Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

devileczek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    597
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez devileczek

  1. A mnie zastanawia kwestia Ekoprojektu. Akurat mam Arysto A10 WW P/510, zainstalowany kilka lat temu i zastanawiam sie, jak dlugo jeszcze sobie w nim popale ?
  2. Dobrze sie zastanow. Drzwi zewnetrzne na wymiar u stolarza sa sporo drozsze, a te z 'fabryki' maja regulowane oscieznice. Ja drzwi bralem od rewolkbis.pl na Sw rocha oraz Drzwiewa na Krakowskiej. Milo wspominam tych ludzi
  3. Niewdzieczny temat. zasadniczo jak ktos sie zna na gipsowaniu/malowaniu, to mu slabo idzie z kontrukcjami/stelazami. Niestety, fachowcow od stelazy i plytowania jest jak na lekarstwo. Nawet ekipy z wieloletnim doswiadczeniem, popelniaja wciaz te same bledy. Efekt to popekane sufity i skosy. Ja stelaz zrobilem sam. Upychanie welny i czesc plytowania zostawilem fachowcom, a i tak bylo od groma poprawek. Polecam, przeczytaj sobie poradnik wykonawcy Rigipsa lub innego producenta systemu zabudowy. Przynajmniej bedziesz w stanie wylapac bledy.
  4. Geodeta godny zaufania i polecenia to Pan Łukasz Wójcik tel. 48 602 576 616. Tyczyl moj budynek i zamykal budowe. Ja pare lat temu placilem 600-700PLN, wszystkie formalnosci w cenie. Jeden z tych fachowcow, co nie przegania klienta, bo ma malo czasu. 800pln na dzien dzisiejszy to calkiem realna cena, ale za tyczenie budynku lub inwentaryzacje powykonawcza, niezbedna do odbioru technicznego budynku. Zadzwon do Pana Lukasza, zapytaj. Badan geologicznych nie robilem. W gotowych projektach stosuje sie typowe warunki gruntowe. I taki projekt jest wazny. Jezeli grunt jest inny, to podczas wykopu decyduje kierownik, czy nalezy przewymiarowac lawy czy nie. U mnie wykonawca zrobil reczny wykop 60cmx60cm, sprawdzil podloze, powiedzial ze bedzie ok. Przy kopaniu fundamentow nie bylo juz niespodzianek. Pamietaj zeby kierownik byl na budowie przy wykopie i zeby zostawil wpis w dzienniku. Twoj architekt asekuruje sie za Twoje pieniadze. Nic w tym niemoralnego czy zlego, ale uwazam ze na taki maly budynek jak dom to zbyteczny wydatek. Mozesz rowniez zrobic maly wywiad srodowiskowy. Moze w sasiedztwie trwa jakas budowa, albo kopia pod jakies instalacje. Jaka byla historia Twojej dzialki ? Pole ? Czy moze to jest jakis nasyp ? Jak z poziomem wod gruntowych ? Jakies rowy melioracyjne, studnie na sasiednich dzialkach ? itd ? Mozna tez popytac sasiadow. Jest pretekst do zawarcia pierwszych znajomosci.
  5. To chyba bedzie jedyny wpis w tym roku na Grupa Czestochowa i okolice. A bylo tak pieknie.
  6. Piekna lista, dla kazdego cos dobrego. A ja szukam kogos kto opanuje studnie kopana do 4m, odwodnienia i kostke brukowa. Macie kogos do polecenia ?
  7. U mnie przytrafiła się taka oto awaria. http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=339465&d=1449139537 Okno zamontowane 4 lata temu, nie wiem co sie stało, czy cos uderzyło, czy wynik napręzeń. Skontaktowałem sie z Veluxem, z prośba o dane ekip serwisowych, gdzie dowiedziałem sie ze te okna podlegają 10 letniej gwarancji. Miły Pan zadzwonił i umówił sie na wymianę pakietu szybowego. Wczoraj pół godzinki pracy i szyba jest jak nowa. Żadnego utrudniania, śledztwa, opinii rzeczoznawcow, rachunków. Jest uszkodzona szyba, jest gwarancja, jest darmowa naprawa. Proste. Znając polskie realia, nie spodziewałem sie tak pozytywnego podejścia do klienta. Nie wiem jak to wygląda u Fakro, ale Velux jest OK.
  8. Dokladnie, ja tez bym zrezygnowal z balkonu, ale juz za pozno. Kasa wyrzucona w bloto, technicznie jeden z gorszych elementow do wykonania.
  9. Mam tego Smarta od 3 lat i chcilabym dokupic modul MB100-LAN do komuniakcji via internet. Czy ktos przerabial ten temat ? Czy serwery Junkersa dzialaja bezawaryjnie, czy aplikacja na androida jest rzeczywiscie uzyteczna, tzn. nie wiesza sie, wartosci sa odswiezane, etc. Na Google Play aplikacja Junkers Home ma slabe noty, moze udalo sie im to usprawnic, prosze o najswiezsze informacje na temat.
  10. Wojciech Temat balustrady to jakas porazka, u mnie byly 3 ekipy, pomierzyli, porysowali, przedstawili wizje artystyczne...i co ? i nic. W koncu pojechalem do pobliskiego Frezmetu i chlopcy zrobili w rozsadnej cenie, rozsadna barierke, tyle ze ze stali, nie drewna.
