Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

freezyear

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    214
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wadowice
  • Kod pocztowy
    34-100

freezyear's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Pozostaje mieć nadzieję, że sprzedawca chce zdobyć klienta na wiele lat a nie zrobić jednorazowego wała Ten od którego ja kupuję akurat trzyma poziom od kilku lat, miesza chyba z Wesołą bo sprzedaje ją również luzem. W każdym razie odkąd kupuje u niego (4 lata) nie zmieniałem ustawień pieca więc chyba parametry węgla nie zmieniły się jakoś radykalnie...
  2. Ja już czwarty sezon lecę na Jarecie Plus. Spala się bardzo przyzwoicie, parametry nie zmieniają się, popiół w normie. Cena na tą chwile to 740zł/t workowanego uwzględniając promocję -30zł/t Tauronu. Producenta mam 20km od domu więc koszt transportu niski, cóż chcieć więcej?
  3. Czyli można brać P.S. Gdyby ktoś z małopolski chciał Jaret Plus to tutaj mają: http://www.adamexpodolsze.pl/ Z tego co z nimi rozmawiałem to wyglądają na solidną firmę. Jest problem z transportem mniejszych ilości workowanego bo nie mają małego samochodu z windą więc albo rozładunek ręczny ew. własny wózek widłowy. Można też zmontować własny transport, z załadunkiem nie ma problemu. pozdrawiam
  4. Witam Palił ktoś ekogroszkiem Jaret Plus? Parametry wyglądają nieźle tylko jak jest w rzeczywistości?
  5. Skoro wiertło 10 to kotwy też 10, chyba logiczne...
  6. Resover od dłuższego czasu wali w babmuko. Ja też miałem z nimi z tym roku przejścia ale skończyło się szczęśliwie i w miarę szybko. Nie wspomnę o cenach bo za EkoresVIP wołają już 970zł/t a to lekka przesada.
  7. Eee.. Robi się też pojedynczy, chodzi tylko o nośność sufitu. Zapytaj FlashBacka on jest w temacie bo robi z tym, ja jestem amator:) Można wykorzystac, trochę więcej zabawy z gipsem.
  8. Tylko żeby ta osoba z Knaufa zawału nie dostała bo to naprawdę jest masakra. Tłumaczenie że płyt nie mocuje się prostopadle świadczy o ich fachowości, większośc robi się właśnie prostopadle i jest to zalecenie dotyczące nie tylko płyt GK ale i np. płyt OSB, nie raz było już pisane że krawędzie cięte mogą łączyć się wyłącznie na profilu a u Ciebie łączenie jest w powietrzu. O ilości wkrętów nie ma co mówić bo jest ich sporo za mało. Na fotkach widać że sufit ma jakieś 2metry szerokości więc płyty 2m pasują a nawet jeżeli nie to docina się 2.60 i daje prostopadle. Mniej łączeń, wszystkie oryginalne, mniejsze ryzyko pęknieć. Zresztą tu chyba nawet upominanie ekipy i domaganie się poprawek może nic nie dać bo chłopaków to przerośnie patrząc na to co wcześniej zrobili.
  9. Tragedia... Do tego płyty równolegle do profili, przykręcone do przyściennych i wkrętów na oko połowę za mało.
  10. U mnie w sierpniowe upały była robiona wylewka na tarasie (raptem 12m2), beton z betoniarni, pielęgnowany prawidłowo, po 3 tygodniach chłonie wodę jak gąbka, nie ma praktycznie żadnej wytrzymałości. Ekipa układająca wylewkę interweniowała w betoniarni, okazało się że przegrzał się im na tych upałach silos z cementem (widocznie była końcówka cementu), przyznali się do błędu, wylewka do skucia i położenia na nowo na ich koszt. No ale to wylewka a nie ławy więc problem mały. Poważnie zastanawiałbym się nad zbadaniem jakości tego betonu. W końcu na ławach cały dom stoi.
  11. Wkręt 6mm pasuje idealnie bo w pręcie jest oczko 6mm. Jedyny minus jest taki że trzeba nawiercać pod wkręty. Kręcisz z boku jętki i jest git.
  12. Coś w ten deseń Corotop mial iść na UD a na ścianę taśma pakowa. No ale wyszło jak wyszło, da się z tym żyć
  13. Pod profilem to raczej klei się zwykła taśmę pakową żeby zrobić ślizg tzn nie łączyć sufitu ze ścianą. Obciąć do równa z płytą zagipsować szczeliny, zajechać róg akrylem i zapomnieć
  14. Krótka piłka. Przykręcać płytę do pionowych UW czy dać obok CW i do niego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...