Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gp69

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    300
  • Rejestracja

gp69's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

13

Reputacja

  1. gp69

    Podłączenie kozy - trzy pytania

    To będzie coś takiego: https://sklep.darco.pl/kominki_urzadzenia_grzewcze/zlaczka_meska_zm150_cz2.html Ale skoro producenci zestawów przyłączeniowych do kominów ceramicznych robią zakończenie "żeńskie", to może jest się nad czym zastanowić jeśli chodzi o kierunek rur ...
  2. gp69

    Podłączenie kozy - trzy pytania

    Mam głęboką wnękę, przewidzianą na kozę. Rury są do koniecznie zabudowy, inaczej będzie wyglądać bardzo nieciekawie.
  3. gp69

    Podłączenie kozy - trzy pytania

    2. W międzyczasie otrzymałem odpowiedź Darco - nie wymagają dodatkowego uszczelnienia 3. Może lepiej, na pewno dużo drożej. Z tym, że ja nie mam szczególnej potrzeby by się izolować od ciepła z rury spalinowej.
  4. Witam, Mam do podłączenia do komina ceramicznego kozę z wyjściem dymowym poziomym. Elementy przyłączeniowe (rura pozioma / kolano 90 / rura pionowa / kolano 90 / zestaw przyłączeniowy do komina ceramicznego) będą zabudowane - widoczny będzie jedynie kawałek poziomy rury dymowej. Pytanie 1 które pojawiło się już na tym forum, ale dawno, więc sprawdzam, jaki jest aktualny stan wiedzy Czy rury należy montować zwężoną częścią do góry (w stronę komina) czy odwrotnie? Ps. W międzyczasie dostałem odpowiedź od Darco, że zalecany jest montaż zwężoną częścią do góry (w stronę komina). Ryzyko skroplin występuje wtedy, gdy temperatura spalin jest obniżona (np. kominki z płaszczem wodnym). Pytanie 2 Czy miejsca połączeń poszczególnych elementów należy dodatkowo uszczelniać (wysokotemperaturową masą uszczelniającą)? Pytanie 3 Czy dobrym pomysłem jest zabudowa rur spalinowych za pomocą ścianki z cienkiego betonu komórkowego (np 5cm), bez żadnej dodatkowej izolacji wełną?
  5. gp69

    Daikin vs Panasonic ?

    Ja tak mam i w domu, w którym teraz mieszkam i w domu, który kończę teraz budować. Inaczej sobie nie wyobrażam ... Bez bufora, tylko podłogówka. Co prawda nie mam pompy ciepła, ale to w tym wypadku chyba bez znaczenia.
  6. A gdyby zmiękczać do 3-4 dH. 20l by wystarczyło ?
  7. Jakiej wielkości złoże w zmiękczaczu jeśli: Twardość wody = 20 dH Miesięczne zużycie wody: 10 m3 Na razie w moim prywatnym rankingu w czołówce jest Supreme Soft oraz Ecowater Comfort Z góry dziękuję.
  8. Czy to jest jakiś gotowy (do kupienia) zestaw ? Co jest w tej skrzynce ?
  9. Dzięki za podsunięcie tego ciekawego pomysłu !
  10. Ruropiec - wygląda ciekawie, ale nie znajduję o tym wynalazku wielu informacji. Czy to ogrzewa też CWU?
  11. Dom jest parterowy, rozłożysty. By go ogrzać, instalacja klimatyzacji musiałaby być rozbudowana. Chłodzenie będzie zbędne. Dzięki okapom, w lecie słońce nie wpada do domu. Myślałem raczej a jakimś bojlerze (z wężownicą?), który dawałby ciepłą wodę, i wodę (glikol) w podłogówce.
  12. Szukam pomysłu na tymczasową kotłownię do domu w trakcie wykańczania. Mam rozprowadzone rurki do wodnego ogrzewania podłogowego i CWU. Docelowo planuje pompę ciepła PW, ale na razie nie mam na to kasy. Poza tym przez najbliższe kilka lat dom nie będzie zamieszkany, od czasu do czasu będą wykonywane prace wykończeniowe. Szukam więc jakiegoś prostego, taniego, tymczasowego rozwiązania, opartego na prądzie, które by dało radę w zimie utrzymać temperaturę 10-15 stopni i podgrzać trochę wody do umycia się. Obciążenie cieplne budynku wynosi 5,8 kW Macie jakieś pomysły ?
  13. Czy w takim układzie (Kospel EKCO.LN3 + podgrzewacz elektryczny Direct JOULE 150L z grzałkami) kocioł CO Kospel jest jakoś połączony z podgrzewaczem Joule i może nim sterować czy też każde urządzenie działa niezależnie od siebie?
  14. Od końca kwietnia styropian tanieje po parę złotych co jakiś czas. Ja też zamierzam jeszcze poczekać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...