Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SADZONKI


Recommended Posts

Otrzymałam kłącza KANNY od Pete!!!

dziękuję Ci bardzo za trud przesyłki...,

pomimo że przeleżała paczka na poczcie kilka dni, to po posadzeniu kanny zaczeły już puszczać małe oczka i "wychodzić na świat"...

bardzo bardzo się ciesze!!!!!

i czekam na piękne kwiaty i ogromne liście...-są przeurocze/.. będą!!!

pozdrawiam serdecznie Pete z wdzięcznościa...

 

a od agakz otrzymałam kilka sadzonek bluszcza i bez!!!! - b. dziękuje za starania w przygotowaniu i przekazaniu!!!

bluszcz przyjeły się 3 sadzonki z 5szt i sadzonki bzu 2sztuki z 3, także duży sukces,....bez który się nie przyjoł to ten największe drzewko- było piekne,.... ale zaczeło teraz przymierać i tracić listeczki.....

Pozdrawiam Ciebie Agnieszko i b. dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Otrzymałam kłącza KANNY od Pete!!!

dziękuję Ci bardzo za trud przesyłki...,

pomimo że przeleżała paczka na poczcie kilka dni, to po posadzeniu kanny zaczeły już puszczać małe oczka i "wychodzić na świat"...

bardzo bardzo się ciesze!!!!!

i czekam na piękne kwiaty i ogromne liście...-są przeurocze/.. będą!!!

pozdrawiam serdecznie Pete z wdzięcznościa...

 

a od agakz otrzymałam kilka sadzonek bluszcza i bez!!!! - b. dziękuje za starania w przygotowaniu i przekazaniu!!!

bluszcz przyjeły się 3 sadzonki z 5szt i sadzonki bzu 2sztuki z 3, także duży sukces,....bez który się nie przyjoł to ten największe drzewko- było piekne,.... ale zaczeło teraz przymierać i tracić listeczki.....

Pozdrawiam Ciebie Agnieszko i b. dziekuje...

 

no przecież wiesz, że za roślinki się nie dziękuje :wink: Niepotrrzebnie wykopałam toto w piątek i do niedzieli przeleżało w kartonie, ale trudno, dobrze, że chociaż coś się przyjęło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Rzeczywiscie ładnie urosły i prezentują się okazale. Widzę, że trafiła się nawet o czerwonych lisciach- o ile jest ode mnie. Poza tym dom tez jest podobny do naszego- taki sam odcień ram okien, dachówka i rynny.

Po wykopaniu kłączy jesienią będziecie zdumieni jak dużo ich będzie.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i z chęcią przyłączę się do grona przyjmujących. Budowa zżera dużą kasę a ogód też niestety jest kosztowny. Dlatego też, bardzo ładnie poproszę od kogoś kto ma duzo cebul tulipanów, lilii .....troszkę, tak żeby mogły cieszyc nasze oczy wiosną.. :D :D :D

Jak mój przyszły ogród rozrośnie sie to ja również będę dzielić się, bo wiem z doświadczenia jak to jest........w trakcie budowy i ..zakładania ogrodu...

Koszty przesyłki oczywiście ja pokrywam.

Pozdrawiam i czekam na chetnych do obdarowania mnie tymi cebulkami.

Nina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są na tym forum osoby chętne do oddania lub wymiany sadzonek. [/b]

 

Za cenę przesyłki oddam kłącza kanny ( paciorecznika) w dużych ilościach,

o pomarańczowej barwie kwiatów, rosnącej do 180 cm. Świetnie wyglada popsadzona w dużych grupach i kwitnie aż do przymrozków.

 

 

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów. Jestem nieśmiało początkująca na tym forum i nie wiem czy tak od razu mogę zacząć od prośby. Pete, nie wiem, na ile jest to aktualne, ale czy mogłabym Cię bardzo, bardzo prosić o takie kłącza kanny..... Po prostu zdjęcia powaliły mnie na kolana..... Nie wiem, czy jest to pora na rozdawanie sadzonek, ale nie wyobrażam sobie ogrodu bez posiadania takich piękności... Jeżeli jest to możliwe, swoje namiary podałam na priv... Będę bardzo wdzięczna za kontakt.

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas Kanny pięknie wzeszły, ale z uwagi na kiepską ziemię to mało urosły= ok. 60-70cm, tylko te co w 1dużej doniczce to mają tak ok. 100cm,

ale i tak oko bardzo cieszyły...

ALE- nie wiem jak u was, ale u mnie jak tylko któraś kanna zaczeła kwitnąć to obisadały ją chmary os i w ciągu 3-4dni padał każdy kwiat- tzn. został doszczętnie objedzony przez to diabelstwo..., słoik z sokiem nie pomógl bo pewnie wyczuły że to na słodziku,..nie wiem, ale na wiosne nawiozę dużo dobrej ziemi i mam nadzieję na piękności kanny,

a tymczasem mogę się zapowiedzieć z sadzonkami truskawek hodowlanych, oraz maliny takie domowe, hodowlane ale nazwy nie pamiętam- mają duże słodkie owoce- maliny sadzonki od końca października będą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie ładnie urosły i prezentują się okazale. Widzę, że trafiła się nawet o czerwonych lisciach- o ile jest ode mnie. Poza tym dom tez jest podobny do naszego- taki sam odcień ram okien, dachówka i rynny.

Po wykopaniu kłączy jesienią będziecie zdumieni jak dużo ich będzie.

