Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

olowaty

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

olowaty's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Zmieniłem temat. Po rozmowie ze znajomym dowiedziłem się że to co chcę postawić to jaz nie zapora.
  2. OK. Znalazłem ten artykuł. To jest z prawa budowlanego. Dzięki wielkie. Przepraszam.
  3. Dziękuję bardzo. Patrzę na art 29 i nie widzę tego. Mam tę ustawę: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20011151229&type=3&name=D20011229Lj.pdf A co do tamy/zapory, to już była jedna zrobiona z okrąglaków z olchy i wikliny. Były 2 zapory z wikliny, a pomiędzy nimi kanienie i kępki trawy (prymitywna ale działała) Przetrwała 4 lata, lecz w tym roku jak zapowiadali powodzie (widząc też po deszczach) zdecydowałem się ją rozebrać. Teraz chodzi o to, żeby była możliwość czyszczenia lub też uwolnienia biegu rzeki w razie potrzeby (np. powódź). Dlatego pomysł z tym deskowaniem. Całej z betonu nie mam zamiaru robić. Ta co miałem po 3 latach byłą zamulona w nieznacznym stopniu. Wybrałem jakieś 3 do 4 wiader mułu z piaskiem. A co do zalania działki to nie ma obaw ponieważ lustro wody znajduje sie 3 m poniżej terenu mojej działki. Trzeba zejść po skarpie.
  4. Właśnie przemiła Pani w spółce wodnej odpiedzialnej za ciek wodny przebiegający przy mojej posesji stwierdziła, że zgodnie z przepisami jeżeli będzie to zapora do 50 cm wysokości, to nie ma konieczności zgłaszania czy też zdobycia pozwolenia. Chyba że przemiła Pani jest niedoinformowana. A może znacie jakiś artykuł na ten temat? Przestudiowałem prawo wodne, ale tam nic nie ma na ten temat konkretnego. Same ogólniki.
  5. Witam serdecznie Mam pytanie odnośnie materiału na zaporę na strumieniu. Jakiego betonu użyć aby zbudować zaporę na strumieniu? Może znacie jakieś rozwiązania. Plan mój jest taki: - po obu stronach ścianki z betonu - wypełnienie pomiędzy nimi z desek (aby można było czyścić oraz w razie powodzi żeby szybko odetkać strumień) Spiętrzenie ma służyć głównie jako źródło wody do podlewania działki. W kwestii formalnej. Dowiadywałem się w spólce wodnej zarządzającej strumieniem przyległym do mojej działki i mogę postawić bez pozwolenia spiętrzenie o wysokości do 50 cm. Czekam na pomysły.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...