Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pepe666

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pepe666

  1. dzięki za odpowiedzi pod oknem odpada - tarasowe 2400x4000 będą dwa - prawdopodobnie Tubus Instalprojektu. po przekątnych pokoju.
  2. Według projektu w 31 metrowym salonie mam dwa grzejniki płytowe (PURMO): jeden 900x900, drugi 900x500. Zapotrzebowanie w pomieszczeniu to 2105 W. Zastanawiamy się nad zamianą tych dwóch grzejników na jeden dekoracyjny (Komex Kalina 2200 W). I tu pojawia się pytanie czy ma znaczenie ilość grzejników jeśli chodzi o warunki ogrzewania tego pomieszczenia, czy ma znaczenie jedno lub dwa źródła ciepła? Muszę zaznaczyć, że w pomieszczeniu na jednej ze ścian jest kominek z DGP a salon jest otwarty na kuchnie o powierzchni ok. 9 metrów z ogrzewaniem podłogowym. Z góry dziękuję za poradę
  3. Witam ponownie Grupę Wsparcia Wykruszył się nam tynkarz Możecie kogoś polecić w Tarnowie ? Tynki tradycyjne na Ytonga. Termin - koniec marca
  4. pepe666

    pokażcie swoje salony

    Magda WOJTEK czy można spytać z czego jest drewniana podłoga?
  5. dziś otrzymałem odpowiedz wykonawcy ze zero jest na poziomie dolnej krawędzi pierwszej warstwy ytonga ?! rozumiem w takim razie że izolacje poziomą trzeba połączyć z izolacją na chudym betonie co będzie ok 15 cm niżej (pod 10cm styro oraz wylewką)
  6. Mam już wymurowane ściany i właśnie kończymy dach, jednak nie zrobiony jest jeszcze chudy beton pod podłogę na gruncie. Z wyliczeń wynika że w chwili obecnej poziom podłogi (to chyba jest "0" ?) jest poniżej izolacji poziomej ścian fundamentowych tzn. ściana budynku będzie zaczynała się ponad parkietem???? Oczywiście wszystko będzie pod tynkiem i tak dalej ale czy tak może być czy nie jest to fuszerka wykonawcy? I l ytong I ------------ koniec ściany fundamentowej (izolacja pozioma) I--------------------------------- podłoga I
  7. Zaczynamy budowę domu z Ytonga (24cm odm. 600) na to wg projektu jest 15 cm styropianu, jednak po przeanalizowaniu za i przeciw chyba zdecydujemy się na wełnę. I tu pytanie jaki jest współczynnik dla wełny ? Czy wystarczy 10 cm aby osiągną taki same parametry jak przy styro. Wg kalkulatorów w sieci dla ściany 25 ytong i 15 styro, U wynosi 0,19. Jaką grubość wełny zastosować żeby uzyskać taki wynik z wełną ?
  8. Budujemy dom parterowy z nieużytkowym poddaszem 100 m2. Planujemy ogrzewanie gazowe plus kominek z DGP. I tu pojawia się pytanie czy lepszym rozwiązaniem jest puszczeni kanałów od DGP w podłodze czy poddaszem - zakładam że większy komfort grzewczy będzie jeśli nawiewy będą od dołu, ale może przy tak małej powierzchni po prostu się to nie kalkuluje. Dodatkowym minusem takiego rozwiązania jest wydłużenie drogi ciepłego powietrza - najpierw w górę z kominka do wentylatorów i potem z powrotem kanałami do poziomu posadzki.
  9. witam grupę wiem ze jest już taki temat ale interesuje mnie ile czekaliście na pozwolenie na budowę w Tarnowie ?
  10. pepe666

    Tarnów i okolice

    witam grupę wiem ze jest już taki temat ale interesuje mnie ile czekaliście na pozwolenie na budowę w Tarnowie ?
  11. W jakich cenach "chodzi" ytong w Tarnowie ? odm. 600 24 cm
  12. pepe666

    Tarnów i okolice

    W jakich cenach "chodzi" ytong w Tarnowie ? odm. 600 24 cm
  13. kurcze skąd te ceny macie - ja dostałem ofertę na ytong 24 cm odm. 600 za 10,20 brutto z klejem i transportem w Tarnowie - Małopolska
  14. witam, proszę o propozycje wyboru pieca gazowego dla poniższych warunków: dom parterowy, nie podpiwniczony, poddasze nieużytkowe, pow. użytkowa 107 m2 ytong 24cm + 15 cm styro, strop lekki ocieplony wełną 30 cm, wentylacja grawitacyjna, bez solarów, kominek z dgp (jako dodatek) z uwagi na parkiet na 80 m2 powierzchni - będą grzejniki, podłogówka ewentualnie w kuchni, łazience i wc jaki piec gazowy do ogrzewania i cwu? w domu będą mieszkały 2 dorosłe osoby z góry dziękuję z propozycje
  15. pepe666

    Ytong

    trochę z innej beczki... czy przy budowie ścian z ytonga można zastosować nadproża porothermu ? wykonawca sugeruje że tańsze i po co przepłacać ?
  16. jeśli chodzi o dostęp to domek parterowy - a więc przy uchylnych z myciem nie ma problemu. Nie ukrywam że również mam wątpliwości co do wielkości okna ale jednak jeśli nie będzie przeciwwskazań technicznych i gwarancyjnych to wybierzemy jednak jednoskrzydłowe. Przy tym rozwiązaniu po prostu dom wygląda o wiele lepiej.
  17. My mamy okna 180x110 i w projekcie też są jednoskrzydłowe. Widziałem już w realu wybudowany nasz dom z dwuskrzydłowymi i przez to stracił cały urok. Przy szerokości 180 okno rozwieralne to chyba trochę przesada i rozważamy tylko uchylne. Nie mamy WM tylko grawitacja a więc fixy raczej odpuścimy. Tak z innej beczki widzę że "Wife Acceptance Factor" istnieje również w budownictwie
  18. wybaczcie jeśli pytanie jest banalne ... co nie może być zmieniane po uzyskaniu pozwolenia na budowę - czy tylko umiejscowienie domu na działce, jego wymiary, kąt nachylenia dachu?
  19. Dzięki za sugestie Trzech potencjalnych wykonawców sugeruje mi wykonanie stropu lanego powołując się na te same powody. Zobacze co jeszcze powie architekt, jak na razie nie widzę zalet stropu drewnianego (cena wogole nie jest brana pod uwagę)
  20. My mamy w projekcie domu parterowego bez poddasza użytkowego strop drewniany. Zmieniamy na lany z 2 powodów: - wyciszenie, przy drewnianym każdy hałas pochodzący z dachu (deszcz, grad, wiatr) będzie uciążliwy zwłaszcza w nocy. - pękanie płyt gipsowych na suficie, konstrukcja dachu zawsze pracuje i to jest przyczyna pęknięć Dodatkowo przy uszkodzeniu pokrycia dachu część mieszkalna jest lepiej zabezpieczona.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...