Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mikees

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mikees

  1. Tak to otwory wentylacyjne w domu, kiedyś tak robili. Czemu pytasz?
  2. Witam. Mam pytanie o drewno miedzy oknami. Laty byly przykrecane na otynkowany styropian czy jeszcze na siatke z klejem? Jakie drewno Pan uzyl?

     

    Pozdrawiam

  3. A jak zrealizujesz styk z murem/ścianą w obu przypadkach. Jak dasz wylewkę to będzie to co kolega podesłał wcześniej na zdjęciach -> czyli wylewka będzie stykała się bezpośrednio z murem (będzie je rozdzielała tylko papa) ? Najprościej je zrobić docelowo taras/balkon z warstwami a potem ocieplić z okapnikiem ale czy nie będzie wtedy jakiegoś problemu na stykach bez ocieplenia, czy będzie przemarzanie, wilgoć w tym miejscu od wewnątrz budynku?
  4. Chodzi o to że ocieplenie będę robił później a wylewkę teraz.
  5. Zgadzam się z Tobą i to jest ok tylko na obu rysunkach warstwa dociskowa jest pod tymi izolacjami a ocieplenie dopiero potem. U mnie nie ma jeszcze docisku stad wcześniejsze pytania. Czy jeśli wyleje jastrych jako docisk i jednocześnie warstwę twarda pod płytki bądź drewno to czy takie rozwiązanie nie da dużych mostków cieplnych na styku jastrych-ściana?
  6. Witam, Mam do Was pytanie o to jak przygotować tarasy - zaizolować JE aby nie pominąć żadnej z warstwy. Jestem przed ociepleniem, Chce zaprosić wylewkarzy na zewnątrz, Chce uniknąć mostów cieplnych a prawie wszędzie w każdym systemie czy mapei, izohan.. jest styropian na ścianie. Mam dwa miejsca takiej sytuacji ale inaczej przygotowane tarasy: 1. Taras na gruncie. Jest wylany betonowy z ostępem 10cm od budynku. W miejsce odstępu jest włożony styropian. 2. Taras na balkonie. Mam zrobiony dach: folia, styro, 2x papa z wywinięciem obu na mur. W obu przypadkach w pierwszej chwili pomyślałem po prostu o wylaniu wylewki ale nie wiem jak to będzie potem z elewacją i ew. przemarzaniem. Chciałbym wykonać to zgodnie ze sztuką. Prośba o radę.
  7. Czyli jak rozumiem kanały wentylacji przy przepustach na stropie powinny być obrobione (wywinięte) w warstwie paroizolacji. Plus dodatkowo warstwa termoizolacji powinna byś nie mniejsza niż 20 cm co by nie występowało skraplanie w kanałach?
  8. hej, Jak w temacie. Czy praktykowane są takie instalacje że systemowe kanały wentylacji mechanicznej są układane NA stropie który jest stropodachem. Jak wtedy rozwiązuje się kwestię kolejnych warstw dachu konwencjonalnego ( strop, paroizolacja, termika + spadek, wylewka, 2x papa bądź membrana) Ja to rozumiem tak: strop paroizolacja dziury w paroizolacji na kanały wentylacji zabezpieczone reszta...warstwa ?? pzdr.
  9. Ja dopiero zacząłem budowę, mam fundamenty. Obliczanie zapotrzebowania materiałów zajął się wykonawca który z doświadczenia wiedział jaki ew. powinien być nadmiar. To co mogę stwierdzić już teraz: - w zależności od projektu: stal niezużyta na fundamentach wykorzysta się później. - stali i drewna zawsze zostaną skrawki. - stali w ilości kilku prętów nawet pełnej długości chyba nawet nie opłaca się oddawać do składu bo za transport policzą więcej niż jest to warte. ale opłaca się oddać komuś komu zabrakło z okolicy. - drewna nie oddasz ale przyda się na później do np. kominka ale na ognisko
