Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maly53

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

maly53's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Zawijan, może zajmujesz się sprzedażą takowych?? Jeżeli tak to byłbym zainteresowany współpracą ) bo będę pewnie jeden potrzebował. Jeżeli nie to proszę o jakieś namiary w woj. mazowieckim gdzie wynegocjowałbym najlepsze ceny. Rozumiem, że w bliskiej przyszłości nie będzie przewidywanej produkcji "większych" EKO PLUS i będę musiał zadowolić się OGNIWO EKO.
  2. Darse, zapomniałem że trzeba kotłownie odliczyć no i jeszcze w tym metrażu są dwa garaże które będą ogrzewane ale nie do takiej temperatury jaka będzie panowała w domu. Myślę, że trzeba odliczyć około 50 m2 (nie mam przy sobie projektu, a nie pamiętam metrażu każdego pomieszczenia ) Kolejna przeciwnością losu jest to że OGNIWO EKO PLUS nie produkują z mocą 35kW. Nie bardzo wiem jaka jest różnica między OGNIWO EKO a OGNIWO EKO PLUS, wiem że różnią się palnikiem, ale jak to ma się do efektywności, obsługi i wydajności????
  3. Proszę o pomoc w doborze mocy kotła. Potrzebuję ogrzać około 350m. Dom budowany z ytong'a gr. 24cm, ocieplenie styropian 15 cm. Dom jest podpiwniczony, piwnica ocieplona 12 cm styropianu i cała jest "w ziemi" ( będzie traktowana jako użytkowo - mieszkalna). Wentylacja grawitacyjna. Kolega SUSPENSER polecił mi klika kotłów z czego wybór padnie pewnie na Ogniwo Eko Plus ze sterownikiem eCOAL lub RBR Ekouniwersal ze sterownikiem eCOAL. Tylko nie wiem jakiej mocy mam kupić i który z nich jest lepszy.
  4. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, właśnie o takie konkrety mi chodziło. Temat który mi podesłałeś pobieżnie przejrzałem już wcześniej ale tam toczyła się głównie rozmowa o ilości węgla w węglu )) (przynajmniej kilka ostatnich stron). Z typów które mi podesłałeś najbardziej podobają mi się te ze sterownikiem eCOAL i chyba taki będzie mój ostateczny wybór. O moc będę pytał Jareckiego . Dzięki.
  5. Witam, planuje zakup kotła na ekogroszek. Dom z ytong'a 24 cm + 15cm styropian, do ogrzania jest około 350m (budynek podpiwniczony, piwnica użytkowa ocieplona 12 cm). Szukam kotła, ale nigdzie nie moge znaleźć jakiegoś aktualnego rankingu polecanych (dobrych) kotłów. Po drugie jak dobrać moc kotła, nie chciałbym przesadzić w żadną stronę. Jeżeli ktoś z was używa jakiegoś kotła który z czystym sumieniem może polecić, byłbym bardzo wdzięczny.
  6. W założeniu domek ma wyglądać na niski, nie chce go podnosić bo straci wygląd. Projekt był robiony indywidualnie ale na podstawie projektu Amber 2, taka troche stodoła, jak podniosę będzie brzydko. Możesz wyjaśnić " kapilarne podciąganie wody"?
  7. No właśnie drenaż jest problemem, bo skoro ławy będą na jakichś 3m to drenaż trzeba zrobić niżej i nie bardzo mam wtedy co zrobić z odprowadzaną wodą. Kopać studnie głębszą ? a jeżeli to jednak lustro wody się podnosi to drenaż nie zda egzaminu. Wypompowywać wody też za bardzo nie mam gdzie. Najdziwniejsze że nikt we wsi nie ma studni niżej niż jakieś 30 kilka metrów, a 300 metrów od działki jest taki jakby spory dołek gdzie właśnie w okresie roztopów robi sie takie bajorko i woda stoi w nim z miesiąc. Zaczynam się przekonywać do opinii że w tej wsi jest wszędzie glina i po prostu po zimie ta woda tak wolno wsiąka. Chyba zamówię jeszcze raz tych geotechników niech wiercą głębiej i mnie jeszcze raz upewnią, koszt niewielki w porównaniu do zrobienia wykopu pod piwnice a później zasypania go.
  8. Dzięki za podpowiedzi, wykop kontrolny postaram się w tym tygodniu uskutecznić, tylko nie wiem czy to coś da bo zrobiło się już trochę sucho w porównaniu do powiedzmy luty-marzec i mogę nic nie znaleźć. Mam zamiar pochylić się porządnie nad tematem izolacji i starać się niczego nie przegapić i tu się nasuwa pytanie. Zbigniew poradził żeby obsypać rodzimym gruntem a wszyscy zalecali mi nawiezienie grubego żwiru. Dodam, że woda z rynien planowo będzie odprowadzana do wykopanych "studzienek", przynajmniej takie są założenia. Czy glina przy fundamencie to dobry pomysł???
  9. Witam, potrzebuję porady. Jestem właśnie tuż przed rozpoczęciem budowy własnego domku (w czerwcu start). W planach jest piwnica i to dosyć głęboka bo jej wysokość po wylaniu posadzki to 240cm, z zewnątrz ma być niewidoczna. Wykop pod fundamenty według planów byłby na 3m. Sporo ziemi trzeba wykopać bo wyszło ponad 500m3 i to glina, nikt jej nie chce wiec koszty wzrastają. Przed pójściem do projektanta zrobiłem badania geotechniczne. Wwiercali się na 4m i nie znaleźli lustra wody, w badaniu zaopiniowali że obiekt można zaliczyć do pierwszej kategorii geotechnicznej, robili to w sierpniu 2009. W tym roku szukając kogoś kto może chciałby takiej gliniastej ziemi z wykopu zajechałem do Sołtysa wsi w której będę się budował. Dowiedziałem się od niego że on ma kanał w garażu (taki do grzebania przy samochodzie )) na 1,5 metra głębokości i na wiosnę oraz na jesień stoi w nim woda. Dodam, że Sołtys mieszka 200 metrów od mojej działki. W tym roku wiercono mi również studnie (brak kanalizacji) i chłopaki z odwiertów znaleźli wodę bardzo głęboko, poniżej 40 metrów, mówili że wcześniej żadnej wody nie było i można stawiać piwnicę. A teraz pytania: 1. Kto ma rację z tą wodą Sołtys czy geotechnicy ze studniarzami? 2. Czy woda która jest u Sołtysa może być wodą opadową czy to podnosi się lustro wody gruntowej na sezon wiosenny i jesienny? 3. Jeżeli to podnosi się lustro wody to czy jest jakiś sposób żeby nie zalało piwnicy? 4. Jak zrobić hydroizolację w takiej sytuacji - czy drenaż , czy tylko porządna izloacja pinowa i pozioma? 5. Czy w ogóle robić piwnicę? - choć w założeniach to był priorytet. Proszę o radę bo stoję właśnie na dużym rozstaju dróg, nie uśmiecha mi się wylewanie wody z piwnicy którą choć w części miałem zaadoptować na mieszkalną.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...