Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomy_m

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

tomy_m's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Stare już ale sposób proponuję bardzo prosty, podłącz pompę (zasysanie) do tej lepszej studni, a wylot pompy podłącz do tej przytkanej. Pompuj z jednej studni do drugiej przez 30 minut. Następnie spróbuj odpompowywać z tej gorszej studni. Wody nie pompuj do jakiś zbiorników tylko na zewnątrz, na ziemię. Kto Ci to w ogóle robił że zanim cokolwiek sprawdziliście, obliczyliście wydajność studni itd. to już gotowy układ hydrauliczny z hydroforem podłączył?! Tak się nie robi. Wpierw trzeba wodę pompować na zewnątrz, do rowu, na trawę itp., stara studnia wymaga pewnie rozpompowania. Te przerwy w zasysaniu wody ze starej studni mogą być spowodowane nieszczelnością przewodu zasysającego, być może jest łączony, wyciągnij go i obejrzyj. Przy zbiorniku 50L, czas napełniania go 30s jest dopuszczalny. Wydajność rzędu 1L/1s to całkiem przyzwoicie, to 60L na minutę (zakładając że zbiornik hydroforowy 50L ma pojemność wody około 30L) Taka prędkość pompowania zbiornika wystarczyłaby na co najmniej 3 domy.
  2. Warto wynająć rzeczoznawcę. Co do ceny to wydaje się przesadzona. Zwróć uwagę przede wszystkim na konstrukcję: z czego jest strop? Jednolita lana płyta stropowa jest bardzo OK ale podejrzewam że są tam stare WPS-y które mocno klawiszują więc najlepiej opuścić sufity, a nie zawsze na to pozwala wysokość. Zobacz też czy została wykonana izolacja pozioma, dawniej robiono ją często za pomocą SZYB SZKLANYCH kładzionych na fundament, takie rozwiązanie jest bardzo OK, natomiast brak izolacji poziomej pomiędzy fundamentem a ścianami jest praktycznie niemożliwy do naprawienia. Zobacz również wymiary klatki schodowej, ważne by pozwalała spełnić normy budowlane (te się chyba lekko zmieniły, teraz jest wymagane minimum 10 cm szersze niż kiedyś). Nie napisałeś nic o schodach to drogi element domu. Ważne też ile jest działki do tego domu, czy jakiś ogródek będziesz mieć, wygodną bramę i miejsce na postawienie samochodu. Podsumowując: weź przyzwoitego rzeczoznawcę, koniecznie z POLECENIA! Cenę tego typu budynków liczy się na szybko tak: WARTOŚĆ WSPÓŁCZEŚNIE BUDOWANEGO DOMU TEJ WIELKOŚCI / 2 = wartość obecna O takim liczeniu ceny decyduje przede wszystkim to że stary dom = stara technologia (kiepska) Oczywiście są wyjątki, np. dom z pełnego kamienia granitowego z granitowymi ościeżnicami okien i drzwi, zbudowany na solidnej skale z piwnicą o sklepieniu łukowym i solidną więźbą, może być wart sporo więcej niż współczesna konstrukcja podobnej wielkości. Ale takich domów nikt nie sprzedaje
  3. Witam, Jakie wymagania musi spełnić projekt letniego BUDYNKU ISTNIEJĄCEGO BASENU? Ta obudowa-nadbudowa w całości zostanie wykonana w technologii prefabrykatu z wiązarów wykonanych przez producenta. Oferta producenta zawiera projekt z obliczeniami i opisami montażu, montaż wykona producent. Cała nadbudowa nie będzie zawierać żadnych instalacji, basen posiada już taką instalację łącznie z podświetleniem. Budowa jest praktycznie wiatą, nie posiada żadnej pełnej ściany, szczątkowe ściany nośne w postaci prefabrykowanej są zminimalizowane tak mocno jak udało się to zrobić konstruktorowi. To jest taka wiata nad basenem, ale spora bo około 14m x 10m i wysoka na 6,5m Basen istnieje od około 90 lat, kilka lat temu przeszedł modernizację w postaci pokrycia wewnątrz okładziną PCV. Warunki zabudowy zostały już wydane, projekt koncepcyjny został w całości zaaprobowany. Zastanawiam się co powinien zawierać projekt, bo budowla jest nietypowa... Może inaczej: Czego NIE MUSI ZAWIERAĆ. Poratujcie koledzy!
