Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sienkiew49

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

sienkiew49's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za pomoc. Wykonam bez słupka i betonowej wylewki, dołożę pod daszkiem drewniany tarasik położony na gruncie zabezpieczony ciśnieniowo. myślę, że trochę drewno wytrzyma. pozdrawiam
  2. Serdeczne dzięki i pozdrowienia.
  3. Zlitujcie się nad laikiem który chce zbudować nie łamiąc prawa a nie wnikać w nomy ISO i podpowiedzcie - zastosowanie której z ww wersji nie spowoduje doliczenia tego wejścia do powierzchni zabudowy. Pozdrawiam
  4. Bardzo dziękuję, teraz jest dla mnie jasne, że nie wlicza się dachu wystającego poza krawędź ścian (w moim przypadku drewnianych), ale jeżeli budynek będzie postawiony na płycie betonowej a nie na fundamentach a płyta w części zadaszonego wejścia będzie wystawała poza ściany np: 1,5m2 czy gorliwy urzdnik ma podstawy do wliczenia tej powierzchni jako zabudowanej w sytuacjii gdy a) na wystającej części płyty betonowej postawię słupek b) na wystającej części płyty betonowej nie postawię słupka c) nie wykonam, żadnego daszka nad wystającą częścią płyty betonowej d) nie będzie żadnej wystającej części płyty betonowej a daszek będzie wystawał np: 1 mb e) jak punkt "d" z tym, że w gruncie wykonam fyndamencik pod słupek podpierający dach Tak wnikliwe pytanie wiąże się z informacją zawartą na stronie do której zostałem odesłany, że powierzchnię zabudowy mierzy się z uwzględnieniem wszystkich podcieni.
  5. Co należy wliczać do powierzchni zabudowy, czy podest przed wejściem jest powierzchnią zabudowy, czy dotyczy to też podestu zadaszonego i czy w tym przypadku ma znaczenie podtrzymanie konstrukcji zadaszenia przez słupek drewniany np 10x10 cm osadzony na podeście. Sprawa dotyczy budynku gospodarczego którego wielkość jest ograniczona powierzchnią zabudowy 25 m2.
  6. Pomyślałem o zmianie koncepcji budowy garażu to jest pobudowanie budynku gospodarczego z miejscem na samochód i częścią gospodarczą np w kształcie litery L przy czym byłby to budynek drewniany (szkielet drewniany obity deskami przypominającymi bale) o długości do 5,5 m i wysokości do 2,7 m postawiony na słupkach betonowych np 25 cm ponad ziemią. Czy coś takiego wymaga pozwolenia na budowę jeżeli usytuuję to ścianą bez okien w odległości ponad 1,5 m od granicy działki z sąsiadem i ponad 1,5 m szczytem gdzie będą drzwi garażowe otwierane do góry od strony drogi prywatnej stanowiącej współwłasność właścicieli przyległych działek. Będę wdzięczny za jednoznaczną odpowiedź lub poradę zmiany koncepcji by nie wchodzić w duże koszty i załatwić zgłoszniem a nie pozwoleniem . Jest to działka budowlana ale naprawdę z budynkiem weekendowym i taką funkcje spełnia.
  7. Adaptację robiłem w Warszawie na Bartyckiej przed dwoma laty i płaciłem 600 zł. Dzisiaj wiem, że lepiej jest zlecić wykoanie projektu niż niby gotowiec poprawiać i robić adaptację.
  8. Mam zamiar pobudować garaż jednostanowiskowy z wjazdem od szczytu garażu i postawić go tak by wjeżdżać bezpośrednio z drogi (drzwi otwierane pilotem). Pytanie brzmi, czy mogę postawić go bliżej od granicy działki niż 4 metry. Mam jeszcze jedno pytanie czy muszę zachować 3 metry od działki sąsiada jeżeli będzie to garaż drewniany ustawiony na słupkach betonowych a nie na fundamentach a jeżeli muszę zachować 3 metry to od sciany garażu czy krawędzi okapu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...