  10. Co myślicie o pustaku Porotherm Mega 25, MEGA_MAX 25 czy TERMOton 25? Ktoś budował się z takich - jak się w nich pracuje?
  11. Rozumiem ze jeśli ceramika to nie poryzowana tylko trandycyjna - np. u-220 czy max? Chodzi mi o taki pustak który nie będzie stwarzał problemów w użytkowaniu , nie musi być mocny konstrykcyjny i ciepły. Jakies rady który cenowo/jakościowo wychodzi najlepiej dla moich parametrow?
  12. Witam. Projekt domu jest konstrukcji płytowo-słupowej. Ściana 24/25. Miał być porotherm winenberga. Pytanie czy jeśli nie musi to być wytrzymały materiał to czy jest cos lepszego - tańszego do takiego bydunku. Chodzi o późniejsze użytkowanie takiej sciany, kucie bruzd, wieszanie ciężkim przedmiotów czy raczej nie kombinować? Buduje dla siebie. Pozdrawiam.
  13. No obliczeń, obliczeń nic z ziemi się nie bierze. i nie znaczy to że jestem zagorzałym zwolenikiem takich pseudo decyzji z kosmosu ale jednak jak pokazuje mój projekt i kolegi te pliczone wg norm po bożemu ni jak mają się do proponowanych na rynku gotowców.
  14. samego betonu na stropie to tak ale jego ciężar przekłada się na cały budynek. U mnie w ten sposób i stopy sie zmieniłi i ławy, nie wiele ale jak się policzy to trochę tego będzie. Nie mnie jednak im mmiej betonu tym może wyjśc więcej stali wiec to już konstruktor musi się wypowiedzieć.
  15. Może ja postaram się rozwiać Twoje wątpliwości bo mam podobną sytuacje. Też mam projekt indywidualny i też 20cm strop na parterem ale za to budynek piętrowy ze stropodachem czyli kolejnym stropem też 20cm. W dodatku strop na parterem nie tylko zbrojony krzyzowo ale jeszcze górą i dołem! Też o to pytałem bo mnie to zszokowało ale fakt jest taki: zapewne to co zrobił konstruktor jest ok a dlaczego ? a dlatego bo zrobił to zgodnie z Normami a takie zakładają takie a nie inne wielkości stropów, zbrojenia. Tez patrzyłem na projekty gotowe i łapałem się za głowę bo w żadnym nie było takich ilości. To co Ci radzę to musisz poprosić o projekt wykonawczy z uwzględnieniem dostosowania do warunków lokalnych. U mnie pierwszy strop juz zmieniamy na 18 zbrojenia zostaja a drugi strop będzie terriva która jest znacznie lżejsza. Poza tym jesli będziesz miał kierownika budowy z uprawnieniami to on sam może poprzez wyliczenia stwierdzic ze 20 za dużo i wpisać zmianę z 20 na 18cm w dzienniku bez dodatkowych papierkowych robót. Tyle ode mnie ps. super masz rozkład na parterze tylko ten kominek szkoda ze nie w lewym dolnym rogu salonu
  16. No tak z matka natura nikt nie wygra i żadna umowa nie przespiszy pracy. A z ekipami jest jak jest. Dobrze ze opisales swoj przypadek bo wyszło ze budowałes płaski dach. Jak to kosztowo wyglądało w twoim przypadku.Porownywales koszta z budowani inny z tym samym metrażem. Zastanawiales sie w ogole nad poddaszem uzytkowym. Masz jakies zdjecia z budowy ale link do dziennika i mozesz podeslac na prv byłbym wdzieczny. No i zasadnicze pytanie jakie zadalem - jaka powierzchnie za taka kase jak w temacie jestem w stanie wybudowac z plaskim dachem/skosnym?
  17. Prosba o wpisywanie swoich typu wielkosci domu z jego opisem. np. za tyle to wybudujesz 120 mkw pitrowy z kopertowym dachem....itd.. plis. Macie doświadczenie wiec nie ma tutaj mowy o szacowaniu i pewnym łudzeniu się że coś może być tańsze gdy w rzeczywistości nie było.
