Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ja18

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Ja18

  1. Ja18

    Jakie drewno na podbitkę dachową

    Może inny pomysł niż wymiana folii, nie będę przecież ściągał całego pokrycie (blachodachówki). Ps. Chodzi tylko o naprawę folii w okapie (czyli jeden pas folii wkoło).
  2. Ja18

    Jakie drewno na podbitkę dachową

    Kilka lat. A co można "z tym" zrobić.
  3. Ja18

    Jakie drewno na podbitkę dachową

    Jak naprawić folię dachową /potarganą/ w okapie ? Jedyne co mi przychodzi do głowy to dołożyć drugą folię od spodu i przymocować listewkami do krokwi. Jak sztywno powinno się tą drugą folię zamocować?
  4. Ja18

    Jakie drewno na podbitkę dachową

    Panie Andrzeju (Andrzej Wilhelmi) czy przyjmuje Pan zlecenia z woj. małopolskiego? Jeśli tak to jaki ma Pan najbliższy wolny termin.
  5. Ja18

    Podbitka drewniana w szczegółach.

    U mnie odległość kapinosa od deski czolowej ok. 35mm. Podbitka będzie miała grubość 20mm. Winiu1 o co chodzi z tym prawidłowym wykonaniem kapinosa.
  6. Ja18

    Podbitka drewniana w szczegółach.

    A jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie ?
  7. Ja18

    Podbitka drewniana w szczegółach.

    Jaka powinna być odległość podbitki od "wywinięcia" w pasie podrynnowym ? http://sp1jadowniki.nazwa.pl/5.jpg
  8. Ja18

    Podbitka drewniana w szczegółach.

    Łukasz80 robiłeś sam podbitkę ? Jeżeli tak, to może podzielisz się swoimi doświadczeniami.
  9. Ja18

    Podbitka drewniana w szczegółach.

    Prosiłbym o odpowiedź Pana Andrzeja.
  10. Ja18

    Podbitka drewniana w szczegółach.

    Dzięki. Proszę mi powiedzieć dlaczego zalecana grubość deski na podbitkę to minimum 19 mm.
  11. Ja18

    Podbitka drewniana w szczegółach.

    Mam możliwość kupienia deseczek łączenie na pióro-wpust 2cm grube, 12,5cm szerokie, tylko bez nacięć. Czy deski o tej szerokości muszą mieć nacięcia (z lewej strony) ?
  12. Ja18

    Podbitka drewniana w szczegółach.

    Dzięki. Kolejne pytanie dotyczy zdjęcia poniżej. Na zdjęciu są dwie kontr łaty (te zielone), jedna przy ścianie a druga, no właśnie czy nie powinna ona być przy desce czołowej. I drugie pytanie czy trzeba dawać tą łatę prostopadłą do ściany. http://sp1jadowniki.nazwa.pl/3.jpg
  13. Ja18

    Podbitka drewniana w szczegółach.

    Dzięki. To może po kolei, jakimi wkrętami (rodzaj, jak długimi, i ile sztuk na jedną łatę dawać) mocować łaty do krokwi ?
  14. Witam serdecznie. Chciałbym zrobić sam podbitkę i prosiłbym o udzielenie odpowiedzi na pytania. Będzie to podbitka drewniana (deseczki o gr. 15 mm) prostopadła do ściany, szerokość okapu wynosi 70 cm dach pokryty blachodachówką. Wiem że najpierw muszę zrobić konstrukcję z łat 40x50 lub 40x60 mm (czy tak ?) przykręcane do krokwi (jakimi wkrętami, jak długimi, i ile sztuk na jedną łatę dawać ?). Konstrukcja ta będzie składać się z jednej pionowej łaty przy ścianie i z poziomej biegnącej od ściany do deski czołowej (jak powinno się je łączyć i czym ?). Czy pionowa łata powinna być zdylatowana od ściany (np. 3 mm ?) czy dolegać do ściany ? Następnie wzdłuż ścian dam dwie kontr łaty 25x50mm (czy tak ?) jedną przy ścianie a drugą przy desce czołowej (czy może dać trzecią łatę po środku ?) szerokość okapu wynosi 70 cm. Po zrobieniu konstrukcji czas na podbitkę i tu mam kilka pytań. Czy w podbitce drewnianej należy zrobić wentylację, jeśli tak to jak ma ona wyglądać ? Jak podbitka powinna być wpuszczona w pas podrynnowy ? Od czego zacząć układanie (np. od której strony, czy od pióra …) ? Czym skręcać i ile sztuk dawać (wkrętów, gwoździ) w jedną deseczkę ? Co zrobić jeśli pas podrynnowy nie trzyma poziomu ? Jakiej szerokości i grubości dawać listwy maskujące ? I może jest jeszcze coś o czym powinienem wiedzieć zanim zacznę robić podbitkę ?
  15. Ja18

    Podbitka

    Jak powinna prawidłowo wyglądać konstrukcja pod podbitkę drewnianą prostopadła do ścian. Odległość od ściany do deski czołowej jest równa 70 cm. Grubość paneli zamierzam dać 15 mm.
  16. Witam serdzecznie. Jaką taśmą można kleić folię aluminiową. Czy folię tą daje się na zakładkę (jeśli tak to jak dużą).
  17. Ja18

    Czujnik pogodowy zewnętrzny.

    Dzięki za szybką odpowiedź. Zrobię na wysokości 2m ponieważ ściana północna ma 3 metry. Mam jeszcze jedno pytanie czy czujnik ten może być umieszczony blisko rogu budynku (jeśli tak to ile cm od rogu) i w jakiej odległości od okna.
  18. Jestem obecnie na etapie montażu pieca gazowego (jednofunkcyjnego z zasobnikiem z zamkniętą komorą spalania) . I mam problem z umiejscowieniem czujnika pogodowego (zewnętrznego) tzn. na której stronie elewacji i na jakiej wysokości go umieścić.
  19. Na czym macie posadowiony zbiornik na ciepłą wodę. Bezpośrednio na wylewce (a pod wylewką styropian, u mnie w kotłowni planuje dać 10 cm), czy może istnieje jakieś inne rozwiązanie ?
  20. dzięki za info. to szukam dalej. a tak przy okazji to jak się tą folię z taśmy wywija.
  21. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item751226159_tasma_dylatacyjna_brzegowa_do_podlogowki_25_mb.html , i mam zamiar ją kupić. Jedyny jej minus to to że jest wysoka na 15 cm, więc muszę ją dać od drugiej warstwy styropianu.
  22. A co myślicie o podłożeniu pod próg klocka drewnianego na całej długości (a może tylko punktowo a resztę uzupełnić styrodurem).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...