
jan-stan
Użytkownicy-
Liczba zawartości
34 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez jan-stan
-
Witam. Chciałem kupić sadzonkę jabłoni, która urosła by do rozmiarów jak te dawne jabłonie. Próbowałem w wielu miejscach ale nie udało się. Jedynie ktoś mi podpowiedział, żebym szukał na podkładce M26 ale w praktyce okazało się, że są to półkarłowe. / takie znalazłem na Allegro /. Gdyby ktoś mógł coś podpowiedzieć / jak szukać / , to będę wdzięczny. Pozdrawiam.
-
ŻYWOTNIK (Thuja sp.) - choroby, szkodniki, problemy, brązowienie
jan-stan odpowiedział a topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Mirek_Lewandowski - dziękuję i pozdrawiam.- 580 odpowiedzi
-
- "przypalone"
- 8-letnie
-
(i 15 więcej)
Oznaczone tagami:
-
ŻYWOTNIK (Thuja sp.) - choroby, szkodniki, problemy, brązowienie
jan-stan odpowiedział a topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Witam. O przycinaniu thuj Brabant było już wiele ale ja mam sprawę 'nietypową' / tak mi się wydaje :)/. W miejscowości do której przeprowadzę się za około 10 lat mam posadzone około 100 thuj. Pojawiam się tam raz w roku, wiosną. Czy w tej sytuacji powinienem w jakiś szczególny sposób podejść po podcinania, na przykład podcinać bardziej niż gdybym to robił dwa razy w roku czy też 'normalnie'. Gdyby ktoś mi mógł pomóc, to będę wdzięczny. Pozdrawiam.- 580 odpowiedzi
-
- "przypalone"
- 8-letnie
-
(i 15 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mróz, jak rośliny to wytrzymują .
jan-stan odpowiedział jan-stan → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Myślałem, że sprawa jest prostsza. Więc chyba sprawy nie maco dalej ciągnąć. Dziękuję i pozdrawiam. -
Mróz, jak rośliny to wytrzymują .
jan-stan odpowiedział jan-stan → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Elfir - dziękuję. Czy można jednak podać szacunkową temperaturą przy której jest już 'niebezpiecznie'. Pozdrawiam. -
Witam. Pytanie w zasadzie teoretyczne ale może coś praktycznego z tego wyniknie. Rura z wodą aby nie zamarzła musi być poniżej strefy zamarzania, w roślinach też jest woda ale przy małym mrozie ich tkanki nie pękają. Czyt to jest kwestia elastyczności tych tkanek czy też coś innego decyduje o takiej wytrzymałości roślin. Gdyby ktoś mógł mnie 'oświecić' w tej sprawie , to będę wdzięczny. Pozdrawiam.
-
Witam. Mam do pomalowania 170 m2 blachy trapezowej na budynku gospodarczym. Malowałem tą farbą dwie bramy / 8 m2 / i wiem, że malowanie tą farbą do łatwych i lekkich nie należy ''. Może ktoś zna jakieś 'kruczki', tak aby malowanie było prostsze i lżejsze. Chodzi mi o podpowiedzi typu : wałek najlepszy taki a taki, najlepiej rozcieńczyć i malować kilka razy, dobrze farbę pogrzać, itp. Liczę na doświadczenia tych którzy 'męczyli' ten temat. Pozdrawiam.
-
Aleja drzew - z jakich ?
