Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

spamik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    170
  • Rejestracja

spamik's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Chcę zrobić dzieciakom drewniany domek ogrodowy. Aby był ajak najbardziej atrakcyjny, to musi być kolorowy. Więc czym pomalować drewno, aby uzyskać kolory takie jak, niebieski, biały, może żółty? Wszelkie impregnaty jak patrzę, to są raczej stonowane kolory drzewne. A nie mogę właśnie znaleźć nic kolorowego?
  2. Z tego co pamiętam, to obejrzał wszystkie skrzydła (14 sztuk), z czego do regulacji było ok. 5. Wziął za to 80zł. To już ponad rok i wyregulowane okna trzymają szczelność
  3. czy ktoś ma doświadczenie w tego typu zadaszeniu tarasu? Mam taras na PD stronę i chciałbym zrobic taką konstrukcję, żeby w lecie rzucić na nią maty, natomiast na jesień-zimę ściągać. Ktoś coś może doradzić od strony praktycznej (sprawdza się, nie sprawdza się bo...)
  4. Rozumiem, że w drugą stronę, to nie działa: mam W-3 i jak się zmieszczę w 1200m3, to nie dostanę zwrotu różnicy
  5. No właśnie co do tego czy lepiej ustawić ciągłe grzanie na niższej temperaturze czy chwilowe na wyżej, to z moich obserwacji wynika, że akurat dla mojego przypadku wartość graniczna to ok. -7st (poniżej tej wartości lepiej mi grzać ciągle, a powyżej przerywanie). W zeszłym roku spisywałem zużycie gazu w zależności od temoeratury (mam stację meteorologiczną ulicę obok, która udostępnia wyniki w internecie. Wyniki co są co godzinę, więc wyliczałem średnią z godzin w jakich było zużycie - a więc w sumie bardzo dokłądnie). Część sezonu grzałem na trybie ciągłym (korekta na poniższym wykresie), a część na trybie termostat (czyli wyższa krzywa i wyłaczanie po osiągnięciu zadanej temperatury). Następnie wyznaczyłem linię trendu, które przecinają się właśnie w okolicach -7st. W tym roku zamierzam przeprowadzić podobny eksperyment i zobaczymy co wyjdzie.
  6. No tak, tylko trzeba wiedzieć, że można tak zrobić i jeszcze jak;) A myślę, że 99% użytkowników okien nie potrafiłoby samodzielnie poprawnie przeszklić okna
  7. Jednak bez fachowca się nie obeszło. Tyle, że nie był to zwykły regulator, który kręci śrubkami i zawiasami. Przyjechał jakiś ogólny serwisant od producenta okien. Ściągnął osłony szyby i odpowiednio dawał podkładki przy szybie. Ogólnie wszystkie okna wyregulował w ten sposób - tylko przy jednym jeszcze coś pokręcił na regulacji. Na razie jest w porządku - zobaczymy jak będzie w zimie.
  8. Witam, Potrzebuję ocieplić sufit garażu (nad garażem mam pokój i w zimie podłoga pokoju jest zauważalnie zimniejsza). Szukam rozwiązania, które opiera się na klejeniu jakiś płyt, tak aby nie trzeba było wykańczać tego tynkiem (np.coś takiego http://www.paneltech.pl/pw-pir.php). Jako, że to garaż, to nie zależmy mi aby to było super eleganckie, ale gołego styropianu jednak bym nie chciał. Moje pytanie brzmi, co by spełniło moje wymagania (ograniczenie jest talkie, że chciałbym to położyć na samym kleju z puszki [jak pianki] - kołkowanie raczej odpada ze względu na terrive). Być może powyższe płyty się nadają? z góry dzięki za porady
  9. No niestety drewno wymaga czasu i pielegnacji. Ale tylko ono jedno ma tą zaletę, której nie da ani kamień ani płytki: naturalne ciepło, można na nim siedzieć, chodzić boso. Wprost nieocenione gdy się ma małe dzieci. Właśnie tego zaznałem, gdy w sobotę zmontowałem część tarasu dreewnianego: dziecko od razu mogło się na nim bawić, nie musiałem się martwić w podkładanie kocyków, pilnowanie, żeby nie złapało wilka;), a i mi było przyjemnie boso chodzić po deskach. Do tego miękkie, że dziecko głowy raczej nie rozbije. Jednym słowem coś za coś: w moim przypadku warto poświęcić czas dla osiągnięcia takich zalet. Żeby nie było, że jestem jakimś fanatykiem drewna, to powiem, że na podłogach mam panele;)
  10. Witam, Dwa pytania do praktyków tarasowych: 1. Czy na każdym legarze należy deskę przykręcać wkrętami (mam deski o długości 2,5m podparte co 0,5m, a więc 6 legarów). Czy na każdym legarze dawać wkręty, czy wystarczy np. na skrajnych i na trzeci albo czwartym ? 2. Zamierzam dawać po dwa wkręty. W jakiej odległości od krawędzi deski mają być (szerokość deski 13,5cm) Z góry dzięki za odpowiedzi PS: Bonusowe pytanie: jakie wkręty możecie polecić (deska modrzewiowa o gr. 2,7cm). Chodzi mi o firmy i parametry (np. wyczytałem gdzieś, że długość wkręta to min. 2xgrubość deski)
  11. Bez przesady - ludzie odczuwają komfort przy różnych temperaturach, jedni wolą wyższe drudzy niższe (tak jak jedni wolą wakacje w ciepłych krajach, a inni zwiedzają wtedy skandynawie;). Wątek służy do porównania spalania, a nie dyskusji czy 20,5 stopnia to ciepło czy zimno.
  12. Mam ten kocioł, tylko podczas grzania CWU (chyba) pompa do ładowania zasobnika jakoś tak momentami dziwnie chodzi (jakby taki piszczenie z tarcia metalu) - wie ktoś o co chodzi?
  13. To też problem chyba grzejników: na niższych temperaturach nie dają rady oddawać odpowiedniej ilości ciepła, które jest w wodzie. Trzeba by znacznie przewymiarować, ale to koszty - lepiej więc mieć opanowane dwie krzywe: na wyższe temperatury i niższe i je przełączać lub jechać na trybie korekta lub brak wpływu pomieszczenia wewnętrzego.
  14. A jaki masz tryb ustawiony: termostat/korekta/brak i jaki czas blokady palnika? Ja miałem podobnie w trybie termostat: jak miałem termostat, to niestety nie dogrzewał (zadawał niską temepraturę i dość szybko się wyłączało. Blokada palnika trzymała go dosyć długo wyłączonego. Cykl się powtarzał się: zanim układ się nagrzał, to już się wyłączało. Jak zmieniłem tryb na koretka, to wtedy jak mu się już udało nagrzać, to trzymał temperaturę. Dwa dni temu zwiększyłem krzywą i zmieniłem tryb na termostat i chyba mniej pali... Problem jest taki, że kocioł jest za mocny na obecne temperatury (ja mam min. 4,8kW) i taktuje, ale tak, że się układ nie zdąży nagrzać odpowiednio (im niższa temperatura CO, tym wolniej zachodzi wymiana ciepła z otoczeniem)
  15. a jeszcze pytanie o wkłady do filtra na wejściu do domu. Człowiek się nie zna, i kupi filtr piankowy, a potem się dowiaduje, że jest jeszcze jakiś mikronaż. Okazało, się, że zakupiłem filtry z mirkonażem 1. Nadadzą się one na filtr za wodomierzem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...