
marszal
Użytkownicy-
Liczba zawartości
44 -
Rejestracja
marszal's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Owszem okna trójkątne są w całości i w zasadzie ich nie otwieramy, a i z myciem ich nie ma problemu, no może pomijając to na klatce schodowej. Co do wypatrzania to mamy je dopiero od niecałego roku i są drewniane, więc liczę na to, że wytrzymają jakiś czas. Co do wiszącej ścianki to owszem jest ona zrobiona z gips-kartonu i rzeczywiści robi wrażenie, choć nie jest jeszcze dokończona, ponieważ brakuje jeszcze światełka oraz półek szklanych z bokami z drewna.
-
Instalacja elektryczna - cena za punkt
marszal odpowiedział caleb → na topic → Lista płac wykonawców
Mogę tylko nadmienić, że miałem "fachowca" za 15zł za pkt. jednak dość szybko z niego zrezygnowałem z dwóch powodów: 1. Zauważyłem tendencje do określania niektórych cen na zasadzie "to się jakoś dogadamy" z życia wiem, że zawsze kosztuje to dużo drożej. 2. Po dłuższej rozmowie miałem wrażenie, że mam większe pojęcie o elektryce od tego niby "fachowca" -
Instalacja elektryczna - cena za punkt
marszal odpowiedział caleb → na topic → Lista płac wykonawców
W zasadzie masz rację. Dużo zależy tutaj od solidności elektryka. Mój elektryk wszystko pozakańczał łącznie z obadaniem całej sieci i usługa ta nie była dodatkowo liczona. -
Instalacja elektryczna - cena za punkt
marszal odpowiedział caleb → na topic → Lista płac wykonawców
Moim skromnym zdaniem to należy do elektryka i powinno zawierać się w cenie za pkt. przyłączeniowy. -
Prawdę mówiąc przenoszenie pieca nie wiązało się z żadnymi przeróbkami, ponieważ jest on w tym samym miejscu co w projekcie. Zmienił się tylko układ pomieszczeń tzn. zrezygnowałem z przedłużonego hollu i przesunąłem łazienkę w równej linii z pomieszczeniem gospodarczym, a tył łazienki odgrodziłem ścianką działową od pieca. W tym momencie musiałem otworzyć kotłownię na pomieszczenie gospodarcze wskutek czego jest ono w tej chwili w kształcie litery L. Generalnie mogłem wykonać taki manewr, ponieważ zrezygnowałem z osobnego wejścia do kuchni, a samą kuchnię otwarłem na pokój dzienny. Drobnym mankamentem tego rozwiązania, że drzwi do pomieszczenia gospodarczego wypadają pod schodami i są z jednej strony troszkę ścięte, ale prawdę mówiąc jest to mały mankament birąc pod uwagę, że kotłownia w tym momencie jest idealnie wkomponowana i kompletnie nie przeszkadza a jednocześnie bardzo ładnie spełnia swoją funkcję. Co do drugiego tematu, to owszem zrobiliśmy kominek. Jego koszt nie był mały ale szczerze mówiąc troszkę mi się spieszyło i dzięki temu troszkę nadpłaciłem. Oto koszt: - wkładk 14 KW - 1950zł - nie pamiętam firmy ale nie polski - obudowa + wełna + płyta gipsowa (specjalna) + kratki 3700zł - robocizna kominka - 800zł - robocizna rozprowadzenia ciepła 400zł - materiały do rozprowadzenia ciepła na 3 pomieszczenia + 3 kratki wwiewne do pomieszczeń 800zł (nie pamiętam ile rury wyszło. W chwili obecnej nie mam podłączonej turbiny ale w niedalekiej przyszłości chcę to zrobić. Co do kominka, a właściwie jego obudowy to muszę dodać, że jest on dość spory, bo ma prawie 170cm szerokości. Podsumowując nie jest to inwestycja tania ale wydaje mi się, że w dłuższej perspektywie opłacalna, ponadto troszkę uniezależniam się od ogrzewania gazowego, z którym w przyszłości mogą być kłopoty, przynajmniej rozważając cenę gazu. O urokach palenia w kominku nie wspomnę. Ja w tej chwili użytkuję kominek w trakcie wykonywania prac wykończeniowych i naprawdę jest to bardzo przydatne, chociaż ze względu na nie skończone poddasze dużo ciepła ucieka to w największe mrozy jakie ostatnio były ja mogłem pracować w dodatnich temperaturach (chociaż upałem bym tego nie nazwał - ale to ze względu na poddasze).
