Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jani_63

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 969
  • Rejestracja

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Śląsk

Converted

  • Tytuł
    najlepszy doradca od energooszczędzania

Jani_63's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Tylko przy wentylacji nawiewno-wywiewnej zrównoważonej lub nawiewnej nadciśnieniowej. W przypadku wywiewnej mechanicznej (podciśnieniowej) nawiew może być realizowany właśnie między innymi przez nawiewniki. Ale czekamy co powie PSWO
  2. Nie twierdzę że tak ie jest - odnośnie wentylacji. Widocznie masz więcej danych niżby wynikało z dwóch wpisów PSWO w tym wątku. A przepis oczywiście dotyczy mechanicznej wentylacji wywiewnej. Może pozwólmy się PSWO wypowiedzieć i uściślić dane, jeśli dalej jest zainteresowany.
  3. Wentylacja wywiewna to wentylacja wywiewna. W innym przypadku jest to wentylacja grawitacyjna z kanałami wywiewnymi w każdym pomieszczeniu. W takim układzie brak nawiewników jest przyczyną. Inna sprawa jak powietrze będzie krążyć po domu przy takim układzie kanałów i co z wentylacja pomieszczeń brudnych?
  4. Masz przede wszystkim skopaną wentylację i to ona jest przyczyną Twoich nieszczęść. Nie wiem czy same nawiewniki tutaj pomogą. Ciekawe jak w ogóle dom przeszedł odbiór W robieniu z domu termosu nie ma w sumie nic złego, pod warunkiem że jest to rozwiązanie kompleksowe, zapewniające odpowiednią ilość i średnicę "dziur" dla zapewnienia odpowiedniej wentylacji
  5. Po takiej poradzie to będzie siedział w zimnym pokoiku. Przecież ten pokój nie jest samodzielnym budynkiem i to średnio izolowanym żeby przyjmować takie zapotrzebowanie na ciepło.
  6. = moc grzejnika x czas pracy (h) x ilość dni w miesiącu x stawka za kWh
  7. Też odnoszę takie wrażenie. Jako zainteresowana tematem coś mało się w nim udziela. Zero własnych sugestii.
  8. Przepraszam za OT, ale czytając nie mogłem się powstrzymać I pomyśleć że to wszystko po to żeby wydobyć naturalne piękno... podobno. A jaka jest temperatura spalania wody?
  9. Najlepiej doczytać u źródła a nie pienić się niepotrzebnie Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690 i bardziej szczegółowo PN-83/B-03430/Az3:2000 oraz PN-73/B-03431.
  10. Wiesz, wydaje mi się że tu nie chodzi o przewidywalność cyrkulacji i jej ustawianie, tylko o całkowitą z niej rezygnację. W przypadku oddalonego odbioru nie kładziesz rurki cyrkulacyjnej, nie musisz jej ocieplać i nie kupujesz w ogóle pompy cyrkulacyjnej. Bliższe wylewki (około 3-3,5m od zasobnikach) olewasz. To około 0,5 litra wody do spuszczenia i około 5s czekania aż pojawi się ciepła woda.
  11. To nie jest głupia myśl ... taka koncepcja była już kiedyś omawiana. W przypadku oddalonego od zasobnika/bufora (i w sumie nie tylko) odbioru będzie się bardzo dobrze to sprawdzało. Tylko... zawsze jest jakieś "tylko" lub "ale" Gdyby taki podgrzewacz miał obsługiwać łazienkę dla wszystkich czynności w niej wykonywanych, to musi być odpowiedniej mocy, a ta z kolei wymaga doprowadzenia do w/w łazienki siły. 400V w pomieszczeniu mokrym nie będzie tolerowało absolutnie żadnej fuszerki w instalacji elektrycznej. Ale da się... i będzie to fajnie działało przy zerowych stratach ciepła.
  12. To postaraj się jeszcze bardziej polubić samego siebie... będziesz mniej upierdliwy. Co z tą Twoją konfabulacją? Możesz zaczniesz odpowiadać na pytania, a nie pisał jakiś głupot o kardiologach, motocyklistach, widłach, czy o gów... - upodobaniach kulinarnych much.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...