Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomek i Kasia K.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    214
  • Rejestracja

Tomek i Kasia K.'s Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Zwróć uwagę, czy tam nie są planowane jakieś poszerzenia ulic w przyszłości i czy jest określona jakaś linia zabudowy (min odległość od granicy z ulicą), bo może się okazać, że nic tam nie można pobudować.
  2. Ja robiłem płaski dach w 2009 roku - jako ocieplenie stosowałem wełnę. Miałem do zrobienia ok 120 m2. Dach wymierzyłem i wysłalem dane (wymiary dachu, rozmieszczeie kominów i rynien spustowych) do Rockwolla, gdzie zaprojektowali mi spadki. W Rockwoolu kupiłem wełnę ocieplającą (grubość chyba 20 cm) + warstę wełny forumującej spadki (grubość od 20 cm do kilku mm). Do wełny dołączyli instrukcję montażu spadków (coś, ale instrukcja z IKEA ). Wełnę ułożyła w ciągu jednego dnia ekipa, która budowała mi dom. Na wełna poszła bezpośrednio papa podkładowa (taka z dziurami), na niej układa się kominki wentylacyjne, pożniej papa podkładowa termozgrzewalna + papa wierzchniego krycia termozgrzewalna. Wszystko porządnie zgrzane i wywinięte na ogniomurki. Do tej pory nic nie przecieka . Pamiętam, że ta papa z dziurami to jakaś tania była. Za papę termozgrzewalną płaciłem chyba po 10 zł/metr, ale w następnym roku jak robiłem elewację położyłem jeszcze jedną warstwę papy termozgrzewalnej, ale już takiej najdroższej i najtrwalszej (o ile dobrze pamiętam to chyba wychodziała po 30 zł/metr). W sumie ułożenie tego wszystkiego (materiały + robocizna) kosztowało mnie ok 20 tys.
  3. A może zdecyduj się na kredycik w Getinie :-)
  4. Ja mieszkam w piętrowym i nie narzekam. Z tym, że góra jest pełnowymiarowa bez skosów. Razem z piwnicą mam 3 kondygnacje i nie widzę żadnych problemów z użytkowaniem domu. Nastąpił automatyczny podział budynku na częśc do pracy - piwnica, część wypoczynkowa - parter i sypialnie - piętro. Po schodach wcale dużo nie biegam. Działkę kupiłem już z tą ruderą do przebudowy - tak więc dużego wyboru nie miałem. Ale jak bym miał terez budować nowy dom to wybrałbym projekt, który bardziej mi się podoba (bez względu czy ma to być parterówka czy piętrowy dom). A na starość to schody są wręcz wskazane . Dzięki nim można się trochę poruszać i kondycję poprawić .
  5. W KW wcale nie muszą pojawić się żadne zmiany , jeśli właściciel ich nie zgłosi przed sprzedażą wydzielonej działki. Zmiany może zgłosić już notariusz po sprzedaży jednej z działek. Wtedy dla sprzedanej działki będzie założona nowa KW, a w starej KW pojawią się działki z podziału, które nie zostały sprzedane.
  6. Tak wlasnie zrobilem przy pierwszym dopompowaniu po telefonicznej instrukcji mojego serwisanta.
  7. Mam taki problem, że spada mi ciśnienie wody na wyświetlaczu na piecu. Piec MCR II wiszący + zasobnik na 100l. Zaczęło się to niedawno - na początku dopuszczałem wodę do instalacji, ale to średnio pomagało, tzn na zimnym piecu ciśnienie nadal było niskie a na pracującym piecu coraz wyższe. Wtedy wpadłem na pomysł, że coś jest nie tak z naczyniem przeponowym umieszczonym w piecu. Podpompowałem powietrza do naczynia i wszystko wróciło do normy, ale tylko na kilka dni - z czasem ciśnienie zaczęło powoli spadać. Okazało się, że zawór do pompowania na naczyniu przeponowym jest nieszczelny i powoli upuszcza powietrze. I mam teraz pytanie - czy ten zawór jest taki sam jak w kole samochodowym i można go tak po prostu wymienić, czy to musi być jakiś specjalistyczny zaworek?
  8. Ja mam zrobione takie pseudo boniowanie (ale bardzo prosto i oile pamiętam nie płaciłem za to dodatkowo). Ekipa nakleiła na styropian z klejem paski taśmy a po nałożeniu tynku zdjęli taśmę. Potem całość pomalowali. Wygląda to wg mnie bardzo dobrze.
  9. Ja kupiłerm większość kotłownik na Allegro od jednego sprzedawcy, który prowadził sklep. Co do zakupionych sprzętów nie miałem żadnych zastrzeżeń. Problemem było tylko uzyskanie faktury od sprzedającego - ale w końcu mi ją przesłał .
  10. Ja płaciłem rok temu 130 zł za dokument do odbioru budynku - kominiarz wchodził na dach, sprawdzał kominy i wentylację. Tyle samo płaciłem u teo kominiarza przed urochomieniem pieca gazowego - wtedy potrzebne było jakieś zaświdczenie do gazowni (i rok temu jak odbierałem budynek było już nie ważne). Kominiarz i dom znajdują się w Pruszkowie pod W-wą
  11. Na zdjęciach widać, że dużo ścinków blachy znajduje się na dachu - pewnie też są jakieś wkręty - może od tego zrobiła się gdzieś dziura i cieknie.
  12. Ja co prawda specjalistą nie jestem, ale mam identyczny dach. U mnie jest to zrobione trochę inaczej. Na ściankę attykową miałem połozony styropian 10 cm. Na ten styropian poszła papa podkładowa (była położona na stopodachu i wchodziła do końca ścianek attyki, została przytwierdzona kołkami przez styropian do ściany). Potem poszły chyba jeszcze dwie warstwy papy zgrzanej do pionowej ściany attyki jak i na jej wierzch aż do wywinięcia na zewnątrz budynku. Na końcu uformowano spadki do wewnątrz budynku z płyt MDF i na to szła obróbka blacharska. Dach już ma trzy lata i nie przecieka.
  13. Co do wysokości 15 bloczków, to musi Ci to przeliczyć konstuktor, czy piach tego nie wypchnie. Może te bloczki trzeba będzie zazbroić albo wylać fundament betonowy. Policz sobie ile samochodów z piachem Ci tam pójdzie i jaki to będzie koszt. Dodatkowo w przyszłości możesz mieć problemy z opadającą podłogą (trudno jest dobrze zagęścić taką ilość piachu, poza tym to będzie pewnie jeszcze samo osiadało latami).
  14. Ja kupiłem domek w takim stanie jak Twój, którego budowa została przerwana w 1980 roku. W 2009 r ponownie rozpoczęłem budowę a właściwie to już była mega przebudowa. Formalności takie jak przy budowie nowego domu. Od 2010 mieszkamy w tym domu i jak na razie wszystko jest OK - nie żałujemy decyzji o przebudowie.
  15. U mnie kiedyś też tak czasmi śmierdziało - mam ten sam piec. Okazało się, że jak instalator uruchamiał mi piec zapomnial nałozyć taką plastikową nakładkę na wylocie rury ze spalinami. Jak przyjechał za rok przejrzeć piec to dziwił się, że ta nakładka jest zdjęta. Po założeniu nie mam żadnych zapachów ale spalinowych. Nakładka ta ma kilka cm średnicy i jest nakładana na plastikową częśc rury wychodzącej u góry pieca.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...