Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

faraon76

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

faraon76's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Najprawdopodobniej źle wyliczony z projektu. Zostało ok 15 paczek FS15 frezowany 12 cm. Cena do uzgodnienia, gdyż nie jest pierwszej jakości. Trochę zniszczone powierzchniowo dwie skrajne płyty z kilku paczek, które służyły jako rusztowania do tynkowania sufitów. Jednak najbardziej zniszczone poszły na pierwszy ogień na naszą elewację
  2. Ja wraz z Żoną do tej pory, jak tylko się dało cały czas korzystaliśmy z 7%VAT (materiał + usługa).Dotyczyło to głównie dużych inwestycji np: dach, ogrzewanie centralne, a część materiałów kupiliśmy przed 1 maja 2004. Korzystaliśmy również z innych „MYKÓW” i nie płaciliśmy VAT od transportu żwiru. Nie mniej jednak chyba większość wydatków była robiona zgodnie z zapotrzebowaniem majstrów na bieżąco (hipermarkety, składy budowlane, producenci, małe sklepiki) i cały czas kasowaliśmy FV VAT. No może wyjątkiem są przedsiębiorczy producenci, którzy mieli „różne ciekawe promocje” aby nie wystawić FV VAT. Zmierzam jednak do tego, że jeżeli pojawia się jakaś furtka to z pewnością wykorzystamy okazję i każdą najmniejszą FV VAT przedstawimy w Urzędzie Skarbowym. I jeżeli tylko dojdzie to do skutku, i czy jest to kiełbasa wyborcza czy inny trik naszych geniuszy to nie widzę żadnego powodu, żeby obrażać się na własne ciężko zarobione pieniądze.
  3. faraon76

    Grupa PODLASKA

    kochani, kogoś do realizacji projektu kominka poszukujemy. W głownej mierze wykonany będzie z płyty KG z elementami marmuru lub granitu (piaskowiec ostatnio wykluczyliśmy) Z góry dzięki za namiary.
  4. kochani, kogoś do realizacji projektu kominka poszukujemy. W głownej mierze wykonany będzie z płyty KG z elementami marmuru lub granitu (piaskowiec ostatnio wykluczyliśmy) Z góry dzięki za namiary.
  5. faraon76

    tynk wapienny

    może jednak wapienny , i to nawet gotowy w workach np firmy ALPOL lub BAUMIT. Jest to materiał w szczególności używany przy renowacji zabytków i jest to (w Polsce) materiał "specjalistyczny" Np w Niemczech sprawa bardzo powszechna, powiedział bym że nawet na porządku dziennym (powrót do przeszłości). A jedyna wada to niższa twardość. Poza tym same zalety znkomicie oddychają, są zdrowe, zapobiegają rozwojowi grzybów i innych paskudnych rzeczy. Jeszcze jedna wada to cena (w Polsce), normalnie są w cenie innych tynków.
  6. faraon76

    Grupa PODLASKA

    YEYO polecił nam swojego glazurnika i pokazał nam jego robotę w swoim domku. Facet od tygodnia siedzi już u nas i ..... jest ok. Kolejny dowód na funkcjonowanie forum Pozdrowiam wszystkich http://jlobodzinska.photosite.com/~photos/tn/54_348.ts1106503350000.jpg
  7. YEYO polecił nam swojego glazurnika i pokazał nam jego robotę w swoim domku. Facet od tygodnia siedzi już u nas i ..... jest ok. Kolejny dowód na funkcjonowanie forum Pozdrowiam wszystkich http://jlobodzinska.photosite.com/~photos/tn/54_348.ts1106503350000.jpg
  8. Czy był już poruszany taki wątek na forum? Proszę o linki. Czy moż ektoś ma doświadczenie lub wiadomości na ten temat.
  9. co do tynków cementowo wapiennych to wg mnie dobry wybór, wiem że od pewnego czasu Niemcy przeszli całkowicie na na tą metodę, ponieważ są "zdrowe", ładnie "oddychają", innym słowem "powrót do natury". Co do metody robienia to mój teść który robi na tynkach w Niemczech (stąd opinnia) będzie również kładł "ręcznie". Sam zastanawiam się czy to nie za długo potrwa? Mam jeszcze jedną wątpliwość - to ma być zima, centralne najprawdopodobniej nie będzie jeszcze działało, czy sama koza dogrzeje tyle metrów?, jakie mogą byćkonsekwencjie gdy złapie mróz?
  10. Ekipa cieśli powinna wwieść na budowę grubościówkę. U nas tak było i bardzo się przydała również do przestrugania jętek, które są nie zakryte.
  11. Wyłożyliśmy się na tym temacie. Szukamy cennych wskazówek od forumowiczów, którzy mają ażurowe schody z "łukiem". Schody które nam się podobają kosztują ok 20 tys . Jeden koleś miał nam zrobić konstrukcję ze stalowych ceowników (które miały być obłożone drewnem), tylko koleś nie przewidział różnicy poziomów i tego że materiał trzeba wygiąć w dwóch płaszczyznach. A może inny pomysł?????????
  12. faraon76

    Skad powietrze do kominka?

    Powietrze do spalania. Zbyt mała ilość powietrza do spalania to najczęstrzy powód złego funkcjonowania kominka. Kominki z wkładami zużywają do spalania od 6 do 8 m3 powietrza na godzinę, a kominki otwarte nawet od 200 do 1000 m3. Jeśli w domu są nieszczelne okna i drzwi to powietrze zasysane przez kominek, może się dostać tymi właśnie nieszczelnościami. W domach ze szczelnymi oknami JEDYNYM sposobem na dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza jest wykonanie specjalnego kanału, którym powietrze będzie doprowadzane do kominka bezpośrednio z zewnątrz. Jeśli takiego kanału nie ma, to w domach z wentylacją grawitacyjną kominek może zakłócać jej działanie na przykład zasysając powietrze z kanałów wentylacyjnych. To jest fragment art z Ładnego Domu
  13. Elektryk powiedział mi ostatnio, że ok 1000m położyli, zastanawiam się czy to możliwe (koleś był trochę przygazowany) Zastanawiam się ile kabla na ścianie mają FORUMOWICZE????????
  14. Generalnie chodzi o to aby uzyskać dobry kolor "złotego dębu" na sosnowych, ocheblowanych wiatrówkach, jętkach i podbitce - z widoczną strukturą drewna. Czy jest to do zrobienia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...