Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ankhou

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ankhou

  1. Dziękuje za odpowiedź. Skorzystam z rady
  2. Mam możliwość zakupu legarów świerkowych, oheblowanych i suszo/nych po 850 zł netto/m3 + suszenie 160 zł/m3. W związku z tym mam pytanie: 1. Czy ta cena jest możliwa do zaakceptowania? 2. Czy świerk będzie dobrym materiałem (planuje rozstaw legarów co 40 cm + płyta 18 mm). 3, Czy warto kupić drewno heblowane, czy taniej - nieheblowane? Będę wdzięczny za odpowiedzi i sugestie
  3. Witam, Chciałbym się dowiedzieć ile mniej więcej może kosztować wymiana hydroforu razem z rurą do studni (jakieś 7 m). Starą rurę odkopię sam i później zasypię wykop. Dodatkowo w piwnicy trzeba wymienić dwie stare rury. Byłbym wdzięczny za odpowiedź, Mateusz
  4. Podbijam temat, bo jak dotąd nie uzyskałem odpowiedzi a nadal jestem zainteresowany.
  5. Witam, Mam ok. 3 m poziomego kanału wentylacyjnego o wymiarze 125 mm. Z jednej strony kanał podłączony jest do kanału wentylacyjnego w kominie, z drugiej strony zakończony jest trójnikiem, pełniącym funkcje wylotu powietrza z dwóch osobnych pomieszczeń (kuchnia, łazienka). Mniej więcej wygląda to tak: K K K_____________ K...................| | K - kanał kominowy | | - wyloty powietrza z pomieszczeń (między nimi jest ściana). Rozważam dwie opcje: 1. Montaż wentylatora kanałowego przy wyjściu kanału wentylacyjnego do komina. Sterowanie za pomocą programatora dobowego (co 1,5 h na 15 minut) z możliwością pracy ciągłej. 2. Dwa wentylatory sufitowe (łazienkowe / kuchenne) z czujnikiem wilgotności zamontowane na wylotach powietrza z pomieszczeń. Wentylatory wyposażone byłyby w klapę zwrotną, tak aby jeśli jeden z nich się załączy nie cofał powietrza do drugiego pomieszczenia i odwrotnie. Które z rozwiązań byłoby bardziej korzystne?
  6. Ostatnio przeglądając strony marketów budowlanych natknąłem się na taki oto wentylator kanałowy: http://www.leroymerlin.pl/produkty/wentylator-kanalowy-standard-125-vko-vents,1240207658,1256811675.html?NutchCat=produkty Na tej stronie jest więcej szczegółów technicznych: http://www.vents-us.com/44.php?page=fans_vko Ponieważ brak mi fachowej wiedzy na temat wentylacji, prosiłbym o opinie fachowców, czy wentylator o takich parametrach nadawał się do wentylacji pomieszczeń na poddaszu. Chodzi o łazienkę i kuchnię, która jest połączona z salonem. Przeliczyłem kubaturę pomieszczeń * ilość wymian powietrza i wydajność wentylatora wydaje się być wystarczająca (z zapasem ~20 m3). Wentylator byłby zamontowany na ok. 3 metrowym kawałku poziomej rury wentylacyjnej (przekrój 125 mm) przy wylocie powietrza na zewnątrz budynku.
  7. W końcu po kilku dniach odwilży udało mi się otworzyć wszystkie okna dachowe. Problem najprawdopodobniej tkwił w zawiasach okna - odrobina towotu rozwiązala problem
  8. Jeśli chcesz podnieść ściany to będzie Ci jednak potrzebne pozwolenie.
  9. Nie podam Ci zbyt wiele szczegółów ponieważ dom był budowany prawie 30 lat temu. Pękniecie nie jest wysadzinowe. Jest to rysa, a właściwie szczelina szerokości ok. 1 mm biegnąca przez całą długość pomieszczenia. Pęknięcie pojawiło się jedynie w tym pomieszczeniu piwnicy gdzie znajduje się piec C.O. Jako tako piwnica nie jest ogrzewana. Piwnica jest częściowo w ziemi, tj. do wysokości 60 cm. Dom był cały czas zamieszkały.
  10. Czyli cena rozsądna Inna kwestia to jakość. Jeszcze nie widziałem innych schodów zrobionych przez tego gościa, ale z pewnością o to poproszę.
  11. Zgłoszenie. Nie wprowadzasz zmian konstrukcyjnych, nie budujesz nic nowego - pozwolenia nie trzeba.
  12. U mnie podobna sytuacja. Mam dwa pęknięcia na całą długość piwnicy. Jakby ktoś kompetentny w tej kwestii mógłby się wypowiedzieć - byłoby super
  13. Mam do Was pytanie. Ponieważ nie orientuje się zbytnio w cenach schodów chciałbym się zorientować czy 2000 zł za montaż i zrobienie 15 stopni z buku to rozsądna cena? Schody już mam - zwykłe, betonowe a chodzi o ich wykończenie. Jeden ze stolarzy, z którymi rozmawiałem za materiał i montaż podał taką właśnie cenę.
  14. Dziękuje za pomoc. Poczekam do wiosny Często tak się dzieje? Czy któryś z posiadaczy okien dachowych miał podobny problem? EDIT: Przekątne również się zgadzają.
  15. Zmierzyłem światło ościeżnicy w jednym z "zablokowanych" okien i wygląda na to że jest ok.
  16. Tak. Dach był robiony w czerwcu (blachodachówka). Okno jest zamontowane na łatach. Jest na to rada? Na wiosnę puści?
  17. Witam, Od pewnego czasu mam problem z oknami dachowymi Fakro (model FTS). Teraz gdy temperatura w sumie cały czas utrzymuje się poniżej zera nie mogę ich w ogóle otworzyć. Okno da się uchylić o max 1 cm ale więcej już nie. Przy próbie dalszego otwierania słychać skrzypiącą blachę. Czy to problem okna, czy raczej "typowa" przypadłość okien dachowych? Dodam tylko, że jedno z tych okien byłem w stanie jeszcze pare dni temu otworzyć. Teraz nie da rady. Raczej nie ma tu znaczenia zalegający śnieg bo nad jednym oknem jest a nad pozostałymi już nie. Proszę o radę.
  18. Ja też szukam podobnego urządzenia. Chodzi mi o wentylator kanałowy z higrostatem, który (higrostat) można zamontować w kanale wentylacyjnym. Rozglądałem się za czymś takim, ale wszędzie są higrostaty w wersji do powieszenia na ścianie.
  19. Witam, Mam problem otóż chciałbym urządzić namiastkę kuchni na poddaszu (płyta indukcyjna, zlew-pojedynczy), parę szafek i lodówka. Problem w tym że dysponuje jedynie dość małym pomieszczeniem pod skosem. Pod tym linkiem znajduje się baaaardzo uproszczony schemat tego pomieszczenia: http://img708.imageshack.us/img708/6622/minikuchnia.jpg Myślałem aby zlew i kuchenkę umieścić pod najwyższą ścianą ale istnieje obawa że podczas korzystania z tych urządzeń ktoś uderzy głową o skos i nabije sobie guza . Drugie rozwiązanie to montaż tych urządzeń pod trójkątną ścianą lub jakoś narożnie przy wyższej ścianie. Co byście doradzili w takiej sytuacji? Nie mam możliwości przeniesienia kuchni w inne miejsce. Będę wdzięczny za pomoc
  20. ankhou

