Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

K.Apostoluk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez K.Apostoluk

  1. A to dobre. Fakt trafna uwaga. Takim urok właśnie forów. Forum muratora jest jeszcze gościnne. Tu na wiele rzeczy "przymyka sie oko" . Sa grupy dyskusyjne, w ktorych sam mialem przyjemnosc wiele lat uczestniczyc dosc aktywnie, ale w koncu sam skapitulowalem, a wszystko zaczelo sie od wydawaloby sie smiesznych komentarzy. Potrzebna jest cierpliwosc i duzo wyrozumialosci.
  2. W tym wypadku uważam, ze lepiej pomagać wysychaniu niż zabezpieczać przed parą. Osobiście uważam, że najlepsze paroizolacje posiada isover i pro clima. Sa to u nas jeszcze rozwiązania niszowe jednak sprawdzone na rynkach zachodnich. Rozwiazanie z pewnoscia przeznaczone dla tych, ktorzy stawiaja na wysokojakosciowe rozwiazania. Polecam artykul Dr. Kunzela, ktory merytorycznie jest doskonale napisany a jednoczesnie przystepnie dla laika. Mozna sie z niego dowiedziec dlaczego lepiej zastosowac paroizolacje wspierajaca procesy wysychania niz standardowa paroszczelna folie. Te folie idealnie sprawdzaja sie na poddaszach uzytkowych.
  3. Rekuperator faktycznie w przypadku szkieletowca to wazna sprawa. Tylko trzeba koniecznie pamietac o dobrym uszczelnieniu budynku. Wiele osob zapomina o tym jak wazna jest szczelnosc.
  4. W tym wypadku szczelina 2 cm wystarczy. Wiatroizolacje dajesz na ruszt. Dobrą wiatroizolacje cechuje wysokoparoprzepuszczalnosc i wytrzymalosc membrany. Im szersza wiatroizolacje mozesz zastosowac tym lepiej. jako dodatek do punktu b napisanego przez Ar2r wrzucam zdjecie. Mysle ze nie kazdy moze znac ten sposob. http://www.boomerbvba.be/ee/index.php/uitvoering/wat_doet_boomer_als_aannemer/ pozdrawiam forumowiczow.
  5. No fakt to by bylo nie logiczna. Tzn. popelnilem blad w wypowiedzi. Mialem na mysli, ze potencjal osuszania (a raczej wysychania) przegrody powinnien byc wiekszy niz przyrost wilgoci. Tak to fachowo bylo wytlumaczone na prezentacji. Tak jak Pan Andrzej zauwazyl ogromna liczba producentow domow stosuje od wewnatrz osb i ja rowniez uwazam ze jest to blad. Osb moze byc substytutem paroizolacji i czesciowo moze pelnic jej funkcje - tak wlasnie twierdza producenci takich domkow. Reasumujac jako wiatroizolacja osb nadaje sie a jako paroizolacja nie nadaje sie. Wiatroizolacja musi chronic cala przegrode przed wiatrem. W takim wypadku musisz do laty przymocowac wiatroizolacje potem szalówka. Sama wiatroizolacje powinno sie pokleic dodatkowo na zakladach.
  6. Jak zakleisz styki plyt osb specjalnymi tasmami paroizolujacymi do osb nie potrzebna bedzie wiatro i paroizolacja. Co do formaldehyudow to nie wiem czy WM rozwiaze problem. - Niech inni sie wypowiedza bo ja nie jestem tego pewien. Swego czasu wiele na ten temat bylo na innym forum, ktore jest poswiecone wlasnie budowie domow w omawianych technologiach. Celuloza - owszem bardzo dobry material. Fajnie sie w takich domach mieszka wyposazonych w WM. Nie fajnie bez WM. Czekam z zaciekawieniem co Carpenter chcesz napisac, czy wniesiesz cos nowego do tematu o czym wczesniej eksperci w tym watku nie napisali. Z tymi inteligentnymi materialami juz wiele razy sie spotykalem. Rozmawialem wiele razy z firma sprzedajaca takie materialy w Polsce i w sumie oni sami twierdza, ze to jest pomylenie pojec. Jednak nie moga nic zmienic bo to narodzilo sie podobno w Niemczech i zostalo juz opatentowane. Same sposob dzialania tych materialow jest dopracowany, ale tak po prawdzie nie chodzi w nim o zadna inteligencje. Istota tych rozwiazan jest to zeby zawsze wiecej pary wodnej powrocilo do pomieszczenia niz dostalo sie do przegrody.
  7. Wracajac do tematu polecam program "WUFI" sluzy on do projektowania przegrod budowlanych i przy kalkulacji bierze pod uwage problemy cieplno-wilgotnosciowe. Nadmieniam iz jest to bardzo potezne narzedzie opracowane przez Niemcow. Sama kalkulacja jest bardzo dokladana i trwa ponad godzine. Mysle, ze ten program moze wyjatkowo zainteresowac Pana Andrzeja i Pana Wojtka. Pelna wersja kosztuje grube tysiace euro jednak jest dostepna rowniez wersja demonstarcyjna i to po polsku. Zainteresowanych odsylam tu: http://www.systemyogrzewania.pl/projektowanie/program.asp?id_artykulu=431 Podpisuje sie w 100% pod opinia ze nie mozna dawac plyty osb od zewnatrz gdy dajemy paroizolacje od wewnatrz. W ten sposob zamyka sie opcje odprowadzenia wilgoci i zwieksza sie szansa na powstanie kondensatu. Sciana nie rozni sie od dachu jezeli chodzi o problemy zwiazane z para.
  8. K.Apostoluk

    Ocieplenie poddasza

    Tak jak powiedzial FlashBack zapytaj Wojka. Powinnien wszystko wiedziec skoro poleca te materialy. Sprawdz jego wiedze albo porozmawiaj bezposrednio z producentem.
  9. K.Apostoluk

    Ocieplenie poddasza

    Powtorze co powiedzial ktos wczesniej. Na foliach sie nie oszczedza - od tego trzeba zaczac. Folia, ktora w linku pokazujesz z doswiadczenia moge powiedziec ze jest wlasnie idealnie skierowana dla tych co chca zaoszczedzic. Ale czy zaoszczedza w dluzej perspektywie czasu - raczej nie. Powiem Ci, ze architekt, ktorego twoj malzonek tak uparcie slucha wydaje sie bardzo wyedukowany. Na swiecie sa tylko 2 inteligentne paroizolacje, ktore znacznie przyspieszaja procesy wysychania przegrody a przy tym samym ograniczaja przeplyw wilgoci do przegrody- u Ciebie welny isovera. To wlasnie produkty, na ktore nastawia sie Twoj maz. I powiem Ci dziewczyno nie odwlekaj go od tego bo razem na tym wygracie. Pro Clima to fima, ktora moim zdaniem ma najlepsze folie na swiecie, ale za najwyzsza jakosc zaplacisz najwyzsza cene. Jak ze wszystkim. Powiem z doswiadczenia cos jeszcz. Jezeli nie stosuje sie paroizolacji pro clima to wtedy ja rowniez zalecam vario. Ma gorsze parametry od pro climy ale jeszcze wystarczajace. Jezeli myslisz o najlepiej zabezpieczonym poddaszu to nie bierz do glowy nawet takich produktow jak ten z linku. Jego cena jest adekwatna do jakosci.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...