-
Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce nic z tego nie wyjdzie, ponieważ schody lane zajmują więcej miejsca niż drewniane samonośne. Można ewentualnie urwać coś z pomieszczenia gospodarczego i łazienki albo kombinacja z wiatrołapem ale niestety te pomieszczenia są trudne do okrojenia. My zdecydowaliśmy się na taki wariant i myślę, że będzie dobrze.
-
Proszę bardzo : ad 1) Jeśli chodzi o drzwi to mamy drzwi drewniane Urzędowski z grupy future model DZ406. Doświetlenie klatki schodowej pozostało na dole w formie okna z luksfer natomiast do góry z okna lukarny ad2) Garaż ma powierzchnię ok. 34m2 i ma wenątrz 5,90m ale szczerze powiem, że gdybym mógł to poszerzyłbym go jeszcze o 1->1,5m tylko niestety nie pozwalała mi na to szerokość działki. ad3) Wysokość ściany kolankowej to około 90cm i powiem szczerze, że wystarczy. ad4)Prawdę powiem, że nie wiem na obecnym etapie wydałem ok. 250tys. i brakuje mi tylko tynków zewnętrznych, drzwi wenętrznych oraz płyt gipsowych na poddaszu, a także glazury w łazienkach na korytarzu, tarasie i innych miejscach. Zdjęcia podeślę poźniej, ponieważ nie mam ich przy sobie.
-
Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego projektu. Dom jest przestrzenny, nie przytłacza małymi pomieszczeniami. Należy tylko wspomnieć o dość małej klatce schodowej (jeszcze nie mamy schodów, ale wiem, że przejście będzie dość wąskie), na której mieszczą się tylko schody zabiegowe - nie przemyśleliśmy tego do końca więc mamy to co jest w projekcie. Ponadto dom posiada dość duży strych, ale w sumie dla jednych to wada dla innych pożytek, ja umieściłem tam rury od nadmuchu z kominka, urządzenia RTV i w przyszłości jakieś inne techniczne urządzenia. Ponadto można tę powierzchnię wykorzystać na wiele innych sposobów. Oprócz tego mógłby być trochę większy pokj dzienny tak z 45m2, ale w sumie i tak nie jest mały, a jego dużą zaletą jest to, że układ okien wymusza odpowiednie ustawienie mebli (nie przychodzą żadne dziwne pomysły z przestawianiem mebli). Wspominając o oknach trzeba zaznaczyć, że w tym domu jest ich sporo, ale w sumie wadę tego widać tylko w zakupie i przy myciu no i może w kupowaniu firanek, ponieważ ich ilość powoduje, że dom jest pięknie doświetlony. To by było na tyle, nic innego nie przychodzi mi do głowy więc to chyba wszystko z niedogodności. Celowo nie wymieniam tutaj jakiś błachostek, ponieważ w głównej mierze powstały one głównie z mojej winy (zły pomysł lub niedopilnowanie robotników)
-
Prawdę mówiąc jeszcze nie wykorzystałe, jednak w przyszłości zrobię tam chyba jakiś pokój rozrywki . Jedynym mankamentem tego pokoju jest brak bezpośredniego przejścia z domu ale w sumie ma to swoje dobre strony. Prawdę mówiąc kiedyś myślałem o tym, aby zrobić wejście po schidach z zewnątrz, ponieważ mam firmę i takie miejsce do przyjmowania klientów bardzo by się przydało, jednak ze względu na wielkość działki oraz inne uwarunkowania nie zrealizowałem tego pomysłu i pozostałem przy rozwiązaniu - pokój rozrywki względnie dodatkowy pokój gościnny. Jedno co wam mogę poradzić to obniżenie sufitu w garażu oraz wykonanie zamiast drewnianego stropu betonowego. Ja zrobiłem drewniany i w sumie nie jestem zadowolony.
-
Ile za tynki wewnetrzne tradycyjne, gipsowe
marszal odpowiedział PRO → na topic → Lista płac wykonawców
Moja ekipa właśnie ma wejść i biorą 20zł/m2 z towarem za tynki maszynowe. W tej kwocie można sobie zażyczyć specjalne przygotowanie tynku pod płytki (np. w łazience), gdzie powierzchnia jest mniej gładka. -
1800zł za skrzynkę budowlaną wraz z doprowadzeniem do budynku 25m(instalacja z uzienieniem)