Witam, wszystkich na forum.
poniżej 15kWh/(m2rok) dla domu przerobionego nie chce mi się wierzyć że się da.
Proszę napisać jeśli już ta budowa została zakończona i jakie rzeczywiste parametry posiada.
Od roku 2011 również mieszkam w domu który został przerobiony ze standardowego projektu i nieco powiększony http://plandomu.pl/projekt226-magnolia__174_m,opis.html.
Budynek jest większy od prezentowanego na filmie, grubości ocieplenia są porównywalne z tendencją do grubszych, grzanie pompą ciepła glikol-woda która ma lepsze parametry w stosunku do pompy powietrze-woda.
Od samego początku budowy postawiłem na najlepsze materiały z dbaniem o szczegóły aby uchronić się przed wszelkiego rodzajami mostków termicznych.
# Fundament obłożony jest styropianem od zew.20cm od wew. 10 cm
# Pod podłogą na gruncie jest 30 cm styropianu + zbrojona wylewka betonowa(akumulacja) 20cm + 10 cm styropianu na nim rurki ogrzewania podłogowego...
# Ściany cegła ceramiczna Brenner grubość 25cm + dwie przesunięte względem siebie warstwy styropianu 12cm co łącznie daje około 24 cm styropianu
# Dach skośny 2 warstwy wełny łącznie 30 cm
# Dach sufit 50 cm wełny
# Okna (3-szybowe) i drzwi o najlepszych możliwych parametrach z opaskami termicznymi.
Grzanie Pompą Ciepła (glikol/woda) - ogrzewanie podłogowe
Kominek sporadycznie bardziej dla celów wizualnych
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja).
Wraz z inżynierem spędziliśmy wiele tygodni żeby dokładnie przeliczyć wszystkie parametry termiczne poszczególnych przekrojów i wszelkich danych dotyczących charakterystyki energooszczędnej budynku.
Otrzymałem certyfikat domu energooszczędnego EP-45,53kWh/(m2rok) - tak więc nie chce mi się wierzyć aby można było uzyskać poniżej 15 kWh/(m2rok)
pozdrawiam
Marcin