jan-stan odpowiedział jan-stan → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Widzę, że ile osób tyle opinii. To dobrze, będę mógł sobie wypracować swoją opinię i to bez własnych doświadczeń. Informacje dodatkowe - rejon Polska centralna a ziemia raczej piaszczysta. Mam jeszcze pytanie, gdzie można kupić sadzonki drzew "nietypowych" takich jak Tulipanowiec, Platon, itp. Od pewnego czasu przeglądam różne strony i jakoś nie trafiłem na informacje. Pozdrawiam. -
Witam. Dojazd do mojego domu to 70 m polnej drogi, chciałbym aby to była aleja z drzew. Dlatego proszę o komentarze z jakich drzew byłoby najlepiej ją wykonać. Chodzi mi zarówno o uwagi praktyczne jak i estetyczne. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
Witam. Ma taką nietypową sprawę i chciałbym się poradzić. Wiem,że tematy które poruszę są indywidualne ale może znajdą w Waszych odpowiedziach jakieś uogólnienia. Pytania dotyczą ziemi / na razie rolnej / w okolicach Pabianic, koło Łodzi. Pierwszy problem : Gmina planuje poprowadzić drogę gminną wzdłuż moich kilku działek / przylegających do siebie / wykupując jedną z nich. Jeżeli zgodzę się na sprzedaż tej działki , to pozostałe działki / które mam zamiar sprzedać pod zabudowę / będą miały "głębokość" tylko 30 m. Jak uważacie, czy znajdą się nabywcy na działki pod dom o wymiarach 30 x 40 m / wiedząc, że w odległości 10m od drogi nie wolno postawić budowli "trwałej"/ ? Drugi problem to cena za m2. Wiem , że są to sprawy negocjacji, ale zupełnie nie wiem od jakiej ceny zacząć. Czy szukać w gazetach, czy w internecie są jakieś strony, czy szukać w biurach pośrednictwa ...? Podkreślam , że nie chodzi mi o konkretną cenę ale bardziej o jakiś punkt wyjścia . A może ktoś w rejonie był w takiej sytuacji ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
Witam. Barbossa - nie rozumie Twoich skrótów myślowych więc chyba nie dorosłem do poziomu dyskusji z Tobą. Dlatego rezygnuję z próby uzyskania pomocy z Twojej strony. Zwracam się do innych osób.Czy naprawdę nie ma tu miejsca dla " małowiedzących" i nikt nie może mi pomóc ? Nie wydaję mi się aby potrzebne były dodatkowe dane ale na wszelki wypadek podaję - opaska ma być podwyższona na długości 25 m a jej szerokość to 0,8 m. Pozdrawiam.
-
Witam. Być może powinienem wstydzić się tego pytania, ale ja-samochodziarz jakoś nie odczuwam wstydu.Jedyne uczucie to zdziwienie.W dziale "Wymiana doświadczeń" wielki amator-budowlaniec zadaje pytanie / z pewnością dla niektórych fundamentalne / i oczekuje pomocy od doświadczonych.A co otrzymuje - rozważania filozoficzne na temat możliwości Kim Ir Sen-a.Mimo, że przeżyłam ładnych parę dziesiątek lat to nie mogę tego zrozumieć.Być może dlatego, że wychowano mnie w przekonaniu iż wszelkiego rodzaju "tytuły" zobowiązują. Jeżeli wypowiedź Barbossa ma oznaczać - trzeba kuć, to dziękuję.Niestety jest dla mnie postacią nieznaną więc nie jestem pewny czy to żart czy też ma to swój podtekst. Wydaje mi się, że wzorem stron ELEKTRODY na stronach MURATORA powinien być dział dla początkujących, wtedy pytania na takim poziomie nie prowokowały by zaawansowanych w tematyce budowlanej. Wracając do tematu, czy naprawdę nie ma nikogo odważnego kto potwierdziłby moje obawy, że trzeba kuć a może nie ... Pozdrawiam.
-
Witam. Wokół budynku gospodarczego / w tym garaż / muszę podwyższyć opaskę o 5 cm. Czy konieczne jest skucie opaski już istniejącej, czy też wystarczy wylać nową warstwę na starą bez kucia ? Nie wiem czy dobrze pamiętam ale "chyba, gdzieś, kiedyś" czytałem, że przy grubości 5 cm nie trzeba "łączyć" ją z podłożem. Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
Rozmnażanie wegetatywne.
jan-stan odpowiedział jan-stan → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Witam. Nie mam zamiaru wciskać się miedzy dwóch doradców-specjalistów więc nie będę komentował tego co przeczytałem wyżej. Pytanie w zasadzie miało charakter teoretyczny. Praktycznie mam chęć rozmnożyć Tulipanowiec Amerykański, Platan Klonolistny, Magnolie Pośrednią i w tym temacie wydaje mi się, że otrzymałem wystarczająco informacji, za co dziękuję. A pro po, gdzie można kupić sadzonki buka i dębu po 20 gr., bo u nas / m.Żagań / w sklepach po pierwsze traktują takie drzewa jak "egzotyczne" a po drugie chcą po kilkanaście złotych. Pozdrawiam. -
Witam. Czy jest możliwe rozmnażanie wegetatywne w warunkach amatorskich takich drzew jak : - Tulipanowiec Amerykański; - Buk Pospolity ; - Dąb Szypułkowy ; - Platan Klonolistny ; - Magnolia Pośrednia. A może nie ma ograniczeń gatunkowych tylko wszystko zależy od warunków jakie zapewnimy roślinie ? Gdyby ktoś znał jakąś stronę gdzie ja laik mógłbym się w tym temacie podszkolić to również bardzo proszę o podanie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
Witam. Moja pięcioletnia kotka / po sterylizacji / w ciągu ostatniego roku była trzy razy leczona na koci katar / za każdym razem seria zastrzyków po prawie 100 zł/. Ostatnio znów są niepokojące objawy, nie ma co prawda temperatury i kataru ale widać, że jej ciężko oddychać przez nos, jakby miała zaflegmione gardło. Teraz zasadnicze pytanie : czy to weterynarze źle leczą czy ten "egzemplarz" tak ma. Jeżeli ktoś ma doświadczenia w tym temacie , to proszę o pomoc. Pozdrawiam.
