Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krzysztofj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    299
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez krzysztofj

  1. https://pl.farnell.com/ebm-papst/cn1003/controller-ec-fan-speed-pcb-0/dp/2127998
  2. stamm222 Nie nadaje się do wentylatorów EC, do AC tak
  3. Mam drewniany taras już/dopiero 6 lat. Nie dawałem żadnych słupków. teren przygotowany jak pisze Master Cheat. Piasek dobrze ubity, na piasku bloczki betonowe punktowo. Między bloczki geotkanina, na nią żwir. Na bloczkach oparte belki 15x10, na nich legary10x5 na to deski. wszystko z modrzewia krajowego olejowane z obu stron przed montażem. Jak widać obyło się bez betonowania. Przydałoby się tylko powtórzyć olejowanie.
  4. I jeszcze jedno. Liczyłem opłacalność rozliczania w II taryfie. jest to opłacalne jeśli co najmniej 22% całkowitego zużycia energii przypada na II taryfe.
  5. II taryfa chodzi wg czasu zimowego przez cały rok. Poprawka. ZEORK Skarżysko podaje w taryfie jak wyżej (inny czas dla lata inny dla zimy = przez cały rok wg czasu zimowego) TAURON podaje tylko jeden czas 22.00-6.00 i 13.00-15.00 (dla taryfy G12) oraz 21.00-7.00 i 13.00-15.00 (dla taryfy G12e) czyli uwzględnia zmianę czasu. Wniosek - trzeba zasięgnąć informacji w lokalnym Zakładzie Energetycznym
  6. I jeszcze jedno - weź pod uwagę rozwiązanie Drzymały - jak jeden barakowóz to za mało, to z dwóch lub więcej można coś sensownego zmontować.
  7. 1. Możesz dostać pozwolenie na budowę domu mieszkalnego mając tylko zapewnienie dostawy energii elektrycznej (plus projekt instal. elektrycznej) - jak to wcześniej napisał K. Lis. 2. Do odbioru (pozwolenia na użytkowanie) musisz przedstawić umowę z ZE o dostawę en. elektr. + protokół badań instalacji 3. Potrzebny ci będzie adres (choćby do korespondencji). Bez odbioru (pozwolenia na użytkowanie) tego nie załatwisz (chociaż były takie przypadki) 4. Spróbuj rozeznać jak jest w przypadku budowy domu letniskowego, lub gospodarczego - jak już będzie odebrany to mieszkać ci nikt nie zabroni - jeszcze będą się nad tobą użalać w jakich strasznych warunkach mieszkasz - bez prądu, w stodole - zgroza. 5. Ale chyba ci to nie przeszkadza?
  8. krzysztofj

    Bojler cwu

    Witam Kupiłem podgrzewacz Hermes prod. GALMET z programatorem (bardzo wygodnym), wyświetlaczem itp. Po dwóch latach padła bateria. Okazało się, że producent programatora (JARTE) nie przewidział wymiany baterii. GALMET proponuje wymianę programatora za 150 zł, JARTE nabrał wody w usta a indagowany mailem milczy jak zaklęty. Reasumując - lepiej kupić podgrzewacz (bojler) , tylko z nastawą temperatury bez programatora, i dokupić programator czasowy zewnętrzny nawet za 100 zł. Lub podgrzewacz z programatorem ale solidniejszej firmy.
  9. Witam a te deski z allegro to na zdjęciach z dziurami po sękach. Annecy - też tak masz?
  10. Dla uporządkowania dyskusji proponuję: 1. W zimie dyskutujemy o globalnym OZIĘBIENIU 2. W lecie o globalnym OCIEPLENIU I proszę się tego trzymać! Koniec z bałaganem.
  11. Gratulacje i wszystkiego najlepszego. krzysztofj PS. kiedy zaczynasz nowa budowę?
  12. jakie złoże, co za złoże, gdzież ono? oświećcież mnie.
  13. mogą (z wyjątkiem ogólnodostępnych - WT par. 79.2)
  14. krzysztofj

