Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sewerynslowi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    441
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sewerynslowi

  1. witam, mamy mały wiatrołap, w nim szafę, która zajmuje całą jedną ścianę, mieszkamy juz 7 lat na swoim, w tym czasie 4 razy malowaliśmy ściany, które są wiecznie brudne. Niby zmywalnymi farbami, które po jakimś czasie (kilku zmyciach) i tak już nadają się tylko do kolejnego malowania. chcielibyśmy teraz ściany wykończyć w taki sposób, który nie zmuszałby do ciągłego odmalowywania. Co polecacie na wykończenie ścian w wiatrołapie? myslimy o tynku mozaikowym - jednakże nie do końca nam się podoba, o panelach ściennych, o desce, o jakimś tynku ozdobnym (jednak ten nie bedzie zmywalny i będzie szybciej się brudził. Licze na pomoc
  2. gdzie można kupić jakieś listwy startowe takie pod kamień na elewację?? kamień - łupany, polny, cięty , grubość od 2 do 5 cm jakiego kleju użyć?
  3. jeden samochód? myślę, ze przez cały dzień pracy przy łopacie, przy odrobinie chęci kierowcy samochodu to max trzy godziny Ci zajmie samemu
  4. musi gdzieś bardzo powoli puszczać, gaz wyjdzie to i ciśnienie później jest słabsze.
  5. Witam, czy ktoś może z Was, Forumowiczów posiada jakieś opinie, zdjęcia balustrady wykonanej z deski kompozytowej? będę bardzo wdzięczny - za zdjęcia, opinie, rady, Wasze zdanie na ten temat.
  6. Witam, czy ktoś może z Was, Forumowiczów posiada jakieś opinie, zdjęcia balustrady wykonanej z deski kompozytowej? będę bardzo wdzięczny - za zdjęcia, opinie, rady, Wasze zdanie na ten temat.
  7. jakim klejem poliuretanowym kleiłeś?
  8. wychodzi na to ze jednak nie albo nikt się nie chce pochwalić, że tak zrobił, bo po prostu nie zdało egzaminu
  9. nie lepiej powalczyć z przyczyną, a nie leczyć skutki (w tym przypadki grzyba, odpadający tynk)?
  10. i jak Ci ten balkon się sprawuje? nie dałes warstwy dociskowej, nie ma z tym problemów?
  11. ja również przyłączę się do pytania:) proszę o opinie osób, która za hydroizolację zastosowały produkty SIKA - nie tylko sikabond t8.
  12. sewerynslowi

    isobooster

    a masz jakieś zdjęcia prac u siebie i możesz je wrzucić na forum? chętnie bym obejrzał
  13. tak to już u nas jest, 95% nie gruntuje, ale nikt nic złego w tym nie widzi. 5% gruntuje, i wszyscy myślą, ze to niepotrzebne cuda-wianki:) POLSKA:)
  14. na FM jest specjalny wątek na temat poddaszy - poczytaj. Jako inwestor wiem, że może pękac, ale jako wykonawca (nauczyłem się i otworzyłem swoją działalność w tym zakresie) wiem, ze na wszystko są sposoby, żeby nie pękało vario albo uniflot, taśmy amerykańskie, albo podobne, odpowiednio wykonany stelaż i nie pęknie, albo inaczej - nie powinno przynajmniej mi się już nie zdarza, żeby pękało
  15. sewerynslowi

    isobooster

    witam, możesz mi powiedzieć gdzie, u kogo oglądałeś takową izolację? chciałbym podjechać i samemu wykonać badanie termowizyjne - mam możliwość użycia urządzenia do badania dzięki z góry na namiary
  16. dokładnie, można ją zastąpić OSB, albo wodoodporną płytą
  17. jakie farby polecacie na ogrodzenie ocynkowane? minęły już 3 lata od postawienia ogrodzenia, więc czas najwyższy na pomalowanie. Chciałbym na brązowy kolor, najlepiej pomalowac raz a dobrze wiem, że duzo wymagam:)
  18. mi sie wydaje ze lepiej wiatrak - przynajmniej u mnie, gdzie mieszkam, wiatr jest prawie codziennie, słońce? duzo rzadziej
  19. a ja bardzo polecam FAST
  20. tylko ze taka pompa zużyje więcej prądu do pompki przy solarach
  21. dzięki:) trochę mnie uspokoiłeś, po prostu boję się ze jak wrócimy do domu o 16 to będę miał już wodę w zbiorniku o temp. 85 stopni, pompa przestanie chodzić, a glikol w solarach się zagotuje.
  22. pustka powietrzna w sumie w Twoim przypadku w niczym nie szkodzi, tym bardziej ze masz już kupioną wełnę. W sumie zawsze możesz zrobić w ten sposób, ze za kilka lat np dołożysz tej wełny do wysokości belek.
  23. przy folii możesz miec wełnę az po szczyt kalenicy:) to nie przeszkadza w niczym.
  24. po samą kalenicę? masz pełne deskowanie czy wiatroizolację?
  25. ja mam solary od dwóch tygodni - wczoraj miałem 300 litrów ciepłej wody w zasobniku o temperaturze 65 stopni. I tak teraz mam wątpliwości - co będzie latem z ciepłą wodą? Pójdziemy wszyscy do pracy, szkoły, nikogo nie będzie w domu, temp. na zewnątrz 30 stopni w cieniu, 300 litrów nagrzeje się bardzo szybko (w ustawieniach mam, że nagrzeje się do 85 stopni), czy czynnik nie będzie się gotował? co zrobic w tej sytuacji?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...