Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

70waldek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez 70waldek

  1. Dzięki za odpowiedź.Chyba założę te elektrozawory.Jeden kosztuje 100 a nie 200 jak wcześniej myślałem,ale na parter potrzebuję 6-tak mówi mój instalator bo mam otwartą kuchnię i hol i on mówi ,że trzeba sterować jednakowo zaworami z całej otwartej przestrzeni a ja myślałem że w kuchni i holu niepotrzebne.Z 4 przedziałami w ciągu dnia to rzeczywiście bez sensu ale 2 przedziały albo stała temperatura tylko różna w łazience i salonie może sie przydać.
  2. Mam kocioł Cerapur Modul (parametry podobne jak Smart dlatego pozwoliłem sobie w tym temacie) ZSB 14/100-3MA (lub jakoś podobnie-piszę z pamięci)+FW200,instalacja z zaworem trójdrożnym,grzejniki/podłogówka po ok.50%,dom niewykończony,podłogowka uruchomiona w listopadzie grzała całą zime a grzejników jeszcze nie podłączyłem. 2lata temu przy kładzeniu kabli miałem pomysł na dodatkową regulację temperatury podłogówki np.w łazienkach i zakupiłem regulator IB-Tron3100 i poprowadziłem kable do czujników w 2 łazienkach,holu na górze i w salonie-miejsce montazu regulatora.Teraz trzeba by dokupić elektrozawory (wychodzi mi 6szt. po 200PLN na 4 pomieszczenia bo w salonie mam 3 pętle podłogówki) ale czy to ma sens ? Czy ktoś spotkał się z takim systemem regulacji? Bo może dać sobie spokój,zaoszczędzić kasę i nie podłączać wcale tego.Moim zamiarem było ustawianie wyższej temperatury w łazienkach a niższej w salonie czy holu.IB-Tron daje możliwość ustawiania temperatury w 4 przedziałach czasowych w 4 pomieszczeniach.
  3. Sprzedam resztki po budowie-dachówka Meyer-Holsen Ravensberger brąz brazylijski.Pozostało m.in. niepotrzebnych 66 dachówek podstawowych,10 gąsiorów.Zakupione w październiku 2008,województwo łódzkie-Koluszki,tel 605 307 566
  4. Widziałem schemat instalacji na stronie reku Ilto-mają niektóre modele możliwość podłączenia okapu ale tam był chyba dodatkowy wymiennik przez który powietrze znad kuchenki odprowadzane było wyciągiem na dach a w poprzek przez ten wymiennik przechodziła rura z powietrzem nawiewanym z rekuperatora i było dogrzewane a nie łączyło się jedno powietrze z drugim. Też zastanawiam się jak rozwiązać problem ciepłego powietrza z okapu,myślałem,że wystarczy przepuścić je przez filtr taki jak w zwykłym pochłaniaczu i dalej do reku ale chyba to nie wystarczy.Może ktoś wymyśli coś lepszego?
  5. Czy ktoś próbował podłączyć okap kuchenny do rekuperatora? Czytałem gdzieś,że stosuje się filtr przeciwtłuszczowy i niektóre droższe reku mają taką możliwość,np Ilto X100
  6. Zastanawiam się nad kupnem zmywarki i pralki zasilanych ciepłą i zimną wodą-ma to sens przy ogrzewaniu ciepłej wody użytkowej gazem ziemnym lub węglem bo jest wiele taniej niż prądem ale takie urządzenia są rzadkością na rynku.Czy ktoś (może Semper) napisałby coś mądrego na ten temat lub polecił godne uwagi modele pralek i zmywarek do których można podłączyć ciepłą wode.Poczciwa wiatka dawała takie możliwości.
  7. Zamiast styroduru zastosuj thermodur.Płyta grubości 8cm odpowiada 10cm płycie styroduru czy jakoś podobnie.Są to płyty przeważnie z folią aluminiową przyklejoną z jednej albo nawet z obu stron. 1m.kw.kosztuje ok 60PLN.
  8. Minęło trochę czasu .Czy ktoś może napisać cos o użytkowaniu reku entalpicznego? .Do tej pory było że drogi i nie sprawdzony.Zastanawiam się czy warto bo zamierzam czasem palić w kominku i będzie bardzo przesuszone powietrze.
  9. Czy zmieniło się coś przez ponad pół roku w temacie rekuperatorów entalpicznych,bo do tej pory odradzano na tym forum żę drogie i nie sprawdzone.Czy ktoś może wypróbował taki reku ?Piczman przymierzał się do czegoś takiego
×
×
  • Dodaj nową pozycję...