Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sunfruit

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

sunfruit's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Już podmieniałem na nowe i tak samo, miernik ustawiony na tester diod i między niebieskimi a brązowymi ta sama sytuacja. I pytanie czy to przejście powinno w ogóle być ?. Bo jeśli faza będzie na brązowym to przez to przejście pojawi się też na niebieskim.
  2. Spiąłem osobno niebieskie i brązowe i teraz po wkręceniu żarówek jest przejście między tymi przewodami( między niebieskimi a brązowymi), po wkręceniu jednej żarówki przejścia nie ma, przy dwóch to występuje. "czysta" kostka nie ma przejścia na poszczególnych zaciskach. Czy to jest normalne ?. Dodam jeszcze, że niebieskie przewody odpowiadają za gwinty żarówek natomiast brązowe za stopki oprawy.
  3. Niestety tylko 3 żyły, tak więc pozostaje wyłącznik pojedynczy. Dziękuje za pomoc.
  4. Właśnie tak miałem na myśli tylko pomyliłem kolor. Co innego w głowie a co innego napisałem. A jeszcze pytanie czy jest możliwość wykonania tego tak: zacisk N podpiąć pod stopkę jednej żarówki, zacisk L podpiąć pod stopkę drugiej żarówki i pozostałe przewody(teoretycznie niebieskie) pod zacisk uziemienia ?, i do tego wyłącznik dwu-klawiszowy ?, wyprowadzając fazę pojedynczo na kabel L oraz N oprawy, natomiast ochronny z zacisku oprawy w puszcze wpiąć.
  5. Czyli jak rozumiem oba niebieskie kable z oprawy podpiąć pod zacisk L, natomiast brązowe pod N czy "uziemienie" ?. Dziwi mnie jedno, dlaczego przy takiej konfiguracji nie przepala od razu jednej żarówki ?, a świecą normalnie 2 ?.
  6. Zacisk N w jednej żarówce to gwint natomiast w drugiej to "plus" odwrotna sytuacja z "uziemieniem" w jednej przejście jest na "plusa" w drugiej na gwint. Zacisk "uziemienia" ma przejście na śrubkę w obudowie.
  7. Witam, Posiadam oprawę jak na załączonym obrazku( na 2 żarówki), podpinam zgodnie z oznaczeniem (na oprawie) przewody czyli: faza pod L, niebieski i żółto-zielony z oprawy do puszki zgodnie z kolorystyką. Wyłącznik pojedynczy i po włączeniu wyłącznika lampki nie świecą. Natomiast jak podam fazę na kabel żółto-zielony z wyłącznika to lampki świecą. Między środkiem kostki w oprawie a oznaczeniem N jest przejście. Czy ta oprawa w ogóle jest dobrze oznaczona ?. W czym może być problem ?.
  8. to wygląda mniej więcej tak http://www.pomoc24.net.pl/nieruchomosci/__najnowsze/dom%20pod%20lipa/bojler.jpg
  9. fotki znaczy czego ? Problem w tym że woda leci bardzo mało ,a zimna leci bardzo dobrze
  10. Tak już podaję Wodę mam ze studni ogrzewaną piecem centralnym. Woda ciepła gromadzi się w bojlerze. Instalacje mam jakieś 3 lata na początku leciała tak średnio a od jakiegoś miesiąca przestała wogule lecieć dopiero dziś trochę leci tak mało. Ale woda w kaloryferach jest ciepła , więc nie wiem co nie tak kaloryfery mam na 2 piętrze i woda ciepła jest tam a na 1 nie chce lecieć z kranów Na strychu mam zbiornik jakiś ale to chyba od kaloryferów.
  11. Witam Mam problem z ciepłą wodą w domu leci ona z kranów bardzo słabo , a natomiast zimna leci bardzo dobrze . Przeczyściłem wszystkie zawory krany itp ale to nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać to aby ciepła woda leciała tak jak zimna . Proszę o Pomoc
  12. nie to jest nie dawno kupiona ubikacja zamontowałem ją i woda nie leciała rozkręciłem przeczyściłem w środku i leci ale teraz nie zamyka odpływu wody nie wiem co nie gra
  13. Mam problem co zrobić gdy pływak nie zamyka odpływu wody w ubikacji.Pomóżcie z góry dzięki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...