Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marekjs

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    lubelskie

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

marekjs's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Mam tego Viessmana. Dwie osoby i ta w drodze już dojechała Stacja daje radę, a tutaj jest jakieś 20 stopni niemieckich. Regeneracja - default, jak fabryka dała.... Dodam, że wodociąg miejski i szambo dziesiątka i nie oszczędzamy wody.
  2. Dobrze wiedzieć Czyli jaka alternatywa? Mam dosyć zabudowaną kuchnię (meble pod wymiar i trochę AGD; napchane na maxa). Nie mogę sobię pozwolić na coś, co będzię miało gabaryty np. uzdatniacza ze złożem, bo nie mam gdzie tego wcisnąć. Nie chcę osmozy robić na cały dom, bo i po co mam się kąpać w wannie w wodzie pitnej
  3. Witam, Czy ktoś próbował Merlin RO do odwróconej osmozy? Podobno hicior (tak przynajmniej czytam w sieci). Montuję jutro zmiękczanie, ale potrzebuję też wody pitnej do kostkarki w lodówce itp i zastanawiam się nad tym ustrojstwem. Ze względu na małe gabaryty, montaż w kuchni byłby idealny.
  4. Witam, Może ma ktoś jakiś namiar na porządną firmę z lubelskiego co robi szamba betonowe jednoczęściowe o pojemności 10m3? Nie chcę wrzucić szamba z łączonych elementów. Musi to być jednolita bryła z solidną pokrywą. Zainteresował mnie Probud, ale jest trochę za daleko ;(
  5. Witam, Zazwyczaj daję radę, ale w tym temacie się wykładam, jako że, nie jest on zbyt popularny w moim terenie i nie znam nikogo (albo nie wiem, że ma) kto ma zamontowaną rurę ssawną do szamba. Mam pytanie do znawców i ludzi z doświadczeniem w tym temacie. Przymierzam się do montażu szamba. I tu pojawia się dylemat rury ssawnej. Mam parę pytań. -widziałem rozwiązania z dodatkową ściętą przy końcu rurą PCV w szambie, ale czy nie wystarczy nawiercenie dziury w kominku szamba i wpuszczenie rury ssawnej do samego dna? Wg mnie, ma to sens (niekoniecznie finansowy,ale trudno),bo mniej zabawy i jednolita rura. Proszę o komentarze. -jak sytuacja takiego rozwiązania sprawdza się w zimie? A będę miał jakieś 10m od szamba do ogrodzenia. Jak "coś" zostanie w rurze ssawnej w zimie,to może być lipa. Może rurę trzeba puścić pod większym kątem, ewentualnie zaizolować? Proszę o komentarze -czy szambowóz wyrobi przy 10m rury w ziemi i kawałkiem w szambie? Może to głupie pytanie, bo powinien, ale czy komuś się zdarzyły jakieś problemy związane ze zbyt dużą długością rury i kiepską wydajnością szambowozu? Proszę o komentarze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...