Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pipi67

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

pipi67's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Ostatnimi czasy zainteresowałem się domem pasywnym, a dokładniej jego definicją. W internecie hasło "dom pasywny" odnosi się wyłącznie do kwestii ogrzewania i ocieplenia, czyli minimalizowaniem kosztów ogrzewania. Myślę że definicję "dom pasywny" należałoby poszerzyć o inwestycje doprowadzające w efekcie do obniżenia wszelkich kosztów związanych z utrzymaniem domu, czyli oprócz kosztów związanych z ogrzewaniem również koszty energii elektrycznej, wody, segregowania i wykorzystania śmieci, pozyskiwania energii z natury itp. Jakby nie było pasywność domu silnie wiąże się z eco budowaniem. Wybudowałem dom osiem lat temu ale już w głowie rodzi się myśl o budowie nowego i to właśnie pasywnego ale takiego według mojej definicji coby był pasywny i eco.
  2. Właśnie kupiłem tę książkę i po pierwszym przejrzeniu stwierdzam, iz to dobra lektura. Gorąco polecam. Od kilku lat przygotowuję sie do budowy aby gdzieś trzymać swoje wino i nalewki. Myślę że w przyszłym roku rozpocznę budowę.
  3. pipi67

    Rekord wpisow....

    To już wem jak się dochodzi do elity i lidera. Wystarczy codziennie wpisać "WITAJ"
  4. To już wem jak się dochodzi do elity i lidera. Wystarczy codziennie wpisać "WITAJ"
  5. O ile się orientujesz instalacje elektr. robi się z zastosowaniem puszek zbiorczych umieszczonych pod sufitem. W przypadku instalacji bezpuszkowej rolę puszek zbiorczych przejmują puszki pod osprzęt. Stosuje się wtedy głębsze puszki i w nich robi połączenia a następnie zakłada np. gniazdo. Przy takim rozwiązaniu można zaoszczędzić trochę kabla. Sam jestem elektrykiem i uważam, iż łączenie na tzw. skrętkę jest dużo lepsze od innych rozwiązań. P.S. Po przeczytaniu wątku będę musiał chyba podnieść swój cennik.
  6. Ktoś wcześniej napisał dlaczego świetlówki są złe: 1. Daja niebieskie światło, a żarówki żółte. 2. Przy świetlówkach występuje tzw. efekt stroboskopowy (ich światło "drga" i jeżeli jakieś urządzenie obrotowe np. wiertarka będzie poruszać sie z prędkością podobną do drgań światła nastąpi złudzenie, iż wiertarka się nie obraca). Dlatego w żarówkach energooszczędnych znajdują się dwie lub trzy rurki. 3. Pełną światłość osągają po kilkudziesięciu sekundach. Nieraz trzeba wyłączyć wcześniej niż się "rozgrzeją". 4. Często sprzedawcy i producenci reklamują że sa dużo trwalsze niż żarówki, co jest nieprawdą. Ostatnio założyłem w dwóch żyrandolach łącznie osiem takich żarówek, po trzech miesiacach już dwie nie świecą. 5. Są dużo większe (dłuższe) niż żarówki oraz mają dziwne kształty, co nieraz psuje efekt żyrandola. Podejrzewam iż niektórzy z was wymienią jeszcze inne wady. Żarówko wróć!!!!
  7. pipi67

    Przylacza dla laika

    1. Najpierw trzeba sprawdzić czy ta skrzynka to Przyłącze kablowe, czy być może Rb - tka. Warunki przyłącza i podpisanie umowy z ZEORKiem nieuniknione. 2. Na przyącze musisz mieć projekt i uzgodnienia z właścicielem sieci. Mozesz wyprowadzić rurę docelowo wewnątrz budynku. 3. Na wykonanie przyłącza musisz mieć warunki z ZG, projekt i umowę. Budujesz przyłącze z pomiarem (obecnie przeważnie w granicy działki lub na zewnątrznej ścianie budynku). Rurociągi wewnątrz budynku prowadzi się tylko na ścianach bez możliwości ich zabudowy lub wkucia w ścianę.
  8. Mario jeżeli uważnie przyjrzysz się zdjęciom to może zobaczysz pod schodami takie coś zielone, które należałoby usunąć. Ja u sebie zrobiłem to lopatą i taczką ale są takie małe kopareczki i jeżeli się tam zmieści to można nią. Pomijam fakt zrobienia chudziaka na warstwie humusu. Ponadto powinno się to zrobić na etapie kopania pod fundamenty. "A co ma zasadniczo humus do budowy schodów. " Zasadniczo nic i jeżeli jeszcze raz przeczytasz mój poprzedni post to zobaczysz że nie powiązałem budowy schodów z ze zdjęciem humusu.
  9. Schody rzeczywiście nie za piękne, ale do poprawienia. Podejrzewam iz schody znajdują sie wewnątrz budynku. Jeżeli tak to pamiętaj o wybraniu humusu przed zrobieniem wylewek.
  10. Mając na uwadze ruch powietrza spowodowany cyrkulacją wentylacyjna, a co za tym idzie kierunkiem jego poruszania proponuje ustawienie tej kratki z dala od drzwi. W przypadku cyrkulacji grawitacyjnej powietrze wchodzi do domu przez okna (nawiewniki) przechodzi przez pokoje idzie do łazienek i kuchni a nastepnie przez kanały wentylacyjne na zewnątrz. Dlatego proponuje z dala od drzwi pokoi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...