Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Armand

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Armand

  1. Witam Faktycznie brak pomieszczenia gospodarczego z prawdziwego zdarzenia to spory problem, dlatego też od razu zdecydowałem się na budowę d12 z garażem wolnostojącym. Za to po drobnych przeróbkach w stosunku do wersji podstawowej uzyskałem jedną łazienkę ok. 8 m2 i drugą ok. 2m2 w której idealnie wchodzi kabina prysznicowa, wc i mikroskopijna umywalka.
  2. witam wszystkich. Na forum nie wchodziłem ponieważ zapanowała tu jakaś taka dziwna cisza i pomyślałem, że wszyscy wszystko wiedzą i zakończyli juz tą nierówną walkę z budową D12 . Natomiast co do moich zmagań, to mam już stan zamknięty, pociągnięte wszystkie instalacje i czekam tylko na kilka stopni w plusie, żeby wylać posadzki. Jak byłabyś zainteresowana mogę udostępnić parę zdjęć. Pozdrawiam
  3. Wydaje mi się, że Greku wcale nie "urwał się z sufitu", gdyż w moim przypadku ma to wyglądać bardzo podobnie: robocizna ok. 3.500 zł ( końcowy wykop pod ławy - ok. 40 cm, szalowanie, zbrojenie, izolacja, wymurowanie ścian fundamentowych, izolacja, ocieplenie). Do tego trzeba jeszcze doliczyć 7 godz. pracy fadromy x 70 za godz. - z jednoczesnym ściągnięciem humusy. Tyle tylko, że nasz domek ma ok. 120 m. Obecnie ekipa ciągnie ściany fundamentowe i nie zgłasza żadnych dodatkowych roszczeń.
  4. witam. Przez jakiś czas miałem podobny problem co zrobić z tymi nieszczęsnymi schodami w salonie, gdyż jakoś sobie nie wyobrażałem, żeby na tak wąskiej przestrzeni tracić co najmniej ok. 1m. Postanowiłem więc "poszukać miejsca w holu" na początek miałem zamiar zrobić tylko opuszczane, ale projektant zaproponował, że spokojnie bez dużych zmian w projekcie można schody umieścić wzdłuż ściany, vis-a-vis wejścia. Zaproponował, że mogą to być, jak się nie mylę schody zabiegowe, tzn. zrobione w kształcie litery L. Zajmą więc mi one ok. 1,2 m x 1,4 m po podłodze, a przestrzeń pod nimi będzie jeszcze można w razie potrzeby do czegoś wykorzystać. Jednak jak to będzie wyglądało w rzeczywistości, mam nadzieję, że przekonam się o tym za ok. miesiąc, gdyż obecnie z robotami "wychodzę z ziemi" Pozdrawiam
  5. dzięki za szybką odpowiedź Skoro więc byliście u kogoś, kto postwił taki sam domek i wydawało wam się, że holl jest duży, to ten ktoś z pewnościa zrezygnował z proponowanej w projekcie szafy no i prawdopodobnie zrobił schody kręcone, bo innych jakoś sobie nie wyobrażam na tak niewielkiej przestrzeni. Poza tym faktycznie może przedłużenie ściany na której znajduje sie kominek rozwiązuje sprawę telewizora, ale ogranicza przestrzeń, która z kolei bardzo nam się podoba. Co do stropu to też prawie byłem zdecydowany na terivę, ale chyba ze względu na koszty przerzucę się na strop płytowy. Jak się nie mylę wychodzi prawie o połowę taniej.
  6. Cześć Iwona dzięki za dotychczasowe informacje i oczywiście proszę o więcej . Czyli rozumiem z tego, że mamy bardzo podobne pomysły które mogą w znacznym stopniu wpłynąć na funkcjonalność naszych domków. Skoro jednak zplanowaliście zagospodarowanie poddasza, z czego robiliście strop i czy oczywiście już pozostawiliście odpowiedni otwór na zamontowanie schodów ( jaki duży i na jaki rodzaj schodów). Jak w takim razie będzie wyglądał hol, czy nie będzie za ciasy ? No i jeszcze jedno, kwestia ustawienia w pokoju dizennym telewizora. Znaleźliście jakiś złoty środek ? Czy też może tak jak część forumowiczów przestawiliście kominek na ścianę sąsiadującą z kuchnią ?
  7. Skoro macie już zalany strop, jeżeli możecie napiszcie z czego zdecydowaliście się postawić mury oraz czy zgodnie z projektem pozostawiliście w salonie schody na poddasze. Jeżeli wprowadziliście jakieś zmiany byłbym wdzięczyny za wszelkie informacje. Np. wczoraj z żoną zauważyliśmy, że łazienka, tzw. rodzinna wcale nie jest taka duża postanowiliśmy więc ją nieco powiększyć ( oczywiście obecnie tylko koncepcyjnie). Pojawił się jednak inny problem - co z wejściem do jednego z pokoi. Jestem również ciekaw, czy tak jak jest w projekcie pozostawiliście bez zmian wszystkie okna, nie chodzi mi tylko o ich usytuowanie ale także o wielkość, bo wydaje mi się, że może to wyglądać co najmniej dziwnie gdy w tak małym budynku umieszcza się okna o różnych wymiarach (łazienka, pokój koło salonu, okno od salonu i jadalni oraz innych pokoi).
  8. Twoja przygoda z domem "już" się skończyła, czy też może jesteś dopiero na jej początku ? A jakie zmiany uwzględniłeś i naniosłeś w stosunku do D12
  9. witam. I jak idzie budowa ? Zauważyłem, ze zgodnie z zapisem zmagania z budową D12 rozopczęliście w marcu. Ja dopiero teraz zaczynam ten nier ówny pojedynek i mam m.in. ten sam dylemt. Co z tym poddaszem ? Czy je ruszać, czy też może podnieść tylko o 50 cm, a co z dachem i kątem nachylenia. Jestem ciekaw czy te jak i inne kwestie sporne macie już za sobą.
  10. witam, w końcu znalazłem kogoś kto podobnie jak i ja podejmuje walkę z D12, obecnie jestem na etapie ław fundamentrowych ale w dalszym ciągu mocno zastanawiam się nad wieloma rzeczami, m.in. czy podosić poddasze, aby ten sposób uzyskać jescze parę metrów, które nie wiadomo, czy kiedykolwiek mi się przydzą. Nie wiem także na jaki strop się zdecydować i wiele, wiele innych rzecze, A jak to wygląda u Ciebie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...