  11. Panowie, co to za smutki ? Ja buduje i bede budowal jeszcze dłuuuuuuugo Wojciech, Mareek jaki macie tynk ? tzn kolor i odcien, wiem ze Caparol. Ja mysle o Nutrii 16, z reszta w gre wchodza wylacznie odcienie 18 i 16 z nastawieniem na 16. Jezeli macie cos w jasnych pastelach, to sie wpraszam na wizyte...no sorki W rewanzu zapraszam na Stradom w moje skromne progi, lodoweczka stoi, piwko chlodzi sie od maja Pozdrawiam
  12. Fajny panel, pamiętasz z jakiej serii ? z V fuga czy bez ? Cena tego 'wzoru' to moze byc 60PLN a rowniez 120PLN ( seria Perspective). Typowy najtanszy Classic ma 7mm, bez V fugi, Perspective chyba 9,5mm grubosci, z V fuga. Sa to zupelnie inne produkty, choc wzor ten sam Tez sie zastanawiam nad ta podloga, decyzje podejme w sierpniu, daj znac jak sie zdecydujesz. ciekawi mnie Twoja opinia
  13. Własnie zbieram oferty, jeżeli są jakieś propozycje to proszę pisać na priva.
  14. Tak, byłem, jeszcze na Wreczyckiej, po klej, siatke i grunt...
  15. A i jeszcze pytanko a propo Caparola ? Jak z jakoscia ? Lepiej ? Gorzej? W zeszłym sezonie słyszałem mieszane opinie, 'ze ok, ale to nie to samo co bylo kiedys', itd. No, tylko szczerze, prosze No i przy okazji zapytam jakie mamy ceny za wiaderko Amphisilanu kolor Nutria 16 ? Potrzebuje na cały domek 200m2
  16. Pytanko odnośnie barwienia gruntu- barwic czy nie ? Rozważam tynk, coś w stylu Caparol Savanne/Nutria 16. Jedni mówią ze barwic, co ujednolica kolor, drudzy ze przy jasnych kolorach to nie ma takiego znaczenia. Zaleta niebarwionego, białego gruntu jest ponoć możliwość wychwycenia niedoróbek przy tynkowaniu, po prostu grunt przebija. Jak to jest w praktyce ? Dzieki
  17. Hej, poszukuje sprawdzonej ekipy od dociepleń, elewacji. Z góry dziękuję.
  18. Mocny ten sufit, a co do ekipy...no cóż, prawdziwych fachowców w tym temacie brakuje. 80% ekip nadaje się tylko do kręcenia płyt do stelaża, i nawet to potrafią spieprzyć. Najlepiej wychodzą im gładzie, ale co z tego jak stelaż i płytowanie zle zrobione..popęka na bank. Nawet 'cudowne' taśmy nie pomogą. Trzeba sie uczyc samemu i pilnowac 'fachowców'.
  19. Panele 8 czy 10 mm, bez znaczenia. Te z podkładem wygłuszającym maja większy opór cieplny, wiec pracują z podłogówka gorzej. Większą uwagę zwróć na podkład pod panele.
  20. Oczywiscie, ze mozna stosowac aparature dowolnego producenta. Wyższa cena daje jednak większą pewność i gwarancje prawidłowego zadziałania zabezpieczenia. A przecież tu chodzi o nasze bezpieczeństwo, wyłącznik nad-prądowy czy różnicówka to nie jest klamka czy parapet. Od tego realnie moze zalezec Wasze zycie. Dlatego ja stosuje wyłącznie produkty renomowanych producentów jak Hager czy Legrand. Jakis czas temu rozebralem 'sprawnie' działającą skrzynkę rozdzielcza i znalazłem taki kwiatek. Ciekawe jak ten wyłącznik zadziałałby w sytuacji zwarcia lub przeciążenia obwodu ? Ludzie nie dziadujcie http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=309194&d=1426669583
  21. Zgadzam się. Edukować można i trzeba. Ale to ma sens chyba tylko w przypadku przedszkolaków. na efekty trzeba bedzie poczekac jeszcze przez dwa pokolenia. Walkę o dobre powietrze trzeba było zacząć 10 lat temu, ograniczając dostęp do paliw stałych, eliminując najgorsze jakościowo paliwa, promując alternatywne źródła energii, etc. Teraz czeka na terapia szokowa albo kary, kary, kary. Zamiast jeździć nowymi drogami, będziemy płacić za zle powietrze.
  22. Wracając do moich schodów. Rom, sugerowałeś żeby położyć na KG tapetę z włókna szklanego. No i pytanie, dużo tego nie mam do zrobienia, wiec na kleju.szpachli/gładzi oszczędzał nie będę. Czym najlepiej przykleić tapetę? a po wyschnięciu co na te flizelinke, żeby się dobrze trzymało ? Na budowie zawsze miałem robione szpachlowanie zbrojonym Seminem CE86 i na to gladz CE68. Wszystko fajnie sie trzyma.
  23. Dzięki Zygmunt za rade, czyli porostu otynkować czymś mocnym,cementowym, na cienko. To chyba dopiero przy najbliższym remoncie. Puki co dokończę to co już jest.
  24. Tak, plyta byla klejona po calosci, wiec ma dobre podparcie. Majac na wzgledzie slabosc mechaniczna plyty, poprosilem o dodatkowa listwe wysokosci 4 cm, wiec tam gdzie podstopnica najbardziej jest narażona na udezenia, tam jest drewno. pozostaje nieosłonięte 13 cm KG. No i w butach w domu tez nie chodzimy, wiec musiałbym ten karton palcami zmasakrować. Taki problem jeszcze mam. Chce zabudować stelaż od ubikacji, na to polozyc plytki i przykrecic wiszacy sedes. W instrukcji pisze ze podwojne plytowanie wystarczy, znaczy ze tak wykonana i wykończona płytkami ściana, nie podda się pod ciężarem osoby korzystającej z ubikacji. Czy rzeczywiście jest to mechanicznie wystarczające rozwiązanie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...