Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

velde2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

velde2's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witamy, My szukaliśmy projektu 2 lata, w tym czasie marzenia "tłukły" się z rozsądkiem, aż do momentu gdy znaleźliśmy Zręczniaka - wariant I - Murator C77a . Dla Nas projekt idealny, zawiera wszystko co uważaliśmy za ważne i niezbędne. Tym sposobem marzenia i rozsądek podały sobie ręce, o czym może świadczyć fakt, że jak na razie, w trakcie budowy nie zmieniliśmy w nim właściwie nic i jesteśmy zadowoleni. Wybierając projekt staraliśmy się dostosować do rad muratora, jednocześnie nie rezygnując z naszych marzeń. I właśnie tym sposobem padło na ZRĘCZNIAKA! Powody? I. Mały i bez zbędnych udziwnień (typu balkony, wykusze), czyli tani w utrzymaniu i tani w budowie, ponieważ ważne dla Nas jest to, by cieszyć się każdym dniem, a nie w nieskończoność zamartwiać ogromnym kredytem i rachunkami. II. Salon z kominkiem, wyjściem na zadaszony taras i z otwartą kuchnią. bo chcieliśmy mieć w domu przytulne miejsce, gdzie wszyscy razem będziemy mogli, latem np. zjeść obiad na świeżym powietrzu wśród kwiatów i zieleni (niezależnie od pogody), a w zimowe wieczory ogrzać się przy kominku. ( Ważny także był fakt, że kominek to również możliwość taniego dogrzewania domu ) A kuchnia ? Kuchnia, to serce domu - musi być otwarta, bo osoba która gotuje, nie jest na ten czas mimowolnie wykluczona z towarzystwa - tym samym gotowanie przestaje być obowiązkiem, a zaczyna być przyjemnością. I o to właśnie chodzi, by miło i razem spędzać wolny czas. III. Jedna sypialnia na dole, koniecznie z wyjściem na taras. Bo w takim układzie, po 1-wsze poddasze bez problemu możemy wykończyć w późniejszym terminie, po 2-gie na starość nie będziemy musieli biegać po schodach, po 3-cie można szybko i bezproblemowo wynieść pościel do wietrzenia lub sprawdzić (na sobie ) jaka jest odczuwalna temperatura na zewnątrz, po 4-te i najważniejsze - zawsze marzyliśmy, by zaraz po przebudzeniu, mieć możliwość wyjścia na zewnątrz z kawą, gazetą lub po prostu by pooddychać świeżym powietrzem, a marzenia są po to by je spełniać Prawda?
  2. A czy ktoś z Was ma może oczyszczalnie ścieków? Jesteśmy zainteresowani tym tematem, ale nie mamy porównania. Dodam że u nas kanalizacji nie ma, więc pozostaje tylko szambo. Jeśli ktoś ma jakieś informacje typu koszt, eksploatacja lub inne uwagi, to proszę o odpowiedz i z góry dziękuje. Pozdrowienia dla wszystkich zręczniaków.
  3. Przykro mi, ale ja niestety nie pomogę , bo my mieliśmy podbitkę w cenie stanu surowego otwartego.
  4. Witam Wszystkich! Jeśli chodzi o stemple używane, to my akurat mamy na zbyciu( do odbioru w Porębie Wielkiej) Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o kontakt. Co do materiałów, my dostaliśmy dobre ceny u Badury (obok zakładów chemicznych w Oświęcimiu) a co ważniejsze, można się z nimi dogadać na zwrot materiałów niewykorzystanych. Ale ile, co, itd to już trzeba się umawiać na miejscu, u nich. Ja mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z ich usług I jeszcze tylko jedna rada dla początkujących: podpisujcie umowy z wykonawcami! I to bardzo szczegółowe! Bo to że teraz wam mówią że to i to będzie kosztowało tyle, a tamto i siamto jest w cenie, nie znaczy,że gdy przyjdzie do rozliczenia, to nadal tak będzie. Przeważnie okazuje się że "tego na pewno nie było w cenie, a tamtego to oni w ogóle nie robią, więc nie mogli obiecać"itd, itp. Najgorsze jest to, że takie zachowanie jest często spotykane. Więc pilnujcie się, i jeśli sami nie chcecie z jakichś powodów umowy, to przynajmniej spisujcie wszystko co mówią w jakimś zeszycie i niech się podpiszą .Przynajmniej póżniej nie będziecie mieć takich sytuacji jak powyżej. Pozdrawiam i życzę bezproblemowego budowania!
  5. velde2

