Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ANDPOL37

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ANDPOL37

  1. Panele są stabilne. Nie są narażone na wilgoć, jedynie tylko z powietrza w pomieszczeniu. Co może dziać się z płytą, gdyby została przykręcona bezpośrednio do paneli?
  2. Nie bardzo rozumiem. Miłem na myśli przykręcenie płyt bezpośrednio do paneli bez żadnej konstrukcji. Czy to jest dobry pomysł?
  3. Witam. Mam do remontu pomieszczenie, w którym nie ma tynków. Na gołe ściany położone są panele na ruszcie drewnianym. Ponieważ panele stanowią równą powierzchnię i trzymają pion, wymyśliłem sobie, że można do nich przypręcić płyty k-g, wyszpachlować i wymalować. Czy to jest dobry pomysł? Na co zwrócić uwagę, żeby płyty nie pękały? Czy lepiej zerwać panele z konstrukcją i kłaść płyty na stelażach metalowych. Szczerze mówiąc nie chciałbym tego rwać, bo ściany pod panelami są kosmicznie krzywe.( odchyłka od pionu nawet do 10 cm). Proszę o porady.
  4. Dokładnie kilka pędów przewodnich. Ciąć górę, czy boki? Jakiś czas temu wyciąłem w jednej dodatkowe pędy. Zostawiłem ten najgrubszy, ale jak do tej pory się nic nie zmieniło. Jak leżała, tak leży. Zauważyłem, że u sąsiadów dużo starsze i wyższe thuje też się kładą. Czy nie jest to wina pogody w tym roku? Tak prawdę mówiąc, to kilka z nich zaczęło się kłaść zimą po jakiejś gołoledzi. Wiosną trochę się wyprostowały, dokąd nie dostały pierwszego deszczu.
  5. Gleba IIIa, silny cień, szyszkują, są bardzo grube. Te, które rosną w słońcu są dużo wyższe, a te w cieniu się kładą i są bardzo grube.
  6. Nigdy nie były nawożone. Jeśli ciąć, to jak? Dodam może, że ziemia sklasyfikowana jako IIIa pochodzenia mineralnego( tak wyczytałem w dokumentach)
  7. Mam obsadzoną granicę thujami. Część z nich się kładzie. Tam, gdzie jest więcej cienia drzewka się kładą. Te w słońcu rosną ładnie do góry. Problem zaczął się od wczesnej wiosny i trwa. Thuje posadzone 3 lata temu. Mają ok. 1,5 metra. W czym jest problem? Jak temu zaradzić?
  8. No i nadszedł 08.07. Inspektor w wydziale budownictwa jeszcze nie zdążył nawet przeczytać nowych przepisów. Twierdzi, że wiatę można postawić 1,5 m od granicy tylko na działce węższej niż 16m. Na wiadomość o budynkach gospodarczych o długości 5,5m i wysokości 3m zrobił bardzo duże oczy . Chyba czeka mnie długa przeprawa Jeszcze kazał sobie przynieść papierek od sąsiada, że nie wnosi sprzeciwu.
  9. Mam jeszcze dwa pytania: 1-Jak się liczy powierzchnię wiaty, bo obrysie słupków, czy obrysie dachu? Było już kiedyś takie pytanie na forum, ale jednoznaczna odpowiedź nie padła. 2- Można postawić 2 budynki wolnostojace na każdych 500m2. Ile w takim razie można postawić na działce 570m2 ? Jak to się liczy?
  10. Muszę to zrobić dostępnymi środkami. Mam betoniarkę, ale ani grama piachu. Nie będę kupował całej wywrotki dla 6 słupków. Jedyna nadzieja, że się uda wydębić gdzieś od jakiegoś sąsiada. Spawarki nie mam, ani żadnej stali. Deski na szalunek się znajdą. Co do pokrycia onduliną, to takie pokrycie dostarcza producent wiaty ( zestaw do samodzielnego montażu). Jak mi się nie spodoba, to zmienię we własnym zakresie, bo producent nie daje żadnego wyboru. Nie będzie żadnej podłogi. Cały podjazd wysypany jest kamieniem ( tłuczeń)
  11. PCV -mam na myśli albo jakiś poliwęglan, albo onduline. W instrukcji od gotowej wiaty Icopal-u znalzłem, że blok fundamentowy powinien mieć wagę 250 kg. Proponują bloki fundamentowe 40/40/60 albo 65/65/25.
  12. Wiata ma być wolnostojąca 6/5,5 m oparta na 6 słupach drewnianych, pokryta płytami pcv. Jak powinny być posadowione słupy? Czy są jakieś gotowe bloki fundamentowe, czy trzeba wylewać samemu? Jakiej wielkości powinien być taki fundament? Czy może jakieś inne sprawdzone rozwiązania? Jak to zrobić dobrze, żeby wiata nie pofrunęła przy pierwszym mocniejszym wietrze?
  13. Czy murowany płot z pustaka może stanowić ochronę ppoż i jednocześnie być ścianą wiaty? Głupotą byłoby stawianie drugiej ściany od strony granicy. Planowana wiata jest z jednej strony niższa od płotu a z drugiej będzie wystawać jakieś 30 cm ponad.
  14. Od kiedy? Wszędzie piszą , że dopiero od 8 lipca.
  15. To jak będzie w moim przypadku? Nie ma budynku na granicy. Jest murowany płot ( urząd o tym raczej nie wie). Wiata będzie pokryta płytami pcv. Czy muszę mieć od strony sąsiada ścianę pełną we wiacie? W jakiej odległości mogę ja postawić, bo w dalszym ciągu nie wiem, w granicy, czy 1,5 m od granicy?
  16. Chyba nie o to chodzi. Po przestudiowaniu całego artykułu w Muratorze wnioskuję, że w granicy można postawić tylko i wyłącznie, gdy znajduje się w niej już budynek sąsiada (z innymi zastrzeżeniami włącznie). Jeżeli budynku nie ma, to minimum 1,5m w celu zapewnienia konserwacji i naprawy ściany. Wiata chyba jeszcze dodatkowo musi mieć ścianę pełną od strony sąsiada?
  17. Czyli co? Znowu pole do popisu dla niekompetentnych urzędników? Tak jest dokładnie w Dzienniku Ustaw:"sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych". O co tu chodzi?
  18. Witajcie! Czekam na zmianę warunków technicznych, bo chcę postawić wiatę bezpośrednio w granicy. W nowych warunkach technicznych, które wejdą w życie 08.07.2009 jest zapis, że budynki gospodarcze i garaże o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m można postawić bezpośrednio przy granicy lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Tego zapisu nie rozumiem. Jakie budynki można postawić w granicy, a jakie 1,5 m od granicy? W "Muratorze" (07/2009), w którym to jest opisane następne zdanie brzmi:"Oczywiście ściana takiego budynku zwrócona w stronę granicy nie może mieć otworów okiennych ani drzwiowych" Może to ktoś znający zagadnienie przetłumaczyć z polskiego na nasze? Czy będę mógł postawić wiatę w granicy, czy 1,5 m od granicy? Dodam może, że od strony sąsiada nie ma żadnych budynków. Na granicy stoi płot murowany o wysokości ok.2,5 m.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...