Serdecznie pozdrawiam.

 

Pete te czerwono listne kany to juz moja hodowla, ale gdybys miał takie ale z pomarańczowym kwiatem to bardzo chetnie przyjmę

 

http://images26.fotosik.pl/269/b8db43afab593d48med.jpg

 

http://images25.fotosik.pl/268/19c0ba3b2282f37cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Pozwolę sobie podnieść wątek. Po budowie podchodzę powoli do ogrodu i otoczenia... wcześniej nie bardzo było jak (zbyt dużo różnych rzeczy się działo na zbyt małej przestrzeni żeby można było cokolwiek bezpiecznie posadzić).

Chętnie pozbawię kogoś problemu z nadmiarem kłączy bluszczu (sadzonki przez zimę chyba dam radę we własnym zakresie przygotować). Inne roślinki - również ale jak na razie nie mam kompletnego planu ogrodu więc szkoda czyjejkolwiek pracy. W niedalekiej przyszłości pewnie będę poszukiwał sosny i brzozy (jeśli ktoś ma u siebie samosiejki, z którymi nie wie co zrobić) - ale najpierw muszę znaleźć dla nich odpowiednie miejsce :)

Najchętniej okolice Poznania - ułatwi transport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podnieść wątek. Po budowie podchodzę powoli do ogrodu i otoczenia... wcześniej nie bardzo było jak (zbyt dużo różnych rzeczy się działo na zbyt małej przestrzeni żeby można było cokolwiek bezpiecznie posadzić).

Chętnie pozbawię kogoś problemu z nadmiarem kłączy bluszczu (sadzonki przez zimę chyba dam radę we własnym zakresie przygotować). Inne roślinki - również ale jak na razie nie mam kompletnego planu ogrodu więc szkoda czyjejkolwiek pracy. W niedalekiej przyszłości pewnie będę poszukiwał sosny i brzozy (jeśli ktoś ma u siebie samosiejki, z którymi nie wie co zrobić) - ale najpierw muszę znaleźć dla nich odpowiednie miejsce :)

Najchętniej okolice Poznania - ułatwi transport :)

 

chodzi Ci o bluszcz zimozielony, czy winobluszcz trójklapowy, czy może pięciolistkowy? Anyway, mam wszystkie 3 więc jak chcesz sobie robić sadzonki z gałęzi to zapraszam :D Może przy okazji się nauczę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Podnoszę temat, wiosna idzie,

mogę się podzielić/ wymienić takimi drzewkami samosiejkami:

sosny zwykłe, i brzozy, wysokość różna ale najlepiej przyjmują się małe egzemplarze, odbiór dawne siedleckie

 

z nasion mam jeszcze tykwy, aksamitki, i powój kolorowy, pnie się po siatce- są to jednoroczne rośliny, dochodzą i do 3m. pięknie kwitną całe lato, zawsze rano rozkwitają w południe zamykają sie troszkę,

a sama przyjme w zasadzie wszystko: i rośliny i nasiona, bo dopiero zakładamy ogród, a chciałabym mieć przeróżności,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę temat, wiosna idzie,

mogę się podzielić/ wymienić takimi drzewkami samosiejkami:

sosny zwykłe, i brzozy, wysokość różna ale najlepiej przyjmują się małe egzemplarze, odbiór dawne siedleckie

 

z nasion mam jeszcze tykwy, aksamitki, groszek pachnący,

 

a sama przyjme w zasadzie wszystko: i rośliny i nasiona, bo dopiero zakładamy ogród, a chciałabym mieć przeróżności,

 

Witam,

ANNNJA jestem zainteresowany nasionami tykwy oraz podpowiedziami jak sobie radzić z tykwą,a przede wszystkim czy mozliwe jest jej uprawianie w rejonach górskich.

 

pozdrawiam

 

Piotr_M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chętnie podzieleę się nasionami: czarnuszki, aksamitki wysokiej i cienkolistnej, nagietka, nasturcji oraz trawę:Holcus mollis 'Variegatus'.Co do nazwy trawy to do końca nie wiem, ale jest dość ekspansywna, nie wymaga zytnich zabiegów.

Sama poszukjuę klącz kanny, niestety moje zmarzly

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że tykwy to urosną wszędzie,

podaj adres na priv to ci podeślę,

a ja chętnie wezmę od Lidka iJanusz, nasiona nagietka i nasturcji (niska czy wysoka??)

oraz tą trawę-tylko pewnie trawa to dopiero za kilka tygodni jak roztopią się śniegi???

kłącza Kanny bede mogla dopiero jesienia pare oddać- otrzymalam sama w tamtym roku kilka sztuk właśnie przez ten link,.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWÓJ,.

ja u siebie właśnie miałam pod siatką, po dorośnięciu do końca siatki puszczałam ich pędy poprostu ukośnie, a pod koniec lata zrobił się gąszcz kwiatów, ale wysiew dopiero koniec kwietnia a może i nawet MAJ- jak nie bedzie przymrozków,

ale szybko te powój to nie rośnie, jeśli liczysz że latem będziesz "ogrodzona" od sąsiadów to raczej sie nie uda, bo tak naprawde to najwięcej jest liści i kwiatów pod koniec lata jak narobi się dużo przyrostów, ale i wtedy nie jest to "szczelne" bo i liście i kwiaty nie są duże!!

podaj meila (na priv) to poszukam zdjęcie i podeślę ci jak to wyglądało ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...