  18. a co sie dokladnie działo z ekipa. powiedziala najpierw tyle a wyszło wiecej i placiles?
  19. Elfir na których elementach widzisz że jest taniej? strop nad pietrem to juz stropodach a ten to najlepiej monolityczny robic. ale jak monolityczny to trzeba wzmocnic konstrukcje i juz ew. oszczednosci z plaskiego sie rozmywaja. Gdzie te oszczednosci i jaki masz przepis na sukces?
  20. no tak na zdrowy rozum to 10 kuchnia, 30 salon, pokoj 15 x 4 bo jeden na dole , lazienka 5 i 3, garaz 20, kotlownia 5 + komunikacja z wejsciem 20. no i wychodzi lekko 150. a to w sumie podstawa bez zbytnich udziwien. moglbym jeszcze wiadomo poucinac z kazdego po 1mkw, pokoje po 2mkw wiec zostaje okolo 135. a przez to ze na dole ma byc okolo 100 z tego to gora musi byc mala. a przez to ze mam waska dzialke musze isc w gore. I teraz pytanie jak to zrobic zebym tak mial za ta kase. powierzchnie juz sprecyzowałem jaka powinna byc.
  21. Interesuje mnie odpowiedz na pytanie takie jak w tytule. Najwazniejsze to to ze nie moze to byc domek parterowy bo wiekosc działki jest za mała - dlatego w grę wchodzą jedynie z poddaszem użytkowym badz pietrowe. To co chciałym aby w takich domku się znalazło: - garaz jednostanowiskowy 20-25mkw - dodatkowy pokoj na dole - wentylacja mechaniczna z rekuperatorem - dach moze byc i plaski - kotłownia na olej opałowy wiec okolo 5mkw Znajac realnia cenowe prosba o opinie na co moge sobie pozwolic za taka kwote. Chciałbym wiedziec czy moge miec domek stodoła 120mkw pow. całkowitej czy moze 150mkw a moze i 170 z plaskim dachem albo może jeszcze inny wariant ?? ps. mam nadzieje ze to temat we właściwym wątku..
  22. hej. Ania:() a podeslesz mi namiary na te ekipy jak juz sie zdecydowaliscie. Jestem ciekaw jak mi wycenia. Z drugiej strony interesuej mnie ten Wasz domek od strony kosztow. Wydalal mi sie drogi. Jaki macie w projekcie drugi strop i dach - moze na wiazarach? Czy w calej konstrukcji domu macie jakies dodatkowe slupy zelbetowe czy wszystko spoczywa na scianach?
  23. Witam. Mam projekt indywidualny pietrowego domu z plaskim dachem. Pow. zab. 150mkw a uzytkowej okolo 180mkw. Dalem proejkt do wyceny ekipom i troche sszokowany jestem cenami wiec pytanie czy takie budynki to tylko w takich cenach i lepiej zebym pomyslal o dwuspadowym zanim nie zaczalem budowac czy jak to jest?: Sama robocizna: Fundamenty: 17tys. Parter: 30tys Pietro: 30tys Stropodach: 15tys. Musze sie liczyc z takimi cenami, az nie chce mi sie wierzyc. Konstrukcyjnie budynek jest prostszy niz niejeden ze skosami wiec skad te ceny - za żelbety?
  24. hej, pedronx mam podobny projekt domu (pietrowy okolo 200mkw z pustka) i wstepnie zaprojektowany system wentylacji. Z tego co widze u siebie to wydajnosc systemu zostala tak policzona ze do sumy zapotrzebowania z pomieszczen zostalo dodane 40% i wyszlo ogolem 600m3/h. mam miec wentylacje mech. z rekuperatorem. Jesli chodzi o sredni rur to mam dokladnie tak samo projektowane: od fi100 do fi250 na dojsciu do centrum. Faktycznie w pokoju na dole mam nawiew a nie wyciag. W projekcie mam mistrala G 650 firmy pro-vent. Ktos moze cos powiedziec o tej jednostce - jak sie sprawuje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...