Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hote

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez hote

  1. Dostałem zadanie znalezienia dolnego elementu podgrzewacza wody (przedwojennego jak się domyślam): potrzebuję żeliwny dół.. nie wiem jak to sie nazywa, gdzie to można nabyć... zdjęcia w załączniku.
  2. Ogólnie: 1. strop żelbet 2. papa 3. wylewka betonowa samopoziomująca 4. klej (mapei elastyczny) i płytki ... trochę wcześniej powleczone folią w płynie..ale na połowie (a schodzi na całości tak samo). Nie sadzicie, że to zima? Bo wykonawcę mam dalej na budowie i wg mnie jego wina, że nie fugował przed zimą... klej pod płytkami jest teraz wilgotny (nasączony wodą). Więc pytanie - czy niezafugowanie tarasu na zimę = odpadnięcie płytek?
  3. Płytki bez fug pozostawione na zimę: kwestia odpadania raczej bezdyskusyjna? Bo wykonawca odwlekł fugowanie z uwagi na tynkowanie domu... żeby nie pobrudzić... Klej MAPEI elastyczny mrozoodporny..........
  4. Będę robił stawik w ogrodzie. Na razie rozważam opcje wybetonowania bądź folii (chyba to drugie lepsze). Na zboczu górki, którą sobie zostawiłem, chciałem posadzić różne roślinki (a jest bardzo strome) plus kamienie łupane. Zastanawiam się jednak, jak zabezpieczyć górkę przed erozją, chodzi mi głównie o osuwanie się ziemi (odleżała już jakiś roczek). Albo jakieś inne pomysły na jej zagospodarowanie... w sumie z góry chciałem puścić wodę... ale to już pewnie duża robota...
  5. Chciałbym wykonać taki sufit podwieszany a'la lampa. Obecnie, wg mojej wiedzy, narysowałbym dwa okręgi na suficie, na okręgach zamocowałbym profile ud, do których przymocowałbym płyty gipsowo-kartonowe, cięte co 1cm w celu uzyskania krawędzi koła. Do nich kolejne profile i następnie dwie płyty końcowe wycięte kształtem... ale mam wątpliwości czy czasem nie zastosować na okręgu jakiejś płyty elastycznej?
  6. Gdzie znajdę osobno takie popychacze(patyczki) do WC? Bo zginęły na budowie... i jak się one nazywają?
  7. potrzebuję kocioł na groszek i miał (głównie groszek)... na powierzchnię 290m2 (800m3) - w tym 100m2 podłogówki. Budynek stara konstrukcja lata 80-90te po generalnym wykończeniu - ocieplenie ścian 12cm styro, ściany silka i beton, stropy żelbet (2 kondygnacyjny). Mam obecnie piec gazowy konwekcyjny 28kW Buderusa... niestety koszt gazu masakra. Ile minimalnie powinienem szukać kW żeby nie za mało..i żeby nie przesadzić?
  8. witam, poszukuję kominka z płaszczem wodnym (szyba niekonieczna) do ogrzania domu 300m2 (faktyczna powierzchnia mieszkalna): + na drewno ale też i węgiel Szukam raczej żeliwnego (chodzi mi o trwałość bo w zimę ma zastąpić piec gazowy... ehhh koszta gazu) - co warto rozważyć?
  9. Proszę o uwagi dotyczące ocieplenia mojego budynku (w trakcie) ze zwróceniem szczególnej uwagi na rynny: 1. Czy rynny mogą dotykać styropianu? 2. Czy przedstawione wysunięcie rynien poza, ale z kontaktem z elewacją jest prawidłowe? Drugie pytanie: - czy tak blisko sprowadzony styropian do podłoża (bez kołnierza) - oczywiscie będzie opaska z kostki nie ciągnie za sobą jakiś negatywnych skutków - na dole też są pomieszczenia mieszkalne wchodzące 70 cm w grunt.
  10. jak myślicie, znajdę kogoś kto mi ociepli z tynkiem na gotowo 360m2 budynku za mniej niż 30 zł/m2?
  11. wiecie, gdzie można kupić relatywnie tanio ziemię pod trawniki (z oczyszczalni odpada) - potrzebuję z 40-60 ton?