    Termostat do gniazdka

    http://marketeo.com/pl/Oferta/TS20-Termostat-programowalny-do-gniazdka-TS20-329510.html
  21. Przepraszam, że się wtrącam do tematu ale chyba kaltam wyjaśniłeś mi moje wątpliwości. Otóż po zrobieniu ocieplenia na poddaszu, założeniu grzejników i grzania właściwie od początku zimy zauwazyłem że tzw. pęknięcia skurczowe w więźbie (szczególnie w stolcach) powiększyły się, a gdzieniegdzie pojawiły i nowe. Wcześniej poddasze nie było ocieplone a po strychu w zimie hulał wiatr (w zimie max. 10 C). Tak się mi wydaje, że zmiana wilgotności może mieć tu wpływ... dobrze kombinuje?
  22. Śnieg zjeżdza mi z dachu tylko podczas roztopów (dodatnia temperatura, działanie słońca). Dach jest ocieplony 25 cm wartstwą wełny (Uni-Mata). Miałem wybór - albo dac mniej ocieplenia albo chodzić na kolanach pod skosami
  23. Nie pisana zasada mówi że pomieszczenia długie i wąskie powinny mieć sufit niżej a duże (o proporcjach badziej zbliżonych do kwadratu) wyżej - 3 m to już luksus.
  24. Ja mam dach z automatycznym odsnieżaniem Blachodachówka (powłoka poliester) sprawia że nawet gram śniegu nie utrzyma przez chwilę na dachu (szczególnie od strony zachodniej). Drabinki przeciwśniegowe niewiele pomagają. Co prawda zatrzymują na chwilę śnieg, ale później jak się uzbiera i cała ta masa się "przewali" to spada z większym impetem niż bez śniegołapów. Dach ma nachylenie 45 %. W ubiegły weekend miałem próbkę - zjechał śnieg chyba z połowy dachu i tak zasypał schody, że nie można było wyjść z domu. Jedyne co mnie denerwuje, to śnieg zbierający się nad oknami dachowymi...ale na to już chyba nie ma rady. Jakbym otworzył okno to bym pewno dostał po głowie
  25. Myślałem o deskach lub ewentualnie (bo to kuchnia będzie) płyta OSB + płytki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...