 (fi200). czy to jest ok? 2. czemu kominow ponad dachem nie buduje sie z dziurawki ?
  11. wlasnie to mnie dziwi, bo zetka w kotlowni jest a piec jeszcze nie pracuje wiec.........?
  12. potrzebuje jeszcze pomocy ciagle nawiewa mi zimne powietrze, natomiast jak otworze okno czy drzwi co ciag juz jest dobry. nawiewa w lazience i kotlowni (oba pomieszczenia nieogrzewane) , natomiast w salonie gdzie pale kominkiem wentylacja ma dobry ciag. fi100 jest doprowadzone do wkladu - z pomieszczenia ciagnie niewiele. czy problemem w takim wypadku jest brak doplywu swiezego powietrza ? i jak to zmienic bo nie mam pomyslu ?
  13. przestrzal po to zeby wiatr `hulał` na przestrzal w szczycie komina a nie zeby wpadal w przewod wentylacyjny. sytuacja wyglada tak ze jak mam zamknieta lazienke to nawiewa niewiele ale jak otworze drzwi to sie wiatrak kreci w przeciwna stronie (nawiewa). lazienka jeszcze nie ogrzewana. strazaka to raczej nie bo musialbym zamontowac ze 3szt
  14. mam nowy budynek i nastepujacy problem: szczyt komina nie ma przestrzału na wylot w zwiazku z czym wiatr zimne powietrze dmucha mi do srodka kratkami wentylacyjnymi. czy wystarczy zrobic kolanko i wyjście z grzybkiem do góry czy lepiej wiercić w kominie ? w tej chwili raczej przytkam te kratki bo nie chce mi sie robic tej naprawy przy -10C. aha obecnie woda nie skrapla sie na oknach wszelakie rady mile widziane
  15. RURA ALULASERTEC 16x2mm ROTH posiadam 200m (paczka = 100m) rozwaze najwyzsza oferte.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...