Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka sciana-beton kom.-podsumujmy


Gość

Recommended Posts

Kochani,

poradzcie wiec jaka mam sciane zrobic. chce gazobeton, ze styropianem. wszedzie juz produkuja na pioro wpsust,ale ja chce na zwykla zaprawe-czy to ok?.jaki mam wziac bloczek (wymiary), styropian i resztę?

licze na Was, jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się bawić w jakiś styropian? Później trzeba położyć drogi tynk. czy nie lepiej zrobić ścianę jednowarstwową o grupości 36-44 cm? Szybciej, taniej i równie ciepło, a przede wszystkim solidnie. Ja też miałem te dylematy. Ale w końcu wybrałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jubba,

masz racje pewno. Zrezta jak wspomnialam juz chyba nie produkuja innych niz na pw.Ale z drugiej strony slyszalam,ze ludzie musza potem docieplac....Poza tym jak chce na zwykla zaprawe (a chce-bo latwiej) to robia sie mostki i musi byc styropian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opal - jeśli robisz na zwykłą zaprawę, spoiny ok. 1-1,5cm to musisz ocieplić - to pewne. Mostki termiczne w tym przypadku to kosmos. Sam robie na takie spoiny bo to prościzna, a robić na klej to się okazuje że bloczki krzywe, a weź to szlifuj - tragedia. Z drugiej strony przy ścianie jednowarstwowej nie osiągniesz współczynnika poniżej 0,3. Tak więc nie ma sensu walić grubego bloczka i droższego. Mam wrażenie, że tą ścianę którą mam zamiar zrobić jest najprostsza w wykonaniu a przy tym ma super parametry. Ocieplenie wiele osób też robi samemu /ponoć nie jest to trudne - a jak zrobisz sama to na pewno dokładniej niż firma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opal - nie ma szans, by ktoś zdecydował za Ciebie podając wzór na "dobroć" ściany. W ten sposób trzeba przeanalizować zbyt wiele rzeczy, bo ta dysksuja prowadzi do debaty, która ściana lepsza (1, 2, 3 warstwy), jaki materiał ocieplający, jaki tynk na jakiej ścianie, czy iść po minimum kosztów, czy ściana ma "oddychć", itp. itd. Wątków na te tematy było sporo, więc argumentów znajdziesz dużo w już istniejących wątkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opal ,

polecam Tobie , tak jak chyba większość wykonać mur dwuwarstwowy na zaprawie zwykłej. Będzie taniej i dobrze. Mój znajomy budował z Porothermu P+W ( jak wiesz w tym systemie klej nakładasz na spoinę poziomą )i teraz przy silnych wiatrach , jak przyłoży rękę do muru od wewnątrz to czuje jak dmucha mu wiatr .Może to bład ekipy ? a będziesz przez cały czas budowy patrzył im na ręce ? tego się nie da zrobić wierz mi .

Ja wybrałem beton komórkowy produkowany w Bielsku - Białej ( gr. 36 cm )na zwykłej zaprawie i ocieplam go wełną skalną 10 cm ( właśnie w tej chwili ).

Cześć ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie. Stawiałem GB klasy 600 24 cm na zwykłej zaprawie + styropian P+W 15 cm. Kolega wybrał Ytonga 36 cm na kleju. Koszt porównywalny (licząc z robocizną u niego tynk wewnętrzny i zewnętrzny, a u mnie tynki + siatka, klej i kołkowanie). U mnie trwało dłużej, on miał kłopot z ekipą (ten klej i szlifowanie). Domy oba dość podobne i kształtem i kubaturą. Prawie to samo ogrzewanie. Efekt końcowy: ja mieszkam i nie narzekam, on mieszka i planuje w tym roku docieplić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...