    co to za material

    szkło? akryl?
  15. Mam BEKO: piekarnik, zmywarkę, płytę ceramiczną. Dwie uwagi ogólne: 1. Wszelkie porównania i opinie dotyczą: cen, wyposażenia, ilości funkcji itp - tego co można znaleźć w katalogu. 2. Moja własna opinia: z wielkiej ilości funkcji, używane są dwie, trzy. Pozostałe - w ogóle nie, lub bardzo rzadko. ad.1. Nie sposób się dowiedzieć o np jakości ceramiki w płytach - tu BEKO przegrywa (funkcje - do wyboru jak w innych markach. Od najprostszych do max.) Sąsiedzi kupili w komisie za grosze kuchnię z płytą ceramiczną marki W... Czyszczenie tej płyty - "przejechać ścierą" i koniec.W porównaniu z nią płyta BEKO to porażka - trzeba "szlifować i polerować" ze sporym zacięciem. Albo pilnować aby coś (Boże broń) nie kapnęło na gorącą płytę. Przykład drugi - jakość stali w zlewozmywakach. Miałem dwa - ROCA (kupiony 20 lat temu kiedy jeszcze były w produkcji) - kamień się nie osadzał, czyszczenie bezproblemowe. I drugi - (nie pamiętam firmy) - po każdym użyciu polerowanie do sucha. Który producent o tym powie? ad.2. piekarnik i zmywarka BEKO - bez zarzutu. Wybrałem skromne modele, ale są i bardziej wymyślne. zbigmor ma rację - potwierdził znajomy serwisant - same mechanizmy (agregaty, grzałki, itp) stosowane są wymiennie . Różnice w wykończeniu - materiałach, lakierze itd, ergonomii (uchwyty, półki, różne haczyki i podstawki)
  16. Nikt nie lubi jak go się stawia w takiej sytuacji. Ale jeśli już, to się odpowiada: Jasne, nie ma sprawy, a kochani szwagrowie i szwagierki niech odetchną spokojnie.
  17. miol zobacz: http://www.komory-drenazowe.pl/komory.htm
  18. Te opiłki to tak dla ozdoby, tylko trochę nierówno się przykleiły. Ale to nic. Dosypiemy nowych.
  19. Skrętka czteroparowa, jak sama nazwa wskazuje ma 4 pary przewodów, z czego dwie do instalacji komputerowej, jedna do telefonicznej i jedna nie wykorzystana (w zapasie).
  20. TYlko jak to zrobić, gdy jeden koniec od drugiego jest jakieś 10m Prosty sposób: Na środku mierzonego obszaru (podwórka, pokoju) stawiamy stołek, na nim wiaderko 10-20l. Przedtem modyfikujemy nieco szlauchwagę: w wiaderku nad dnem wiercimy otwór nieco mniejszy niż średnica rurki. Rurkę wciskamy w otwór.Musi być to zrobione dokładnie i starannie żeby było szczelne. I wyznaczamy (jednoosobowo) drugim końcem rurki jednakowy poziom tam gdzie nam potrzeba. Od tego poziomu wyznaczamy wszystkie potrzebne nam poziomy przy pomocy linijki. (np: wylewka -1,2; sufit podwieszony +1,6) i gotowe. Powodzenia
  21. Jak pamiętam, dawno temu, w Muratorze był przepis na płot z białego derenia (sadzi się przeplatając jak wierzbę na zdjęciach powyżej). Przepis dziewiętnastowieczny. Jaki efekt - nie wiem.
  22. Styl mie sie k.... złomił, nie bede k.... kopoł! Bezproblemowi cieśle: za długie? sie utnie za krótkie? sie przydłuży komina nie ma? sie postawi nieheblowane? sie ostruga
  23. Proste jadło? na przykład kawior Czy może być coś prostszego? [Franz Fiszer]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...