Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sznurek do wełny na suficie


qasi79

Recommended Posts

  • 1 year później...
ja nie dawałem sznurka.

Kupiłem wyrzarzony drut wiązałkowy w zwoju i nim kręciłem pod wełnę.

Sznurek chyba za lichy na lata

 

Czym mocować taki drut i jak gęsto?

Czy ta wełna pod swoim ciężarem nie będzie falowała?

..no a pod wełną i drutem musi być jeszcze folia paroizolacyjna. Czy może przylegać do tych drutów, czy robić jakiś odstęp?

 

zamiast drutów radzą mi robić jakąś dodatkową ślepą podłogę, ale to większy koszt oraz dodatkowe obciążenie stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie dawałem sznurka.

Kupiłem wyrzarzony drut wiązałkowy w zwoju i nim kręciłem pod wełnę.

Sznurek chyba za lichy na lata

 

tragedia :(

a widziałeś taki drut wiązałkowy po roku, rdza go żre niemiłosiernie.

także nie kracząc, ale ocieplenie to Ci kiedyś wybrzuszy KG.

 

Tylko sznurek z tworzyw szucznych się do tego nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż wy za głupoty wypisujecie :o

sznurek jest tylko po to aby wstępnie zamocować warstwę wełny położoną między krokwie, żeby przy pracy z sufitem czy skosem na głowę nam nie padała i trzymała się koopy jako tako :wink:

na to dajemy w poprzek następna warstwę wełny, stelaż, paroizolację i płytę KG

dla własnej wygody jak najbardziej sznurek PP (rolniczy, wiązałkowy itp) się nadaje, nie rozumiem po co komplikować sobie życie drutem wiązałkowym (pewnie zaraz powstanie teoria że skoro wyżarzony rdzewieje to najlepiej ocynkowany :lol: :lol: :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż wy za głupoty wypisujecie :o

sznurek jest tylko po to aby wstępnie zamocować warstwę wełny położoną między krokwie, żeby przy pracy z sufitem czy skosem na głowę nam nie padała i trzymała się koopy jako tako :wink:

na to dajemy w poprzek następna warstwę wełny, stelaż, paroizolację i płytę KG

dla własnej wygody jak najbardziej sznurek PP (rolniczy, wiązałkowy itp) się nadaje, nie rozumiem po co komplikować sobie życie drutem wiązałkowym (pewnie zaraz powstanie teoria że skoro wyżarzony rdzewieje to najlepiej ocynkowany :lol: :lol: :lol: )

 

Ta teoria już powstała :)

 

Ale poważnie. Przy skosach dobra wełna sama się trzyma między krokwiami. Jak jest potrzeba, to można przytrzymać sznurkiem. Po chwili i tak przyciskamy KG.

 

Mi chodzi o położenie wełny w poziomie między belkami. Sam sufit KG będzie jakieś 30cm poniżej warstwy ocieplenia. No i ta wełna nie może wisieć w powietrzu, być przytrzymywana przez folię paroizolacyjną czy zwykły sznurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...