Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LetkaK

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

LetkaK's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. gusielkowo, bardzo dziękuję za odpowiedź. Masz ładną łazienkę. Cieszę się, że jesteś zadowolona z płytek. Ta szara fuga to dobre rozwiązanie.
  2. Witam, podobają mi się płytki ATOLA Cersanit oraz ROSARIA cersanit. Czy ktoś ma z nimi doświadczenie? Które łatwiej utrzymac w czystości? I jaki kolor fugi zastosowac do tych jasnych (białych) płytek? Podobno biały to przekleństwo, ale czy pasuje coś innego?
  3. LetkaK

    Podbitka

    Witam, czy ktoś ma podbitkę firmy Asko? Na wzorniku wygląda świetnie ale nie wiem jak się sprawdza w praktyce.
  4. Pierwsze Muratory kupiłam 10 lat temu. Wtedy jeszcze się nie budowałam ale lubiłam sobie poczytac i pomarzyc... Im bliżej było budowy tym częściej zaglądałam do tej gazety i teraz kupuję ją regularnie. Zauważam jednak duży spadek jej wartości merytorycznej. W dawnych egzemplarzach było napisane co robic po kolei, było więcej konkretów. Teraz jest tylko zachwalanie tego jak się buduje na zachodzie, przekonywanie do nowinek energooszczędnych i wmawianie, że na swojej budowie trzeba byc inwestorem a nie wykonawcą. A ja chciałabym wiedziec co robią zle moi wykonawcy, chciałabym móc ich sprawdzic i powiedziec co mają poprawic i nie ośmieszyc się przy tym. Będę kupowała gazetę nadal choc odkryłam inne ciekawe gazety budowlane innego wydawnictwa.
  5. http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0510/projekt3102d.jpg A teraz strona południowa, tzn. południe jest za siatką więc te krzaczki będą rzucały cień na moją działeczkę. Wzdłuż ogrodzenia sąsiad posadził żywotniki Szmaragd, więc nie zależy mi na szczelnej ścianie zieleni z mojej strony. Na rysunku widać, od prawej: świerki serbskie, wiąz Wredei, hortensję drzewiastą i jaśminowiec - znane z poprzedniego obrazka (w rogu działki). Przy siatce 2 złotliny japońskie, przed nimi - głóg dwuszyjkowy Paul's Scarlet i lawenda. Dalej: budleja Dawida, dereń biały Sibirica. A ten zielony trójkąt to wrzosowisko, na którym będą rosły: jodła koreańska, brzoza Youngii, kosodrzewina Winter Gold, świerk biały Conica, różaneczniki, pierisy, kalmie, szczodrzeńce, wrzosy i wrzośce. Wrzosowisko będzie wymagało wymiany gleby na kwaśną więc pomyślę o nim bliżej jesieni. Fragment kostki widoczny w lewym dolnym rogu to taras.
  6. Dokonałam już wyboru krzewów - trochę się zmieniło. Kilka roślinek już rośnie. I tak od lewej - najwyższe: 3 świerki serbskie, wiąz Wredei, jałowiec Blue Arow, pęcherznica Diabolo, 3 żywotniki Szmaragd, świerk Koster, 3 żywotniki Szmaragd, pęcherznica Luteus, jałowiec pospolity. Niżej, od lewej: hortensja drzewiasta, jaśminowiec Virginal, krzewuszki Olympiade (może razem z berberysem Aurea), 2 tawuły van houtte'a, 6 berberysów Atropurpurea. Najniżej: róże The Fairy, lilak Mayera i tawułą japońska. Proszę śmiało krytykować.
  7. Dziękuję za podpowiedź, nie widziałam wcześniej żylistków a są piękne. Zachwyciła mnie odmiana - Strawberry Fields. A co do krzewuszki - odmiana Olympiade - to posadzę kilka pod pęcherznicą Diabolo (tam gdzie pierwotnie miały być szczodrzeńce).
  8. Pomysł z hortensją podoba mi się. Dziękuję. Opracowałam już plan drugiego boczku, wkrótce wkleję. Moja ziemia to jednak czysta glina! Zauważyłam to dzisiaj zapadając się w niej po kolana po ulewnych deszczach. Posadziłam kilka roślinek: wiąz i berberysy. Ciekawe jak będą rosły?
  9. Szkoda, że nikt nie zauważył że lawenda = pszczoły, a pszczoły + dzieci w pobliżu to niezbyt szczęśliwy pomysł...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...