  4. Wylej betonową płytę z uchwytami montażowymi np. szpilkami. Dobudówkę zamów w elementach np. z wiązarów: http://www.dachy-pkd.com.pl Niech Ci zamocują okna w wiązarach i wymyślą proste mocowanie ścianek z wylaną płytą i dachem. Taka forma nie jest zabudową i nie podlega uzyskaniu pozwolenia na budowę. Użytkowo nie będzie jednak gorsza od innej formy, a możliwość rozkręcenia tego w krótkim czasie jest dodatkowym atutem.
  5. Witam Szukam wykonawcy odwiertu studni głębinowej w okolicy Jeleniej Góry. Odwiert musi być na dolny młotek, grunt jest twardy, można rzec bardzo twardy (głównie granit). Woda jest na głębokości około 20-25 metrów (tak mają sąsiedzi, ja mieszkam w dolinie jeszcze niżej niż oni) Chodzi mi o studnię z rurą średnicy wew. min. 110 mm. Ważne jest dobre uszczelnienie warstwy poniżej dna rzeki płynącej obok, tak aby do studni nie dostawała się (podciekała) woda z tej rzeki (potok górski). Potrzebuje odwiertu i rury oraz osadzenia tej rury z filtrem, filtr wykonam we własnym zakresie na miejscu sam analizując warstwę wodonośną. Płacę tak samo czy jest woda czy jej nie ma ale ja decyduję o miejscu wiercenia. 10 metrów od miejsca wiercenia płynie po skałach granitowych, potok górski. Podejście jest bardzo wygodne, wiercenie ma być na utwardzonym klińcem placu z dobrym dojazdem. Obok płynie rzeka więc nie ma potrzeby wykonywania dołów itp. prac ziemnych. Kręgi, instalacja, pompa itp. wszystko to wykonuję we własnym zakresie. W miejscu wiercenia nie ma żadnych kurzawek, mułów itp. Nie potrzebuję obsypki żwirowej. Szukam firmy taniej ale nie będę targował ceny, jeżeli będzie za wysoka (ustawiona na targowanie) to nie zlecę wiercenia i kropka. Przy problemach w czasie wiercenia skłonny jestem dorzuć kasę do umówionej ceny, nie szukam frajerów i za uczciwą pracę uczciwie zapłacę. Nie wygrałem w totolotka, nie szukam Studni Mercedesa bo mnie na to zwyczajnie nie stać. To życie, a nie kaprys, zmusiło mnie do wywiercenia tej studni. Wiertaczy z różdżkami i innej maści prestidigitatorów... żegnam od razu w bramie na posesję. Nie jestem studniarzem, ale idiotą też nie jestem. Ewentualne oferty z nr tel. albo tutaj na forum albo na email: [email protected] PS. Jestem specjalistą od budowy serwisów internetowych, tworzenia wizerunku firmy i SKUTECZNYCH kampanii reklamowych różnego rodzaju. Jeżeli jakiś studniarzy to interesuje, tchętnie wykonam coś w barterze.
  6. Rozważaliście gotową więźbę zaprojektowaną komputerem/oprogramowaniem? np. tej firmy: http://www.mitek.pl/ Kosztuje mniej więcej tyle co klasyczna więźba, ale jest wykonana z szwedzkiego drewna (klasyfikowana tarcica czterostronnie strugana, impregnowana próżniowo itp.). Do tego montaż trwa tylko kilka godzin! Nie wspomnę że nic nie strzela (przy krokwiach z polskich tartaków trzaskanie będzie trwało kilka lat) i nic się nie odkształca więc można bezpośrednio na więźbę przykręcać płyty kartonowo-gipsowe bez wyszukanych konstrukcji. Ja zakupiłem taki dach na warsztat i jestem naprawdę zadowolony, jest idealnie równy, nic nie odstaje nawet na 1 cm.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...