Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

michur

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    368
  • Rejestracja

1 obserwujący

O michur

  • Urodziny 25.03.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    urzadzania

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Malopolska
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Rodzaj usługi
    123456

michur's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Po 1.5 roku też miałem ok jeśli dobrze pamiętam Sytuacja mocno się pogorszyła w ciągu ostatniego roku (4 rok użytkowania domu). Ściany były gruntowane. Chyba natryskowo.
  2. Odkopuję trochę ten temat ale po początkowych zachwytach tym tynkiem teraz już go tak jednoznacznie nie oceniam. A to za sprawą ogromnej ilości pęknięć, które zaczęły się pojawiać po 2 latach mieszkania. Obecnie nie mam już chyba ściany wolnej od rys. Zrozumiałbym gdyby one pojawiały się tylko w miejscach szczególnie wrażliwych, jak łączenie: betonowy strop - ceramiczna ściana. Ale w moim przypadku pojawiają się w miejscach zupełnie nielogicznych, np. na środku jednorodnej pod względem materiału ściany. Są też takie przypadki gdzie tynk ostukany wydaje "pusty" dźwięk - trzyma się chyba na słowo honoru... Szpary powiększają się z czasem. Sytuacja się nasila zimą, gdy jest w domu bardziej sucho (staramy się nie spaść poniżej 40-45% wilgotności) Wygląda na to, że przydałoby się całość skuć i położyć od nowa Nie wiem, może wina wykonania? Na budowie był podczas prac przedstawiciel Knaufa i do niczego się nie przyczepił. No i mam pytanie do użytkowników tego materiału: czy zauważyliście jakieś nadmierne spękania? Czy po kilku latach użytkowania nadal wszystko jest ok?
  3. No to faktycznie ogrzewanie przy takim zużyciu to pikuś My mamy tą samą sytuację: 2+2małe brzdące i brak gazu ale minus rekuperator i kamery. Teraz zimą wychodzi max 300zł za prąd (od Taurona) na 2 miesiące. Latem miałem rekord w jednym okresie 240zł. A tak przy okazji: ekogroszku idzie u nas 4-4.5tony rocznie (grzejemy CWU cały czas), co daje max 2500zł na rok (grzana delikatnie piwnica, a w domu średnio 23st.C). Czyli ciągle jakoś specjalnie taniej nie jest.
  4. Stopni mamy średnio 4 Nie wiemy czym będą wykończone. Być może jakiś kamień zbliżony do piaskowca. Murek, który tak naprawdę jest kwietnikiem jest już wykończony tynkiem mozaikowym - tak jak cokół domu. Tynkarze skończyli dziś. Jestem nawet zadowolony z efektu ich pracy i naszego wyboru kolorów Na żywo wygląda o niebo lepiej
  5. Hej! Na naszego rodka powróciły rusztowania: Wielkimi krokami zbliżamy się do finalnego wyglądu elewacji. Jeśli pogoda pozwoli, to myślę, że w weekend będziemy już cieszyć się kolorkami
  6. Wersja 6P. Kocioł Ogniwo eko plus, 25kw (przynajmniej 2x za duży do tego domku). Zadowolenie w skali 1-10: 3 - nigdy więcej węgla (może na wiosnę znów (trzeci raz ) rozryję swoje 50m drogi i dociągnę gaz).
  7. Całkiem sensowny układ (pomijając usytuowanie mebli ). Drzwi do gabinetu ładnie się chowają. Rozważaliśmy podobną zamianę schodów, tyle że wtedy drzwi do piwnicy mielibyśmy "jeszcze bardziej" w salonie niż mamy teraz.
  8. Na jednym z ujęć widać, że ściana od gabinetu została "wyprostowana" - jest w jednej linii ze ścianą od łazienki i co za tym idzie - drzwi do gabinetu są prostopadłe do biegu schodów, a nie jak w oryginale pod kątem 45st. Zyskuje się w ten sposób 2-3m^2 salonu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...