Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

stroke

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

stroke's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jeśli chodzi o pielęgnację, to tarkett nie ma specjalnych wytycznych oprócz mycia delikatnym, neutralnym detergentem. I tak robię. Przy układaniu podłogi zależało mi bardzo, żeby dylatacji nie było, jeśli to będzie możliwe. Montażysta dwa razy sprawdzał, konsultował się z przedstawicielem producenta, mimo tego, instrukcja dopuszczała montaż bez dylatacji przy takich wymiarach pomieszczenia jak w moim przypadku, wszystko miało być OK. Poza tym rozpinaniem nie mam żadnych zastrzeżeń do produktu, nie rysuje się, ładnie wygląda itp.
  2. Obciążenie podłogi wygląda tak jak na załączonym rysunku, szafki ustawione są w kształcie litery U. Czerwonym kolorem zaznaczyłem miejsca w których podłoga się rozeszła, starałem się w miarę wiernie względem rozmiarów paneli. Cała powierzchnia pomieszczenia wyłożona jest tymi panelami. W ten sam sposób podłoga rozchodzi się na środku salonu, tuż obok rogówki, ale tam szpara jest na razie minimalna. Ogrzewanie było już użytkowane przez całą zimę. Podłoga rozeszła się trochę w trakcie grzania, a po wyłączeniu na wiosnę te szpary znacznie się poszerzyły.
  3. Mam problem z panelami winylowymi, które rozpinają się na długiej krawędzi w kilku miejscach w mieszkaniu. W jednym miejscu rozpięły się też na krótkiej krawędzi. Są to panele TARKETT STARFLOOR CLICK 30, o grubości 4 mm. Ułożone na parterze nowego budynku z ogrzewaniem podłogowym. Zaczęły się rozpinać po kilku miesiącach od ułożenia. Wykonawca twierdzi, że zostały ułożone zgodnie ze sztuką, producent twierdzi, że nie jest to wina materiału, wg. mnie to wina jednej z tych stron, bo przed ułożeniem wykonawca dokładnie obejrzał posadzkę i nie miał żadnych zastrzeżeń. Jak sądzicie, co może być przyczyną tego rozpinania?
  4. Witam. Czy mogę przełączyć piec na sterowniku z trybu letniego, w którym ogrzewa tylko cwu, w tryb zimowy, bez wygaszania i wystudzania go?
  5. Bardzo dziękuję, powoli mi się klaruje wybór, coraz bardziej jestem zdecydowany na oxydizer. A jeśli po uzdatnianiu przez oxydizer zostanie zapach to można go jeszcze czymś usunąć? Bo zapach niestety jest dość intensywny.
  6. Dzięki za info. Umieściłem tę ofertę z kronikarskiego obowiązku, oferujący też chyba nie był za bardzo przekonany, dał to tylko pod kątem oczyszczalni - chociaż z taką ilością wody do zużywanej do płukania i tak na pewno by sobie nie poradziła. Poza tym były jeszcze dwa warianty, z których jeśli już wybierałbym ten tańszy.
  7. Cześć. Pomóżcie mi proszę w wyborze rozwiązania. Zebrałem kilka ofert, niektóre były nawet w kilku wariantach. Każdy proponuje inne urządzenia na podstawie tych samych wyników badań i informacji, które przesłałem. Ceny od kilku do kilkunastu tysięcy. Niestety nie jestem po tym mądrzejszy. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HkTKtwI6k6nzMScOPSRF8k4HxOvcVHNB3kKBq4u0AUU/edit?usp=sharing Duża tabelka. Ceny raz netto, raz brutto ale w ostatnim wierszu zsumowane i w brutto. Która z ofert jest najodpowiedniejsza do moich potrzeb? Z czego ew. mogę zrezygnować, żeby nie wydać fortuny? (Może zmiękczacz jest zbędny? Teraz mam twardszą wodę z wodociągu. Ewentualnie może do którejś propozycji trzeba coś dołożyć i to będzie to? - własne ujęcie - studnia głębinowa, pompa Grundfos z serii SQE, o wydajności ok. 3,5 m3, (nie znam dokładnego modelu) zanurzona na głębokości ok. 25 m, - instalacja zasilająca ze zbiornikiem membranowym (18 litrów), - rodzina czteroosobowa, kuchnia, dwie łazienki, krany w kotłowni i garażu, dwa krany na zewnątrz do podlewania (do jednego można doprowadzić wodę obchodząc urządzenia uzdatniające), - a działce mam POŚ (biologiczna z napowietrzaniem, EKOPOL Bio-Hybryda 2500) Ze względu na oczyszczalnie ciekawie wyglądają te oferty na urządzenia regenerowane ozonem lub powietrzem. Dwie pierwsze oferty w zasadzie odrzucam, gdyż nawet nie udało mi się uzyskać informacji co tak na prawdę zostanie zamontowane. HELP!
