Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sebcz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    przed laniem fundamentów

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Darłowo
  • Kod pocztowy
    76-150
  • Województwo
    zachodniopomorskie

sebcz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wybrałem się na budowę, by porobić zdjęcia, i ku mej radości (i niemałemu zdziwieniu), po mlecznym osadzie nie ma już niemal śladu. Na jednym z okien (od północy) są jeszcze pojedyńcze plamki w kolorze tego, co było na całej powierzchni dzień wcześniej. Pytanie i zdjęcia wysłane do producenta, będą odpowiadać w styczniu.
  2. Pragnę zwrócić uwagę, że odbarwienie nastąpiło od ZEWNĄTRZ. Brak tynków nie ma tu nic do rzeczy. Tynkowanie będzie latem, przy pełnej wentylacji.
  3. Żadnych chemii, czegokolwiek. Zdjęcia wykonam jutro (święta). O producencie na razie nie powiem, zobaczymy w jaki sposób poradzi sobie z usunięciem tej wady. Jeśli sobie nie poradzi, będzie dużymi literami.
  4. Budowa w stanie surowym zamkniętym (nie ma jeszcze wewnętrznych tynków i podłóg). Nowe drewniane okna pokryły się z zewnątrz nalotem, straciły swój pierwotny kolor - z ciemnego brązu mam teraz wpadający w sinoniebieski osad. Pojawiło się to w ciągu ostatnich dni (mokro i dość zimno). Nie próbowałem tego niczym usuwać, a kontakt z producentem i serwisem będzie dopiero po świętach. Czy macie podejrzenia co to może być?
  5. sebcz

    Skazany na elektryczność?

    Rozumiem, że do CWU? Czy istnieje możliwość 'dopięcią' takiej pompy do wspomagania głównego źródła ciepła, np elektrycznego pieca zasilającego wodną podłogówkę?
  6. sebcz

    Skazany na elektryczność?

    Jak wspomniałem, nie mam zamiaru oszczędzać. Załóżmy, że chciałbym mieć 25cm. Jedna warstwa, czy 20+5 (albo 15+10)?
  7. sebcz

    Skazany na elektryczność?

    Tzn jakość styropianu Termoorganiki jest taka sama jak "zwykłego" styropianu, czy też ewentualna różnica w jakości nie usprawiedliwia różnicy w cenie?
  8. sebcz

    Skazany na elektryczność?

    @ rwxw - Poziome DZ odpadają ze względu na małą powierzchnię dostępnej działki. Nie mam niestety zupełnie czasu na zajęcie się tematem samodzielnie (po przeczytaniu relacji dołączam się do gratulacji). Co do grubości ocieplenia na ścianie - powiedziano mi, że od grubości 15cm na ścianach, dodawanie kolejnych centymetrów nie daje efektu usprawiedliwionego ekonomicznie. Ponadto, styropian w kropki o grubości 15 cm to tak jak 18/19 zwykłego, więc chyba nie tak źle? @ coulignon - Poproszę o skierowanie do OZC (nie potrafię rozszyfrować skrótu). Na chwilę obecną skłaniam się ku podłogówce wodnej, jako uniwersalnej w sensie podłączenia innego źródła ciepła jeśli będzie to konieczne.
  9. sebcz

    Skazany na elektryczność?

    Czyli np. w sypialni grzejniki naścienne?
  10. sebcz

    Skazany na elektryczność?

    Się zawezmę i przeczytam 20 ostatnich stron:) Wielkie dzieki za skondensowane w treści odpowiedzi, bardzo pomocne!
  11. sebcz

    Skazany na elektryczność?

    Próbowałem czytać ten wątek, ale zaczyna się w 2002 roku (ceny i pewnie sprzęt są teraz nieco inne), kilka stron to wymiana jakichś arkuszy kalkulacyjnych, ciężko to ogarnąć. Oczywiście ocieplenie stropu też wykonam 'ciepłe', nie zamierzam oszczędzać na etapie izolacji. PCi za 5 tysięcy - tzn pompa ciepła? Ale z jakim źródłem dolnym wtedy, powietrze? Gdyby porównywać zużycie prądu: kocioł grzejący wodną podłogówke vs kable grzejne, czy różnica jest znacząca?
  12. Witam! Buduję parterówkę, 110m. Ocieplenie: styropian ('w kropki') 20cm podłoga, 15 cm ściana, okna 3 szybowe. Myślałem o pompie ciepła, ale koszt (ok 70tys) jakoś mnie nie zachwycił. Gaz z sieci jest na razie niewiadomą - kiedyś dociągną albo nie. Nie mam kominka. Ogrzewanie musi być bezobsługowe. Czy w takim domu zda egzamin ogrzewania podłogowego elektrycznego? Maty grzejne czy wodna podłogówka? I co z wodą? Macie może podobne instalacje w podobnych domach?
  13. Czy warstwy cegieł są traktowane jako pierwsze warstwy BK, czy ostatnie ściany fundamentowej? Mam na myśli położenie podłogi względem cegieł.
  14. Witam! Buduję dom ze ścianami z betonu komórkowego (H+H). Spotkałem się z poradą, aby jako pierwszą warstwę na bloczki fundamentowe położyć zwyklą cegłę. Ma to sprawić, aby lubiący wodę BK nie nasiąkł zbyt podczas prac budowlanych, będzie to jakby kolejny element izolacyjny. Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Seb
×
×
  • Dodaj nową pozycję...