    Grupa OŚWIĘCIMSKA

    Witam Wszystkich! Jeśli chodzi o stemple używane, to my akurat mamy na zbyciu( do odbioru w Porębie Wielkiej) Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o kontakt. Co do materiałów, my dostaliśmy dobre ceny u Badury (obok zakładów chemicznych w Oświęcimiu) a co ważniejsze, można się z nimi dogadać na zwrot materiałów niewykorzystanych. Ale ile, co, itd to już trzeba się umawiać na miejscu, u nich. Ja mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z ich usług I jeszcze tylko jedna rada dla początkujących: podpisujcie umowy z wykonawcami! I to bardzo szczegółowe! Bo to że teraz wam mówią że to i to będzie kosztowało tyle, a tamto i siamto jest w cenie, nie znaczy,że gdy przyjdzie do rozliczenia, to nadal tak będzie. Przeważnie okazuje się że "tego na pewno nie było w cenie, a tamtego to oni w ogóle nie robią, więc nie mogli obiecać"itd, itp. Najgorsze jest to, że takie zachowanie jest często spotykane. Więc pilnujcie się, i jeśli sami nie chcecie z jakichś powodów umowy, to przynajmniej spisujcie wszystko co mówią w jakimś zeszycie i niech się podpiszą .Przynajmniej póżniej nie będziecie mieć takich sytuacji jak powyżej. Pozdrawiam i życzę bezproblemowego budowania!
  6. Annecy, nie wtrącasz się, tylko odpowiadasz na pytania, a to jest różnica Tak że, jeszcze raz dziękujemy wszystkim, bo łatwiej podjąć jakąś decyzję mając konkretne informacje, a nie jakieś "pseudo rady ", szczególnie od osób które nagle na wszystkim się znają i wszystko wiedzą lepiej , co w niektórych sytuacjach bywa bardzo irytujące! Chyba nie trzeba tego nikomu tłumaczyć
  7. Dziękujemy za odpowiedz, i prośba do "zręczniaków na gazie". Może podalibyście jak to u Was z tym spalaniem? Czytaliśmy posty na ten temat w "wymianie doświadczeń" , ale ciężko porównać zużycie gazu w zupełnie innych domach, mimo to że mają podobny metraż. My "nowi", dzięki Wam, mamy ułatwione zadanie, bo możemy porównać jak to wygląda w praktyce (o ile zechcecie podzielić się informacjami). Za co z góry dziękujemy! W tej chwili cały czas się zastanawiamy co lepsze: eko-groszek czy gaz? Eko niby tańszy, ale wkurza nas ta przeróbka komina. Jeszcze do tego nas straszą, że jak nas nie ma całymi dniami w domu to możemy się zdziwić po powrocie, bo kocioł może zgasnąć lub się zapalić ,(że niby podajnik, czy coś) a szczerze mówiąc o tym nie pomyśleliśmy. No a gaz, wiadomo - droższy! Dlatego z góry dziękujemy za wszystkie informacje!
  8. [quote name="szwd77"3. DOM NIESAMOWICIE TANI W UTRZYMANIU (MNSEZON ZIMOWY IE KOSZTUJE OKOŁO 1200 ZŁ /GAZ ZIEMNY/+ 2m3 DRZEWA (KOMINEK WORDL KAMIN SUPRA BEZ PŁASZCZA WODNEGO ROZPROWADZENIE GRAWITACYJNE TYLKO DO POKOI NA PODDASZU BEZ MECHANICZNYCH NADMUCHÓW I FILTRÓW -SPEŁNIA SWOJĄ ROLĘ REWELACYJNIE A POZA TYM EKONOMICZNIE I CZYSTO) A ŻE MOJA MAŁŻOWINKA JEST ZMARZLUCHEM WIĘC NIE MOŻE BYĆ W DOMU ZIMNO Z góry przepraszam za to pytanie, ale chodzi o cały sezon , czy o to co spaliłeś do tej pory? Pytam, bo z tymi naszymi problemami z kominem, coraz częściej zastanawiamy się nad ogrzewaniem gazem, tylko obawiamy się rachunków. Może masz ocieplenie domu lepsze niż w projekcie? Z tego co do tej pory usłyszeliśmy na temat opłacalności ogrzewania gazem to trudno uwierzyć w to co piszesz.Z drugiej strony jeśli tak jest naprawdę to tylko się cieszyć, bo nie będziemy się martwić tym zakichanym kominem tylko zdecydujemy na gaz i po problemie [/quote]
  9. Dzięki za szybką odpowiedz. Jedno pytanie, bo nie mogę doczytać. Czy ty masz jakiś wkład w kominie, czy nie?
  10. Witamy wszystkich, jesteśmy nowi i bardzo się cieszymy że tutaj trafiliśmy. Mamy prośbę do tych zręczniaków którzy już wybudowali. W tej chwili jesteśmy na etapie stan surowy otwarty, i niestety mamy poważny problem bo chcieliśmy ogrzewać nasz domek eko-groszkiem. Niestety z tego co się dowiedzieliśmy komin z projektu czyli 14, mimo zapewnień naszej "kochanej ekipy" że będzie ok, raczej się do tego nie nadaje. No i nie wiemy co robić. Czy ktoś z was ma piec na eko- groszek przy tym kominie, i co ważniejsze jak mu się spisuje? Jedni mówią że dużo zależy od pieca , inni że trzeba burzyć komin i zakładać nowy wkład (co nam się nie uśmiecha ale w sumie lepiej teraz niż póżniej) Jakieś informacje? rady? cokolwiek?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...