  12. czyli tzw. paski w ociepleniu... bo mam styropian 12tkę już kupiony...
  13. odkopałem i będę robił sam (hydraulik trzepnął kwotę z sufitu).... znalazłem, że na rurze jest złączka vide photo: http://img441.imageshack.us/img441/3838/ruraf.jpg 1. w którą stronę to kręcić? 2. może odkręcę... a jak nie... 3. to jak się gwintuje - pożyczę sobie gwintownicę... 4. chcę puścić rurę do domu (w ziemi głęboko) i w domu pompa - jaki rodzaj rurki polecacie i czym ją łączyć?
  14. a jak podłączyć pompę pod taki patent?? bo odkręcic tego ni cholery nie idzie.
  15. Witam, mam na ogrodzie taką pompę - za cholerę nie działa (działa przez chwilę jak wleje wody). Fi rurki co wchodzi w ziemię to 1,6 cala (4,1cm). Poskórniak na głębokości 6-8metrów. Zapotrzebowanie - ogród 500m2. Jaką kupić i jaką metodę podłączenia/ochrony w zimę wybrać?
  16. Jak wyjść z nieciekawej sytuacji? Przedstawię problem w miarę przejrzyście: W 2008 kupujecie działkę zabudowaną z budynkiem w stanie surowym zamkniętym do wykończenia, która ma pozwolenie na budowę. Żeby wszystko szło OK bierzecie do dalszych prac dotychczasowego kierownika budowy, który tę budową prowadził i zdajecie się na jego wiedzę, i doświadczenie. Krótko potem dotychczasowy właściciel umiera. Rok później rozpoczynacie pracę, kierownik pojawia się na budowie dokonując konsultacji przeprowadzanych prac i zapewniając, że formalności można załatwić później i nie będzie problemów. Nigdzie jednak nic nie wpisuje, formalnie go nie ma. Nie ma najwyraźniej wiedzy o braku przepisania pozwolenia, o którym za chwilę. Budujecie małe dobudówki, dokonujecie zmian wewnątrz budynku. W międzyczasie okazuje się, że kupiony przez Was budynek, którego zlecliście inwentaryzację nie zgadza się w pełni ze złożonym w urzędzie projektem, ale zapewnieni o "no problem" ze strony kierownika (który już nie takie rzeczy widział...) nic nie robicie. Teraz samemu zaczynacie myśleć i co się okazuje: + pozwolenie na budowę nie zostało przepisane wskutek błędu notariuszki + dotychczasowy właściciel pozwolenia jest na tamtym świecie + nie macie więc pozwolenia od tegoż 2008 roku, przy czym dziennik ma ciągłość bo ostatni wpis właśnie 2008 - ale przepisania nie załatwicie. + konieczne jest więc nowe pozwolenie.... tylko jaką taktykę teraz przyjąć.... a) wystapić o nowe pozwolenie przyjmując jako inwentaryzację stan formalny zlożony przez byłego właściciela do urzędu i nowy projekt będący stanem faktycznym? b) przedstawić inwentaryzację stanu faktycznego... i zaktualizować tym samym projekt budowlany?? c) ... Bo poważnie mam dosyć. Znam sie na swojej profesji (po tym numerze znam już polowę ustaw z dziedziny nieruchomości i dalej czytam), niestety w Polsce należy sie znać na wszystkim... co byście zrobili?? Praktycznie jak uderzyć?
  17. wsporniki ja kupiłem bo gość twierdził, że bez nie potrafi.. choć sam wiem, że jest technika mocowania tego bez nich... no ale, że ich normalnie nie widać... a tak na marginesie, czym tniecie bardzo twardy gres... bo ten twierdzi, że nie dało się wszędzie zrobić bez łupków bo za twardy... fakt, że żaden kamieniarz nie chciał tego ciąć... no ale skoro sprzedają to fachowcy nie powinni mieć problemów?
