Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

akone

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

akone's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jesteśmy dość oszczędną familią , więc zapewne te 200L nam starczy. dzięki
  2. Dziękuję wszystkim. Nawet ze sporu można wyciągnąć pewne informacje . "Pionan" w tym kierunku też będę uderzał , tylko u mnie będzie 3+1 (3 chłopaki) zastanawiam się nad 300L zasobnikiem, ale to jeszcze nie przesądzone.
  3. Załącznik powie sam za siebie, szukam jakiegoś ciekawego rozwiązania na nasady kominowe. Na spalinowy zakładam tylko daszek, ale pozostają 2 wentylacyjne( blisko siebie i w niedalekiej odległości od spalinowego). Myślałem o tym by kupić 2 podstawy,które pokryły by kanały i dostosować jakieś nasady.. ale może ktoś ma jakieś lepsze rozwiązanie. Pozdrawiam.
  4. Złoty środek znaleźć ciężko, jak widzę . Chyba finalnie będę skłaniał się ku HT EKO DUO 17. Pozdr.
  5. A co sądzicie o kotle Cichewicza: Futura Econo Mini 21kw - dużo osób go sobie chwali.
  6. Dziękuję. Bardzo za objaśnienie . W takim razie przymierze się ku 17kw. Jeśli defro mają stare sterowniki to je dyskfalifikuje ? W takim razie polecacie ten zawór 4D, a który piec posiada ten zawór, ma aktualny sterownik i do tego oscyluje w granicach 17-20kw, będąc dobrym produktem do polecenia. Pozdrawiam
  7. Bliżej 17kw - bo niska temp. wyjściowa ?, a śmieciuch to mam rozumieć, że moje typy są nietrafione ? :/
  8. Przeczytałem setki wątków i nadal mam mętlik w głowie, może dlatego, że to pierwszy dom i ciężko się zdecydować nie mając praktyki. Dom z poddaszem użytkowym 220m2, silka+styr. 15cm, 95% domu podłogówka + kaloryfery w garażu i kotłowni. Ponieważ piec będzie chodził non stop ze względu na zasobnik CWU, jak każdy szukam czegoś mało awaryjnego, z solidnym podajnikiem w granicach 22-25kw. Do tej pory skłaniałem się ku Defro (AKM 2 - choć mówią że ruszt wodny to ZŁO ), bądź HEIZTECHNIK.. sam już niewiem. Proszę o jakieś nakierowanie . Pozdrawiam.
  9. akone

    Dolot powietrza do kominka.

    Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Trochę mnie nie było. myślałem podobnie jak wy. Mianowicie, rura będzie zakopana i wychodziła do czerpni w formie małego kominka z daszkiem, to prosta, tania i chyba najlepsza na tą sytuację metoda . jak już zrobię dam zdjęcia. Pozdrawiam.
  10. Faktycznie styrek zbędny jak się zastanowić.myślałem o tym by czapy były obróbką blacharską, w kolorze dachu.
  11. Od zawsze planowałem ogrodzie frontu działki pełnym wysokim murem, choć teraz gdy doszło do takich decyzji jestem porażony cenami . Czy ktoś jest mi w stanie doradzić? Chciałbym wymurować pełny wysoki mur na 1,9 - 2m, który docelowo pokrył bym tynkiem mozaikowym. Jak wygląda taka realizacja? Podmurówkę mam już solidną na głębokości 100cm, zrobię izolację poziomą z papy bądź masy bitumicznej, i murowanie bloczków(jakiego materiału najlepiej użyć - czy może to być jakiś gazobeton.. ),zbrojenie mam wyciągnięte co 3m, jak wygląda sprawa z właściwym wykończeniem takiego monstrum, czy całość zakleić styrkiem 2cm, zaciągnąć siatkę i później bawić się w mozaikę ?. Pozdrawiam.
  12. Zamieściłem w ogólnych doświadczeniach, ale tu wątek powinien znaleśc sie docelowo. Mam dość duży problem, który za bardzo nie wiem jak rozwiązać. Mianowicie, wiadomo jak to bywa przy budowie 1 domu część decyzji na początku okazuje się nieprzemyślana i w późniejszych etapach trzeba je korygować tak by spełniały swoje role. U nas sytuacja ma miejsce przy dolocie powietrza do kominka. Dolot został przewidziany, umieszczony w piasku pod chudziakiem, niestety wychodzi teraz w fundamencie gdzie praktycznie będzie pod właściwym poziomem budynku(pod kostką). Pytanie więc jest takie jak wyprowadzić ten dolot żeby, choć częściowo spełniał swoją role. Ponieważ wylot jest okrągły fi 180, myślałem o poprowadzeniu przejściówki na kanał wentylacyjny płaski i poprowadzeniu go w ociepleniu. Bardzo proszę o jakąś podpowiedź. Przepraszam za podwójny post. Pozdrawiam.
  13. Mam dość duży problem, który za bardzo nie wiem jak rozwiązać. Mianowicie, wiadomo jak to bywa przy budowie 1 domu część decyzji na początku okazuje się nieprzemyślana i w późniejszych etapach trzeba je korygować tak by spełniały swoje role. U nas sytuacja ma miejsce przy dolocie powietrza do kominka. Dolot został przewidziany, umieszczony w piasku pod chudziakiem, niestety wychodzi teraz w fundamencie gdzie praktycznie będzie pod właściwym poziomem budynku(pod kostką). Pytanie więc jest takie jak wyprowadzić ten dolot żeby, choć częściowo spełniał swoją role. Ponieważ wylot jest okrągły fi 180, myślałem o poprowadzeniu przejściówki na kanał wentylacyjny płaski i poprowadzeniu go w ociepleniu. Bardzo proszę o jakąś podpowiedź. Pozdrawiam.
  14. Witam serdecznie. Ja właśnie stoję przed wyborem systemu odwadniania. Ten ścienny jest kuszący, ale na tyle mało znany, że boję się popełnić gafy. Może poinstruujecie mnie na temat sztuki montażu? Czy to wymagane 9 cm- to rzeczywiście jastrych, czy styro+ jastrych? Na jakim etapie i w jaki sposób następuje uszczelnianie warstw podłogi? Czy te niebieskie stelaże mają być zatopione w jastrychu, czy tylko te ocynk? Dzięki z góry!
  15. Witam. Myśl o solarach, przekształciła się w myśl o kominku z płaszczem wodnym, który będzie wspomagał piec na pellet/ekogroszek. Dom ma ~200m2, 4-5 osób, planuję zbiornik C.W.U 400 - 500l. Czy takie połączenie ma sens ? Do dzisiaj planowaliśmy kominek Varia 2RRh, chcieli byśmy coś podobnego w wariancie z PW. Prosił bym o jakąś poradę w kwestii samej instalacji i sprawdzonego kominka. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...