Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lolek30

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    460
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana lolek30 w dniu 16 Marca 2019

Użytkownicy przyznają lolek30 punkty reputacji!

lolek30's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

26

Reputacja

  1. 220 tysięcy ?? z całym szacunkiem ale troszkę przeszacowałeś. To wszystko zalezy co tam ma być czy coś się ma otwierać, przesuwać , jakie podziały a tym samym jakie szyby trzeba do tego zastosować... Obawiam się że nie można tego sprowadzić do jakiejś orientacyjnej kwoty za m2...
  2. ..tak, jest to normalne, nigdy dolna futryna nie jest idealnie co do milimetra w poziomie a nawet jak jest ustawiona idealnie to sam profil przy narożnikach może być minimalnie ugięty co sprawia ze gdzieniegdzie zalega woda po dużych opadach. Ważne zeby woda nie przelewała się do wewnątrz przez próg.
  3. Jeśli elewacja oraz obróbki blacharskie i parapety z zewnątrz nie są zrobione, to taśma ani pianka nie stanowią bariery dla wody opadowej.
  4. Zazwyczaj Wiśniowski, wymieniał taki wadliwy płaszcz bramy nieodpłatnie nawet po upływie gwarancji w dobrej woli, dbając o swoją reputację. Robił to mimo, że nie musiał. Natomiast jak podejdą do tematu w tym przypadku, jak ktoś zaczyna sprawę od szantażu w internecie, to nie wiem. Sorry ale ja bym chyba nie wymienił...
  5. ..nie , poszerzenie od strony zewnętrznej nie może się licować z futryną okna tylko powinno być cofnięte do wewnątrz podobnie jak jest cofnięta listwa podparapetowa. Wtedy felc parapetu wchodzi pod okno i minimalizuje się ryzyko że woda będzie się dostawać pod parapet.
  6. - to niech zamontują poszerzenie podprogowe niezlicowane od strony zewnętrznej.
  7. ..żadne czarnowidztwo - to wyobraźnia ..oczywiście sposób naprawy prawidłowy , tylko trzeba znać przekrój profila żeby wiercić w oknie w odpowiednim miejscu, jeśli jest to profil bez środkowej uszczelki trzeba dokładnie uszczelnić uszczelniaczem żeby woda nie wchodziła w mur wokół śruby, śruba mocująca żeby złapała powinna mieć pewnie ze 20cm. I tak będzie pewnie we wszystkich oknach od południa i zachodu... Czasem rama jest na tyle powyginana że to nie zadziała.
  8. Dopłata do potrójnej szyby wyjdzie pewnie ze 30-40zł na szt. - sam sobie odpowiedz czy warto. No i ramki miedzy szybami ALU czy stalowe to już raczej przeżytek. Ilbruck Duo taśma dwu funkcyjna zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz . Jest ok jak każda tego typu, ważniejsze jest odpowiednie przygotowanie otworu żeby ją dobrze wykleić.
  9. ..to tylko dowód na to jak słabe jest to rozwiązanie. Słabo albo w ogóle nie umocowany dolny ramiak, który najbardziej nagrzewa się od słońca i resztę widać na zdjęciu. Ciekawe jak teraz wyjdzie porównanie z kamery termowizyjnej z oknem na zwykłej listwie podparapetowej. Obawiam się ze za kilka lat będzie wysyp takich postów.
  10. W konstrukcjach podnoszono przesuwanych czasami dochodzi do zmarszczenia/wyrwania uszczelki od spodu skrzydła jezdnego na wskutek niewłaściwej obsługi. Po prostu ktoś nie obróci klamki o pełne 180st na dół tylko do połowy , skrzydło podniesie się tylko częściowo , uszczelka się marszczy przy przesuwie lub wyrywa z wrębu. To doprowadza do niekontrolowanej infiltracji powietrza w tym obrębie i efekt jest jaki jest. Oczywiście przyczyn takiego stanu może być więcej ale ta jest równie prawdopodobna i wcale nie tak rzadko spotykana. Wtedy niestety trzeba za taką naprawę zapłacić a nie szukać paragrafów na obojętnie "jaką to firmę"... Pomijam informacje, że HST mają nieco inna klasę szczelności - ale to raczej jest odczuwalne przy naporze wiatru z którym tu raczej nie mamy do czynienia
  11. ..raczej unika się robienia skrzydła jezdnego na zewnętrznym torze ze wzgl np. na to że moze napadac śnieg i utworzy się lód i okna nie będzie można przesunąć albo jak się przesunie to uszkodzą się wózki jezdne. Podejrzewam że albo: -montażyści zobaczyli listwy przyszybowe w stałym szkleniu od zewnątrz i pomyśleli ze powinny być od środka i dlatego tak zamontowali (ale to konstrukcja Monorail więc listwa w stałym szkleniu ma być od zewnątrz) -albo firma pomyliła widoki przy zamawianiu (częsty błąd przy zamawianiu aluminium bo widoki podaje się od zewnatrz pomieszczeń a nie jak w PVC od środka) i w efekcie żeby kwatera przesuwna była po tej stronie co ustalili z inwestorem musieli odwrócić konstrukcję stroną wewnętrzną na zewnątrz...
  12. ..Jeśli to faktycznie brama firmy Wiśniowski to chyba masz ją 'troszkę' źle poskładaną - sprężyna przy bębnie nawojowym ?? Nigdy takiego czegoś nie widziałem przy bramach Unipro czy Unitherm SSp Wiśnowskiego...
  13. A ja bym zrobił jednak w Tiamie bramę garażową no i drzwi też - ten kolor jest piękny a dopiero na dużej powierzchni robi wrażenie. No i jest konsekwencja kolorystyczna.
  14. "mam prośbę o pomoc w określeniu przyczyny powstania mostka termicznego w miejscu listew przyszybowych, widocznych na zdjęciach (o tyle wady montażu są jasne, tu nie wiem co może być przyczyną) Okna alphaline 90 z dociepleniem, Petecki, Swisspacer, climatop 8/12/4/12/6 na obwodzie ramki jest tak samo, w jednym ramka zasłonięta jest przez patyk żaluzji dzięki za pomoc," ..przyczyną jest konstrukcja tego profila okiennego. Jeśli przyjrzysz się zdjęciom w przekroju tego profilu to zobaczysz, że pod szybami nie ma tam żadnego wypełnienia ani uszczelki która by dzieliła przestrzeń pod szybami na dodatkową przegrodę . Więc można by powiedzieć, że w tym obszarze są tak naprawdę 2 komory jedna w skrzydle (obok uszczelki zewn.) a druga jest pod szybą. Stąd kiepskie parametry cieplne w tym obszarze nawet przy zastosowaniu ciepłych ramek. Inną sprawą jest że przy dolnej listwie przyszybowej , powietrze z grzejnika czy z podłogi , ma ograniczoną możliwość do ogrzania listwy więc tak czy siak na zdjęciu zawsze ten obszar wyjdzie gorzej niż górna listwa przyszybowa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...