  8. Dzień dobry, chciałbym prosić o pomoc w doborze urządzeń, dzięki którym mógłbym uzdatnić wodę do użytku. Badanie próbki wody wykazało przekroczenie dopuszczalnych wartości w zakresie mętności, stężenia żelaza ogólnego oraz liczby bakterii grupy coli. Wyniki fizykochemiczne - stężenie jonu amonowego: 0,16 mg/l - barwa: 5 - pH, temp 20*C: 8,2 - mętność: 2,21 NTU - stężenie żelaza ogólnego: 495 ug/l - sumaryczne stężenie wapna i magnezu (twardość ogólna): 176 mg/l - stężenie azotynów <0,005 mg/l - stężenie azotanów <2,0 mg/l - stężenie manganu <10 ug/l Wyniki mikrobiologiczne - ogólna liczba mikroorganizmów w temp. 36*C: 21 jtk/1 ml [15;30] - liczba enterokoków kałowych: nie wykryto - liczba bakterii grupy coli: 65 jtk/100 ml [51;81] - liczba bakterii Escherichia coli: nie wykryto Na wszelki wypadek załączam jeszcze skan. Mam studnię o głębokości 25 m, zbiornik membranowy. Na działce mam też oczyszczalnię biologiczną z napowietrzaniem (EKOPOL Bio-Hybryda). Rodzina czteroosobowa. Jedna kuchnia, dwie łazienki, plus krany w kotłowni, w garażu i dwa na zewnątrz budynku. Na pewno chciałbym zamontować lampę UV. Tylko jaką? Czym najlepiej pozbyć się żelaza w moim przypadku? Czy warto jeszcze uzdatniać tę wodę pod kątem któregoś z pozostałych parametrów? Czy instalacja do uzdatniania nie odbije się jakoś negatywnie na komforcie korzystania z wody (spadek ciśnienia, wahania ciśnienia w instalacji itp). Czego się wystrzegać?
  9. Hej. My zdecydowaliśmy się fugować tylko duże. Widziałem je na ekspozycji w IKEA Katowice, gdzie były tak zafugowane i nie byłem w stanie zauważyć różnicy. Trzeba tylko zrobić głęboką fugę. No i znaleźć odpowiedni kolor. Dzisiaj będę szukał.
  10. Hej. Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście poradzili mi w sprawie doprowadzenia wody z mojej studni do przydatności do spożycia. W marcu 2015 wydrążyłem studnię, 30 m. Do czerwca 2015 nie była użytkowana, nie była też chyba zbyt szczelnie zabezpieczona. Po podłączeniu do instalacji okazało się, że woda ma przykry zapach. Po zbadania próbek wyszły wyniki jak niżej. https://drive.google.com/file/d/0B05xZGATBdSlQ291d0dMdnBIWEE/preview No i teraz kilka pytań, które mnie nurtują. 1. Czy na podstawie wyniku badań makrobiologicznych tj. obecność bakterii grupy coli i braka Escherichia coli, można wysnuć jakieś przypuszczenia, np. że do skażenia doszło raczej podczas wiercenia niż z powodu wycieku jakiegoś szamba/nieszczelnej kanalizacji gdzieś w okolicy? 2. Jak mogę zdezynfekować studnię? Czy wystarczy wrzucić tam np. tabletki do dezynfekcji wody w basenach? (tak mi sugerowano jak odbierałem wyiki) Jeśli tak to jakie i ile? Jeśli nie to jak i czym mogę to zrobić? 3. Mimo tego, że zapach w wynikach jest akceptowalny to dla mnie nie jest. Woda śmierdzi. Zwłaszcza podczas pobierania, jak się rozpryskuje. Mam wrażenie, że gdy odstoi kilka godzin zapach znika. Co to może być i jak mogę się go pozbyć? 4. Czy jest jakaś zalecana lista badań, które powinienem wykonać żeby mieć w miare kompletne informacje o jakości wody mojej wody? Teraz jest informacja, że paramatry dla mętności są przekroczone ale nie wiem z jakiego powodu, więc nie wiem jak przeciwdziałać.
  11. @Gregor, przytłacza mnie trochę zawartoś tego pdf-a. Czy w tym wierszu zaznaczonym na obrazku na żółto poziom użytkowy warstwy wodonośnej znajduje się ok. 10 m poniżej poziomu gruntu? Co oznaczają wartości ujemne?
  12. Dziękuję Wszystkim. Najbardziej pasuje mi rada Gregora. Mam nadzieję, że się sprawdzi.
  13. W odpowiedzi na zgłoszenie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków otrzymałem pismo z listą informacji do uzupełnienia. Jedna z nich to określenie najwyższego użytkowego poziomu wodonośnego wód podziemnych. Czy orientuje się, ktoś z Was jak taki poziom się określa? Trzeba przeprowadzić jakieś badania czy można gdzieś zdobyć jakieś dokumenty, które taki poziom w okolicy określają?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...