  18. Rozliczam się z wykonawcą, proszę o pomoc: Ile kosztować powinna wg Was robocizna za wykonanie takiego postumentu pod umywalki? - docięcie płyt (gr 22mm) w środku pod umywalki (płyty na wymiar dostarczone wykonawcy) wraz z deseczkami celem pogrubienia postumentu - a więc płyta na dole i u góry, pomiędzy listwy z tejże płyty - połączenie tego klejem - wycięcie otworów w płytach pod postument - doklejenie płyty gipsowej - docięcie i położenie gresu - dołożenie wsporników choć wg mnie przy innej technologii montażu można było je wykluczyć bo obecny zażyczył sobie za to... 1000 zł... (nie było ustalone przed pracą, natomiast poprzednie rzeczy robił na przystępnym poziomie cenowym więc sądzę, że próbuje tym razem wykorzystać sytuację)... Robocizna zajęła 2 dni. Proszę też o ocenę jakości wykonania. http://img41.imageshack.us/img41/456/lazienka1.jpg Do tego zapytanie o jakość - czy gres przy podłodze można tak zostawić? I wg Was co sądzicie o tak pięknie dociętej płytce uzupełnionej fugą przy ścianie (fakt, że miejsce mniej eksponowane ale czy ten fakt ma wyznaczać miejsce postawienia przeze mnie szafki?) http://img14.imageshack.us/img14/1659/dolp.jpg[/url]
  19. Proszę o wycenę orientacyjną użytych materiałów (netto, cena min/max) bo chcę sprawdzić wykonawcę co do rzetelności kalkukacji końcowej: Szyldy: http://hotnews.pl/priv/plot/1.jpg http://hotnews.pl/priv/plot/2.jpg Wylewka pod płotek(oceńcie): http://hotnews.pl/priv/plot/3.jpg Kotwa do furtki http://hotnews.pl/priv/plot/4.jpg Kotwy do montażu desek w słupek: http://hotnews.pl/priv/plot/5.jpg Wózek jezdny (3 rolki http://hotnews.pl/priv/plot/6.jpg Listwa zębata (8mm, w odcinkach 1m): http://hotnews.pl/priv/plot/7.jpg Szyna pod bramę do zamka: http://hotnews.pl/priv/plot/9.jpg Oraz czy tak się muruje mur kliknierowy (zaprawa miedzy cegłami) i pomiedzy nie plastik: http://hotnews.pl/priv/plot/10.jpg Oraz ile kg/cegłę wyjdzie max suchego materiału właśnie w takiej konfiguracji - czy norma 0,8kg-1,2kg czy mniej: http://hotnews.pl/priv/plot/11.jpg
  20. Światło dzienne. Po lakierowaniu i wyschnięciu: http://hotnews.pl/priv/pics/646c14b0b5d411ae86f0ccf0f8bb00eb.jpg http://hotnews.pl/priv/pics/00907affc7fdab77db66849de20b996d.jpg[/img] Dół, tylko warstwa 1sza: http://hotnews.pl/priv/pics/170b75a830c82b31c1cdfbe4886edfdb.jpg Każda klepka ma łódkę więc kwestia wilgoci najprawdopodobniej...
  21. jutro wykonam fotki przy normalnym świetle.
  22. Prosiłbym o odpowiedź, zdjęcia i opis tutaj: http://forum.muratordom.pl/parkiet-wina-wilgoci-czy-parkieciarza,t166509.htm
  23. 22 mm deska dębowa osuszona w suszarni 70x400mm kładziona na wylewkę betonową maszynową w budynku osuszonym na jeden z najdroższych klejów chemicznych (nie eko)... wygląda po cyklinowaniu tak: http://hotnews.pl/priv/pics/46d1f9f159980ae62107b86a7e2c0768.jpg http://hotnews.pl/priv/pics/42a534cbf666ded4bc6008ebcdb2a705.jpg http://hotnews.pl/priv/pics/ce1540dcf8db6c3374eae0b88b59cb84.jpg http://hotnews.pl/priv/pics/292e1b0511dcdb6e0910d4a45161be99.jpg zaś po lakierowaniu (bo to zdjęcia z parteru) na górze... podobnie... parkieciarz twierdzi, że to łódkowanie drewna i nic za to nie może... inni parkieciarze, że to jego wina, wina maszyny i umiejętności... kto ma rację??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...