Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

h_kwinto

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez h_kwinto

  1. Witam, mam pewien problem z ilością spalanego węgla. W tym sezonie rozpocząłem użytkowanie kotła Ling Combi 23 kW. Ogrzewam nim dom o powierzchni użytkowej 160 m. kw oraz zasobnik cwu (140 l). Sterownik Recalart A3000T. Zawór 4-drożny w pozycji 3. Parametry U1/U2/U3 - kombinowałem różnie - rozpocząłem od 6/17/30, zmieniałem płynnie U1 - 5 lub 6 , U2 - 15 -22. Obecnie 6/20/30. Dom nie jest ocieplony, ma nowe szczelne okna. W specyfikacji kotła jest informacja że zużywa on od 1,7 kg węgla/h ale czytając posty na tym forum doszedłem do wniosku że w jakiś sposób można chyba zużycie zmniejszyć. Instalacja grzewcza jest całkiem nowa - wymieniana latem 2009 roku. Nie mam podłogówki. Przy temperaturze zewnętrznej +5 - +1 stopni - zużywa około 35 kg/24h Przy minusowych takich jak obecnie -5 - -10 - zużywa 40 kg. Kombinowałem z nawiewem powietrza, kombinowałem z szybrem, spędziłem sporo czasu w kotłowni - i w zasadzie nic nie pomaga - worek wystarcza na 12 godzin. Kocioł wygaszam i czyszczę raz na miesiąc - zbiera się w nim dużo sadzy. Węgiel - dotychczas głównie Energo-Ret, ale w grudniu paliłem również Pieklorzem z Bytomia. ten drugi jest jednak wilgotny i muszę go suszyć. Zastanawiam się tez czy nie zrobić audytu energetycznego domu. Temperatura w pomieszczeniach na parterze: od 22 - 24 stopnie, na piętrze 18 - 21, ogrzewam tez klatkę schodową, gdzie zimą bez tego było około 10-13 stopni a teraz w zależności od potrzeb - 17-18. Co powinienem wykonać by dało się zmniejszyć zużycie paliwa i czy jest to możliwe ?
  2. Kupiłem ławę narożną Klose przed świętami. Czekałem 8 tygodni - zgodnie z zamówieniem. Mebel jest lepszej jakości niż inne dostępne na rynku ławy. Ale przy skręcaniu miałem sporo problemów, gdyż instrukcja przetłumaczona została na język polski z niemieckiego przez kompletnego dyletanta.Gramatyczna porażka i na dodatek symbole śrub i wielkości śrub w wersji polskiej są inne niż w niemieckiej. Po dwóch godzinach sterczenia nad wersją polską postanowiłem skręcać korzystając z wersji niemieckiej. Udało się, ale co się namęczyłem to moje. Generalnie mebel jest drogi, ale ładny. Gdybym był bardzo upierdliwy (może będę) to interweniowałbym jeszcze w sprawie kształtu elementów tapicerowanych ławy, które są inne nią na zdjęciach - przy czym subiektywnie oceniając to nie ma znaczenia. Faktem jest że próbowałem zobaczyć tą ławę w którymś z salonów Kler/Klose w Polsce, a nigdzie jej nie było. Co wiecej - w salonie gdzie ją ostatecznie zamówiłem, na początku w ogóle nie wiedziano że taki mebel mają w ofercie. Zdaje sobie sprawę, że taka ława kuchenna była modna kiedyś, ale modę mam gdzieś a liczy się funkcjonalność.
  3. Zgadza się, jest drożej może nawet zdecydowanie, ale podłoga drewniana to jest rozwiązanie trwałe. Wiele razy byłem u znajomych w mieszkaniu, domu gdzie mieli położone nowiutkie panele. Wszystko ładnie, ale po krótkim czasie użytkowania wyłazi tandetność takiego rozwiązania. Raz że się rozłażą, dwa uszkadzają, o komforcie użytkowania już nie wspomnę. I po kilku latach znowu - dawaj podłoga na nowo. Oczywiście w mieszkaniu w bloku czasem trudno się zdecydować na inwestycje w podłogę z drewna, ale we własnym domu jest co najmniej dziwne pakowanie się w inwestycje w panele.
  4. Tak się zastanawiam - czy naprawdę w nowym domu chcesz kłaść na podłogę panele? Osobiście w życiu nie zdecydowałbym się na położenie czegoś takiego nawet do czterometrowego przedpokoju. Inwestycja w dom to inwestycja na lata - pomyśl nad tym.
  5. Położenie płytek w kotłowni czy garażu to doskonały pomysł. U nas sprawdza się idealnie. Brud i kurz łatwo się zbiera, wszystko bardzo wygodnie się myje.
  6. Generalnie nie powinno łączyć się instalacji miedzianej z grzejnikami aluminiowymi. Sprawdź czy grzejniki o których piszesz producent dopuszcza do łączenia z instalacją miedzianą - mogą sie takowe zdarzyć.
  7. Witam, Tak się właśnie zastanawiam nad kupnem tego modelu lub podobnego marki Siemens v Bosch. I mam pytanie. W niektórych wyższych modelach jest informacja o tym że przednia szyba nagrzewa się tylko do temp 40-50 stopni. A jak to jest w tych Siemensach które nie mają tej funkcji - czy szyba jest zdecydowanie cieplejsza, czy jest to mało odczuwalne i nie przeszkadza??
  8. h_kwinto

    Materac do sypialni

    My z żoną użytkujemy od prawie dwóch lat dwa stelaże i dwa materace. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie, gdyż i tak taki jeden materac jest ciężki. Zmiana pościeli przy dużym byłaby o wiele bardziej kłopotliwa. Udało nam się dobrać nawet taki sam typ (Koło Estrella Lux) po wcześniejszym wielokrotnym testowym pokładaniu się w sklepach. Wygoda spania niesamowita!
  9. h_kwinto

    Zlewozmywaki

    Witam, Ponownie zapytuję sie Was - czy ktoś samodzielnie wywiercał otwór w zlewozmywaku granitowym, czy jest to czynnośc ryzykowna i może spowodować uszkodzenie materiału???
  10. h_kwinto

    Zlewozmywaki

    A ja mam następujące pytanie związane ze zlewozmywakami granitowymi. Planuję takowy kupić, ale chciałbym wyciąć w nim dodatkowy otwór na filtr osmotyczny (10x25mm). Czy wykonanie takiej pracy samemu może być ryzykowne (pęknięcie)? Oczywiście nie zamierzam przebijać się gwoździem. Czy ktoś z Forumowiczów posiada w domu takie rozwiązanie?
  11. Naprawy gwarancyjne realizowane są z reguły przez serwis producenta a nie przez sklep w którym się towar kupuje.
  12. Czytam tak sobie ten wątek i mam do Was pytanie. Czy ktoś jest w posiadaniu ławy kuchennej narożnej Klose i może mi poradzić czy warto je zakupić? Dzwoniłem do kilku salonów gdzie te meble są dostępne, ale nigdzie nie można zobaczyć ław kuchennych. W jednym z większych salonów Pan powiedział nawet że Klose takich ław nie robi. Zdjęcia na stronie producenta to nie wszystko, wolałbym zobaczyć je własnymi oczami lub wysłuchać opinii jakiegoś użytkownika. Pozdrawam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...