Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mikees

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

mikees's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tak to otwory wentylacyjne w domu, kiedyś tak robili. Czemu pytasz?
  2. Witam. Mam pytanie o drewno miedzy oknami. Laty byly przykrecane na otynkowany styropian czy jeszcze na siatke z klejem? Jakie drewno Pan uzyl?

     

    Pozdrawiam

  3. A jak zrealizujesz styk z murem/ścianą w obu przypadkach. Jak dasz wylewkę to będzie to co kolega podesłał wcześniej na zdjęciach -> czyli wylewka będzie stykała się bezpośrednio z murem (będzie je rozdzielała tylko papa) ? Najprościej je zrobić docelowo taras/balkon z warstwami a potem ocieplić z okapnikiem ale czy nie będzie wtedy jakiegoś problemu na stykach bez ocieplenia, czy będzie przemarzanie, wilgoć w tym miejscu od wewnątrz budynku?
  4. Chodzi o to że ocieplenie będę robił później a wylewkę teraz.
  5. Zgadzam się z Tobą i to jest ok tylko na obu rysunkach warstwa dociskowa jest pod tymi izolacjami a ocieplenie dopiero potem. U mnie nie ma jeszcze docisku stad wcześniejsze pytania. Czy jeśli wyleje jastrych jako docisk i jednocześnie warstwę twarda pod płytki bądź drewno to czy takie rozwiązanie nie da dużych mostków cieplnych na styku jastrych-ściana?
  6. Witam, Mam do Was pytanie o to jak przygotować tarasy - zaizolować JE aby nie pominąć żadnej z warstwy. Jestem przed ociepleniem, Chce zaprosić wylewkarzy na zewnątrz, Chce uniknąć mostów cieplnych a prawie wszędzie w każdym systemie czy mapei, izohan.. jest styropian na ścianie. Mam dwa miejsca takiej sytuacji ale inaczej przygotowane tarasy: 1. Taras na gruncie. Jest wylany betonowy z ostępem 10cm od budynku. W miejsce odstępu jest włożony styropian. 2. Taras na balkonie. Mam zrobiony dach: folia, styro, 2x papa z wywinięciem obu na mur. W obu przypadkach w pierwszej chwili pomyślałem po prostu o wylaniu wylewki ale nie wiem jak to będzie potem z elewacją i ew. przemarzaniem. Chciałbym wykonać to zgodnie ze sztuką. Prośba o radę.
  7. Czyli jak rozumiem kanały wentylacji przy przepustach na stropie powinny być obrobione (wywinięte) w warstwie paroizolacji. Plus dodatkowo warstwa termoizolacji powinna byś nie mniejsza niż 20 cm co by nie występowało skraplanie w kanałach?
  8. hej, Jak w temacie. Czy praktykowane są takie instalacje że systemowe kanały wentylacji mechanicznej są układane NA stropie który jest stropodachem. Jak wtedy rozwiązuje się kwestię kolejnych warstw dachu konwencjonalnego ( strop, paroizolacja, termika + spadek, wylewka, 2x papa bądź membrana) Ja to rozumiem tak: strop paroizolacja dziury w paroizolacji na kanały wentylacji zabezpieczone reszta...warstwa ?? pzdr.
  9. Ja dopiero zacząłem budowę, mam fundamenty. Obliczanie zapotrzebowania materiałów zajął się wykonawca który z doświadczenia wiedział jaki ew. powinien być nadmiar. To co mogę stwierdzić już teraz: - w zależności od projektu: stal niezużyta na fundamentach wykorzysta się później. - stali i drewna zawsze zostaną skrawki. - stali w ilości kilku prętów nawet pełnej długości chyba nawet nie opłaca się oddawać do składu bo za transport policzą więcej niż jest to warte. ale opłaca się oddać komuś komu zabrakło z okolicy. - drewna nie oddasz ale przyda się na później do np. kominka ale na ognisko
  10. Co myślicie o pustaku Porotherm Mega 25, MEGA_MAX 25 czy TERMOton 25? Ktoś budował się z takich - jak się w nich pracuje?
  11. Rozumiem ze jeśli ceramika to nie poryzowana tylko trandycyjna - np. u-220 czy max? Chodzi mi o taki pustak który nie będzie stwarzał problemów w użytkowaniu , nie musi być mocny konstrykcyjny i ciepły. Jakies rady który cenowo/jakościowo wychodzi najlepiej dla moich parametrow?
  12. Witam. Projekt domu jest konstrukcji płytowo-słupowej. Ściana 24/25. Miał być porotherm winenberga. Pytanie czy jeśli nie musi to być wytrzymały materiał to czy jest cos lepszego - tańszego do takiego bydunku. Chodzi o późniejsze użytkowanie takiej sciany, kucie bruzd, wieszanie ciężkim przedmiotów czy raczej nie kombinować? Buduje dla siebie. Pozdrawiam.
  13. No obliczeń, obliczeń nic z ziemi się nie bierze. i nie znaczy to że jestem zagorzałym zwolenikiem takich pseudo decyzji z kosmosu ale jednak jak pokazuje mój projekt i kolegi te pliczone wg norm po bożemu ni jak mają się do proponowanych na rynku gotowców.
  14. samego betonu na stropie to tak ale jego ciężar przekłada się na cały budynek. U mnie w ten sposób i stopy sie zmieniłi i ławy, nie wiele ale jak się policzy to trochę tego będzie. Nie mnie jednak im mmiej betonu tym może wyjśc więcej stali wiec to już konstruktor musi się wypowiedzieć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...