Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rgal

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    332
  • Rejestracja

O rgal

  • Urodziny 02.04.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Ryszard Gał

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Siepraw
  • Województwo
    małopolskie

rgal's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Z tego co pamietam to dość szybko się to zakończyło - ale wybitnie pomógł w tym (nie pamiętam kto dokładnie, hydraulik czy kieownik budowy) który jak się osobiście odezwał do gazowni to dzień później papiery były gotowe. Nie wiem ile bez tego by się to toczyło.
  2. Zostało mi po budowie i mam do sprzedania: 30mb rury PE_FLEX Termokontrol 75/60mm - 100zł Poza tym oddam za darmo: 4.5 płyty Wełna kominkowa RockwoolFirerock 30mm 1 rolka wełny: Izolacja samoprzylepna Klimafix Rockwool 20mm 10m2 rura spiro 160 w 2 odcinkach 1.5m i kilka metrów kanału flex izolowany 125 odbiór osobisty w Sieprawiu koło Myślenic. Pozdrawiam
  3. Ściana wygląda na murowaną po więźbie. Pomijając błąd w sztuce tj brak miejsca na ocieplenie to wygląda przede wszystkim na robione z odpadów - pytanie dlaczego.
  4. O mozliwości wymiany przewodów nic nie pisałem bo nie ma o czym nawet dyskutować. Co do ochrony - może to dmuchanie na zimne ale w założeniu powinno ochronić przewód przed przetarciem podczas pracy wylewki np przy przejsciu przez dylatację. Przy okazji niejako wymusza wycięcie odpowiedniej bruzdy w styropianie podłogowym - jeszcze wylewkarz mógłby uznać że sam przewód się "dociśnie do chudziaka i będzie dobrze". inna sprawa że można tak położyć ten przewód w styropianie że ten peszel będzie całkowicie zbędny. Oczywiście przed uszkodzeniem przez postawienie na nim rusztowania lub przejechania taczkami peszel nie ochroni, ale przed szorowaniem po nieraz ostrym chudziaku juz może.
  5. Pianki bym nie dawał - dużo lepszy będzie klej do styropianu - też w sprayu. Kleju do płytek też bym się nie bał - styropian elewacyjny się też na takim kleju montuje ( znaczy też cementowym o podobnych parametrach, ten do płytek chyba byłby nawet mocniejszy)
  6. Zacytowałem ten fragment bo z nim sie ne zgodziłem - nie mozna podkreślić punktu 1 ponieważ nie wprowadzamy do gruntu scieków bytowych (w domyśle nieoczyszczonych). Wprowadzamy do gruntu ścieki bytowe z oczyszczalni. Nie można też podkreślić punktu 3 bo to dotyczy tlyko aglomeracji. To który punkt podkreślisz? Pobieranie próbek z wlotu nie ma tu nic do rzeczy to nie są ścieki wprowadzane do gruntu,a o nich mówi to rozporządzenie. Podkreślam różnicę między ściekami bytowymi a tymi samymi z oczyszczalni - w ustawie są to dwie różne rzeczy, z tego wynika że ścieki nieoczyszczone można wproadzać do wód i gruntów tylko wtedy zawsze muszą być badane, co z reguły poskutkuje niespełnieniem norm. Dla ścieków bytowych z oczyszczalni ścieków obowiązek ten jest tylko w aglomeracji.
  7. Ukręciłeś je już przy wkręcaniu czy dopiero przy dociąganiu?
  8. Jeżeli chcesz prowadzić przewody elektryczne w podłodze to robi się to tam gdzie wszystkie inne instalacje tj pod wylewką, natomiast podłogówkę (wodną) kładzie się w wylewce, czyli przewody mają być wcześniej. Przewody powinno się w podłodze dać w peszlu - w celu zabezpieczenia przewodów przed uszkodzeniem podczas prac instalacyjnych i poprzez pracę podłogi. Jeżeli cała elektryka ma być robiona po podlogówce ( i wylewkach) to można rozbić prace elektryczne i na razie położyć te przewody które mają być w podłodze o potem resztę - możliwe pod warunkiem że jest dobry projekt wykonawczy. Proponuję skonsultować to z elektrykiem który będize tę instalację robił.
  9. Rozwinę trochę swoją argumentację dotyczącą tego artykułu: § 5. 1. Pobieranie próbek ścieków - bytowych, - komunalnych, - bytowych z oczyszczalni ścieków w aglomeracji - oraz ścieków komunalnych innych niż bytowe, Wyrażnie tutaj ustawodawca rozróżnia ścieki bytowe od ścieków bytowych z oczyszczalni, i w przypadku ścieków bytowych z oczyszczalni obowiązek badania próbek nakłada tylko na tereny aglomeracji. Jeżeli obowiązek dotyczyłby wszystkich oczyśzczalni to punkt 3 miałby brzmienie "bytowych z oczyszczalni ścieków" a nie "bytowych z oczyszczalni ścieków w aglomeracji". Nie zgadzam się natomiast z podkreśleniem punktu 1 jako nas interesującego, bo ten mówi o wprowadzaniu do wód ścieków bytowych a nie ścieków bytowych z oczyszczalni. Kwestia operatu - ja nie dyskutuję tutaj co operat zawiera a co nie, tylko na temat czy badania ścieków z oczyszczalni są obowiązkowe.
  10. No to proszę zdecydujcie się czy mówicie o wszystkich oczyszczalniach czy tych wymagających operatu.
  11. Nie zgadzam się z tym - mowa jest o ściekach bytowych z oczyszczalni poza aglomeracją a nie o ściekach bytowych,
  12. Racja, gdzieś mi to umknęło. Na allegro widziałem zestaw kołki 10 Fischera ze śrubami 6kąt fi 6, tylko nie wiem czy te śruby też są Fischera. Generalnie moim zdaniem zwykłe śruby powinny dać radę, chociaż są faktycznie dość miękkie. Grunt to wystarczająco głęboko wywiercić otwór i go oczyścić - żeby śruba się nie zablokowąła przy wkręcaniu. Jeżeli to ściana z litego betonu to możesz dać wkręty do betonu - te mają dość dużą wytrzymałość na ścinanie i wyrywanie. Pytanie tylko czy ma to sens.
  13. 1m - nie ma takich gotowych pokryw? Poza tym skoro to i tak będzie pod ziemią to chyba może być pokrywa trochę większa - jest sens robić swoją na wymiar?
  14. Fischer art no. 094761 - tutaj jest kołek fi 10 i wkręt fi 6.
  15. Na pewno wszystkich? Nie dotyczy to przypadkiem terenów aglomeracji?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...