Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darroo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    288
  • Rejestracja

darroo's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam, z racji szalejących cen opału jak również zwykłej ciekawości, chciałbym poradzić się na forum czy mój pomysł ma rację bytu? Otóż interesuje mnie bufor ciepła ,który w okresie zimowym miał by być zasilany (tymczasowo) poprzez palenie na ruszcie awaryjnym. Dlaczego tak? Ponieważ cena ekogroszku to średnio 2,5 tyś. za tonę a potrzebuję 4t. Natomiast posiadam sporo drewna sezonowanego i mógłbym je wykorzystać. Przedstawię swoją sytuację: Piec sas slim 17 kw z podajnikiem na ekogroszek + ruszt awaryjny. Do tego bojler 300l 2x wężownica ( jedna do solarów)+ grzałka. Napisałem że take zasilanie bufora miało by być tymczasowe ponieważ chodzi tylko o jeden sezon grzewczy. Później albo ceny ekogroszku trochę spadną i jeszcze przez jakieś 2/3 latka pogrzeję tym piecem ,a następnie zainwestuję w pompę ciepła. A jeżeli TAKIE ceny się utrzymają to niestety będę zmuszony już w przyszłym roku coś kombinować w kierunku pompy
  2. Witam, potrzebuję pomocy w doborze amplitunera. Nie dawno dostałem niemal że za darmo głośniki (wharfedale 5.1 dx 1 hcp). Chciałbym je sparować z jakimś amplitunerem ale jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie. Zestaw ma służyć 50/50 słuchanie muzyki / filmy. Salon w którym zostaną rozlokowane ma 30m2. Z góry dziękuje za pomoc.
  3. Zdjęcia wrzucę ale tak jak pisałem ,dopiero pod koniec grudnia. (Chwilowo przebywam za granicą). Oczywiście są również z etapu szalowania, ja osobiście chciałem uzyskać efekty matu na jednym ze zdjęć to widać. Natomiast połysk zostaje zaraz po pomalowaniu żywicą ,taki efekt również można pozostawić z tym że jest bardziej narażony na zarysowania, (tak jak i posadzki z żywicy).
  4. Witam ,zbrakło przede wszystkim czasu i funduszy, dla tego tak długo to trwało. Zdjęcia są z sierpnia ,w tej chwili efekt jest jeszcze lepszy. Niestety aktualne mogę wrzucić dopiero pod koniec grudnia. Pozdrawiam.
  5. Witam. Wymiary komory to: szer. 2,40m dł. 0.8m wys. 1.5m. Pracowały będą dwa mamuty i tylko dozowanie i recyrkulacja.
  6. Nie kłóćcie się ,prosiłem was o pomoc i rady, a wy mi ich udzieliliście i dziękuje wam za to. Natomiast wracając do pytania z pierwszego postu o dobór aparatu napowietrzającego. Zakładając że zasilał by on dwa dyfuzory 32mm oraz dwa mamuty. Jakiej mocy urządzenie by najlepiej się tu sprawdziło?
  7. Ja pod swój kominek wylewałem stopę, do poziomu posadzki właściwej. Obudowa może stać tylko na materiałach nie palnych.
  8. darroo

    Jak to wykończyć ?

    Jak dobrze widzę to są tam jakieś ubytki / nierówności , zaszpachluj je tym samym klejem którym klejono płytki. A jak wyschnie to zamaluj i tyle.
  9. Kiedyś używano kamienia ,koksu, żużlu i umieszczano to na specjalnym ruszcie. Natomiast czym zastąpić kształtki......? Mi osobiście nie które z nich przypominają wyglądem dystanse do zbrojeń ,lub takie plastykowe wałki co kobiety kręcą sobie włosy .... (To tylko taka sugestia) Ale w końcu Polak potrafi!
  10. (Nie wiem czy masz dwie pompy mamutowy czy trzy. Jesli trzy to możesz zrobić SBR, jesli tylko dwie to wtedy potrzebna będzie komora trzecia, komora sedymentacyjna z której oczyszczone ścieki będą odpływały grawitacyjnie do odbiornika.) Posiadam 3 mamuty. Natomiast pozostanę przy opcji przedzielenia jednej z komór. Tak jak zaproponował beja. A mamuty posłużą do przerzucania ścieków między komorami. Za szambo w raz z wkopaniem zapłaciłem 4tyś. Wiadomo koszta przeróbki na POŚ trzeba ponieść ale jeżeli miało by to kosztować kolejne 4tyś. to mijało by się to z celem.
  11. Witam. Wymiary każdej z dwóch komór to: dł.szer.wys .- 1,5mx2.2mx1.6m. I nie wiem czy dobrze rozumuję ale miało by to chyba wyglądać tak: 1 komora była by osadowa ,natomiast drugą należało by przedzielić na dwie mniejsze ,stworzyć 2 komorę napowietrzania i 3 komorę klarowania? Z mamutami tak jak pisaliście ,tu sprawa jest jasna.
  12. Otóż nie, celowo napisałem że zbiornik ma tylko 5m3. Natomiast szambo ma (orginalnie) jedną przegrodę , ewentualnie mógłbym wymurować z bloczków jeszcze jedną. Beja proszę napisz coś więcej ,jak ty byś to wszystko rozplanował?
  13. Ok ,dzięki za radę. Więc trzeba jednak się będzie rozglądnąć za dyfuzorami. Pisałem już do jednej z firm zajmującą się napowietrzaniem ścieków oraz zbiorników wodnych. I wycenili mi gotowy stelaż wraz z 6 dyfuzorami rurowymi 63/500 na 1500zł. Oczywiście bez montażu, elementów mocujących ,wężyków itp. Powiem że jak dla mnie to troszkę dużo. A dochodzi jeszcze dmuchawa w raz z pojemnikiem,rozdzielacz wężyki i kilka innych drobiazgów....
  14. Może bardziej naświetle sytuacje. Posiadam już wkopany betonowy zbiornik 10m3 (dwukomorowy). Mamuty dostałem praktycznie za darmo i chciałbym teraz samodzielnie wykonać instalacje napowietrzającą. Wiem niektórzy powiedzą po co kombinować ,było kupić gotową POŚ. Ale nie miałem wcześniej możliwości odprowadzenia ścieków a teraz mam. Na zwykłą oczyszczalnie z drenażem nie dostałem pozwolenia bo studnia (kopana) u sąsiada wadzi. Teraz gdy mam już wkopany zbiornik wiele się zmieniło i dla tego kombinuje. Szukam w sieci oraz na forum informacji i pomocy w tym temacie, doborze urządzeń itp. Jeśli mamuty faktycznie się nie przydadzą to trudno, trzeba będzie poświęcić trochę więcej z budżetu. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  15. Witam, ostatnio nie miałem czasu by zerknąć na forum. Więc tak: Otóż posiadam już 3 pompy mamutowe i chciałbym je wykorzystać. Zdaje sobie sprawę że dyfuzory membranowe są o wiele lepsze ,ale ta cena.... Zbiornik który chcę napowietrzać ma 5m3.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...