Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maykin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

maykin's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Słusznie, zgadzam się z tym co napisłeś. Ja nie zamierzam nikogo uświadamiać o słuszności zaproponowanej przeze mnie technologii, chcę jedynie dowiedzieć się czy oprócz kosztów występują inne wady, oraz jakie mogą być dodatkowe zalety. Wiem również o tym, że ścian raczej nie będę przestawiał, ale chciałbym mieć taką możliwość. Przecież zawsze może wpaść mi do głowy pomysł, aby zrobić np szklane ściany w salonie. Zawsze może zmienić się moda i styl domów wtedy przebudowa nie będzie tak klopotliwa.
  2. w dzisiejszych czasach nie trzeba się na niczym znać, pytałem sie tylko o wady i zalety, a ty tylko widzisz jedną wadę - koszty
  3. nierozumiem Cię, pytanie jak z przeczkola od tego są odpowiednie firmy: architekt-projektant oraz firma produkująca prefabrykaty Czepiłeś się tych prefabrykatów, a wydaje mi się że pojęcia o nich nie masz.Czepiałeś się wcześniej kto mi to zrobi i kto mi to przywiezie itd. Przecież komuna się skońzzyłe, jest cała armia firm co robią potrzebne prefabrykaty a dowóz na budowę do 100 km nie stanowi problemu i nie kosztuje majątek. Zawsze można chwilę pogoglować i dowiesz się że rzeczy o które pytasz, nie ma problemu
  4. Może nie do końca sie rozumiemy, dlaczego zastosowanie 8 słupów 3 metrowych, 8 stóp fundamentowych i 8 belek nośnych ma podrożyć koszty domu aż o 200 tyś. Przecież pozostała część domu zrobiona będzie zgodnie z tradycją. Nawet robienie tych elementów "ręcznie" nie powinno być aż tak drogie. Przecież elementy typu nadproża robione są podobną metodą (forma, zbrojenie, beton). Zakładamy, że budujemy dom o wym 10x10 m z poddaszem użytkowym. Słupy służą tylko do przeniesienia cięzaru za ścian. Większe fundamenty pod słupy, zrekompensują mniejsze fundamenty pod ściany, bo ściany nie będą przenosiły już prawie żadnych obciążeń, a jedynie swój cieżar, podobnie będzie z mniejszymi nadprożami nad oknami. Pozatym wybudowanie samego wypełnienia z cegieł powinno byc łatwiejsze i można by wybudować to samemu. Więc odchodzi koszt robocizny. Wszystko inne można budować tak samo jak w tradycji. Więc w dalszym ciągu czegoś tutaj nie rozumiem.
  5. To ja tutaj chcę zmieniać świat, wprowadzać innowacyjność, nowe technologie. Zastanawiam się na przyszłością mojego domu, mojej rodziny , mojego kraju. A wy co, na to: - no to idziemy się napić. ....no to idziemy...
  6. Możesz mi zawsze dać namiary na kogoś, ja niestety nie jestem z branży budowlanej. A po budowach nie mam czasu latać i szukać inżynierów. A zwykli robole to czasem nie wiedzą co budują.
  7. mi naprawdę nie chodzi o tanie budowanie. A budowanie takie jest popularne np w krajach na Bliskim Wschodzie, widziałem też we Włoszech. (tam też buduje się z cegły)
  8. Toż we Wrocławiu jest od cholery budów systemowych, sam pięć lat temu prowadziłem dwie(korty tenisowe na Hallera) w tym pięknym mieście. Faktycznie jest sporo, więc widziałem jak to fajnie budują, ale porozmawiać z kimś sensownym nie udało mi się
  9. Czyli , budowanie jest droższe, ale czy aż 30-40 %. Oczywiście mówimy o koszcie całego domu w stanie surowym niezamkniętym, czy może o domu już wykończonym. Czy mogę zalożyć?, że oprócz większych kosztów, technologia ma podobne wady i zalety co tradycyjna? Czy może jest coś jeszcze.
  10. jakbym był jakimś przedstawicielem, to zapewne już byś wiedział co chcę sprzedać. Temat z prefabrykatami został trochę sprowokowany. Generalnie zwróciłem amatorsko uwagę na sposób budowania w innych częściach świata. Trochę mnie rozczarowuje to, że w Polsce praktycznie każdy inny sposób budowania niż tradycyjny jest "nie na miejscu" i z reguły jest zły. Patrząc z mojej strony odnoszę wrażenie, że każdy z was jest również przedstawicielem firmy "tradycja". Za jakiś czas gdy zacznę już budowę, chcę mieć 100 pewności, że wybrana przeze mnie technologia, jest najbardziej słuszna i uzasadniona. Inne technologię są już omawiane na wielu forach, a o tej technologii nic nie mogę znaleść, nikt nic na pewno nie wie itd, stąd mój wątek tutaj.
  11. W "tradycji" również używa się wielu prefabrykatów, tylko że mało kto używa tej nazwy np nadproża czyż to nie prefabrykat, a coraz bardziej popularne stropy. A może ja z kolegą nie o tym samym rozmawiam?
  12. Ale w tym przypadku prefabrykaty to tylko parę elementów, a nie cały dom. Dzięki tym drogim prefabrykatom, inne elementy staną się tańsze i w konsekwencji cały dom będzie zrobiony tak samo dobrze, albo lepiej i być może w podobnej cenie.
  13. Skąd tyle wrogości do tej technologii? Mozna by tutaj postawić kogoś kto jest przeciwko budowaniu tradycyjnemu i powiedziałby 10 razy więcej o wadach "tradycji", ale nie o to mi chodzi. Chciałem dowiedzieć się jakie są wady i zalety tej technologi. Znalazłem kolejne zalety (chodzi o prefabrykaty): * Brak konieczności deskowania, robót zbrojarskich i betonowania, * Prosty i szybki montaż, * Wysoka jakość wykonania, * Skrócenie cyklu inwestycji, * Redukcja zatrudnienia,
  14. Czy droższy, to jest to możliwe, ale pozostaje kwestia - o ile droższy?. Przy murowaniu tradycyjnym zobacz ile spraw trzeba powierzyć innym ludziom, którym niekoniecznie zalezy na solidności. Ich praca i fuszerka też kosztuje. Pomijając zrobienia szkieletu, wypełnienie scian nie powinno być skomplikowane i można zrobic to samemu, więc odpada część kosztów robocizny. Rozkład pomieszczeń na projekcie często wygląda inaczej niż w rzeczywistości, a nie mając żadnych ścian nośnych, można w każdej chwili dostosować pomieszczenia, ściany do swoich indywidualnych upodobań. Jestem tylko teoretykiem, więc praktyka jest mi trochę obca. Ale wydaje mi się, że robiąc w zaproponowanej technologi jest możliwość popełnienia mniejszej ilości błędów, co w konsekwencji może obniżyć znacząco koszty. Ale powracając do pytania i pomijając koszty, czy znasz inne wady i zalety?
  15. - jest droższa - koszt wypożyczenia szalunków na filary i stropy, koszt zakładania szalunków przez profesjonalistów, koszt zbrojenia, koszt betonu, to należy bardzo dobrze zawibrować, do tego geodezyjna obsługa bo słupy muszą być wyznaczone idealnie i tak się robi na budowach wielokondygnaczyjnych. Można stosować gotowe prefabrykaty w postaci słupów, fundamentów, belek, stropów, jedynie potrzebny dzwig. Nie wiem w dalszym ciągu co droższe, bo nie wiem jakie i ile tych elementów byłoby potrzebnych. Może trzeba by się tym zainteresować?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...