-
Witam. Kupiłem żywotniki z odkrytym korzeniem i zauważyłem, że są różne odległości pierwszych korzeni / patrząc od góry rośliny / do pierwszych zielonych gałązek. Inaczej pisząc jest różna długość brązowej /zdrewniałej / łodyżki od korzeni do pierwszych zielonych gałązek. Jestem teraz w "kropce", jeśli chodzi o głębokość sadzenia. Czy sadzi się tak aby w ziemi były tylko korzenie czy też tak aby w ziemi była też cała część zdrewniała łodyżki ? A może jeszcze inaczej ? Bardzo proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
Witam. Jestem " laikiem ogrodowym " więc proszę się nie dziwić poziomowi pytania. Czytając posty o przycinaniu żywotników często można znaleźć określenie " przyciąć boki i górę ". Tu pojawia się moje pytania : - czy przycięcie "góry" znaczy skrócić przewodnik / nie wiem czy to właściwe określenie ale chyba dobrze się zrozumiemy /; - jeżeli skrócę "boki i górę" / czyli wszystkie gałązki / , to co będzie rosło w górę. Zaznaczam , że chciałbym w efekcie końcowym wyhodować żywotnik wysoki i gęsty. Mam nadzieję, że za bardzo nie zbłaźniłem się. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
Witam. Chciałbym kupić używaną podkaszarkę ale mam pewną niejasność - czym się różni głowica półautomatyczna od automatycznej. Jeżeli ktoś może mi pomóc , to będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
Witam. Problem mały i pewnie bez pozytywnych rozwiązań ale "kto nie pyta ten błądzi". Mam kilka puszek farby przeterminowanej o 2 lata, szkoda mi ich wyrzucić ale " "odświeżanie" poprzez dolanie rozcieńczalnika jest sukcesem połowicznym. Farba staję się rzadka ale praktycznie nie posiada właściwości kryjących. Problem dotyczy farby firmy Nobiles o nazwie NOBIKOR podkład ftalowy do metalu / czerwony, tlenkowy /. Jeżeli ktoś zna " cudowny " sposób na " odmłodzanie " tej farby, to proszę o kilka słów. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
Witam. Zależy mi na tym aby thuje Brabandt rosły "szybko i wysoko", ich pokrój i gęstość jest dla mnie drugorzędne. Czy przy takim podejściu moja opieka nad nimi powinna polegać na czymś szczególnym czy też nie mam wielkiego wpływu na ich szybki i wysoki wzrost. Oczywiście poza podlewaniem i nawożeniem. Gdyby ktoś mógł napisać parę słów to z góry dziękuję. Pozdrawiam.
-
Witam. Będę sadził 100 szt thuj i zastanawiam się jak je podlewać aby tracić jak najmniej czasu. W sprzedaży wysyłkowej znalazłem tzw linie kroplujące ale zastanawia mnie duża rozbieżność cenowa oraz czy w ogóle sprawdzi się takie rozwiązanie. Gdyby ktoś miał doświadczenia w tym temacie to bardzo proszę o parę słów. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
Mam pewien problem. Chciałbym aby jakiś krzew "zarósł" płot z siatki w jak najszybszym czasie. W swoim czasie gdzieś czytałem o roślinie / wieloletnej / która rośnie w "tempie" 5 m na rok ale dziś nie potrafię tej informacji odnaleźć. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ? Nadmieniam , że ziemia raczej z tych piaszczystych. Z góry dziękuję za pomoc.
-
Witam. Czy kładąc blache trapezową na stary dach budynku gospodarczego / pokryty papą / konieczne jest położenie najpierw łat i kontrła . Inaczej pytając - czym grozi położenie bezpośrednio blachy na pape. Pomijam problem z nierównością dachu. Jeżeli ktoś potrafi odpowiedzieć na to pytanie , to bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.