Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Utkowy dom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 961
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Violetta- cenę kuchni wysłałam na priv, co do płytek przed kominkiem, to niestety są to chińskie płytki więc nie mają nazwy:( Kupione były w Bomarze 2 naprzeciwko Makro w Krakowie, rozmiar 60x60, gres polerowany, cena ok. 65 zł/m2

Podłogi w całym domu były lakierowane lakierem wodnym półmatowym Beta S.

Ciemna łazienka to nie cersanit, to Imola antares i dekory Imola andra.

Acca- cena schodów poszła na priv

Mckwadrat- rurki te pionowe mają gdzieś 3 cm średnicy, natomiast te poziome może troszkę ponad 1cm. Są z nierdzewki. Zamawiałam je razem ze schodami i nie wiem ile kosztowały, cała wycena była dla mnie atrakcyjna, więc nie musiałam rezygnować ze stali, ale może z tymi karniszami to też sposób :D

Pozdrawiam i dziękuję za miłe słówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze z zapytaniem odnośnie półek w gabinecie- te drewniane- to MDF czy czyste drewno zamawiane u stolarza- interesuje mnie to czy te półki nie będę się uginać- tez mam multum ciężkich książek, czy te mikro podpórki wytrzymają- do czego są mocowane- chyba nie do stelaża aluminiowego od KG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acca- zdziwisz się, ale półki nie są drewniane, to płyta okleinowana grubość półki 3cm. Półki zamawiałam w Komandorze przy okazji zamawiania garderób i szafy wnękowej. Cena za wszystkie półki z montażem 500zł- nie wiem czy to duzo czy mało, ale na tamtym etapie nie miałam żadnego stolarza pod ręka a chciałam jak najszybciej mieć gdzie ułożyć książki. Z efektu jestem bardzo zadowolona, choć miałam obawy przy zamówieniu. Co do mocowania pólek- też się zdziwisz, ale mocowane są do stelaży KG- tyle, że stelaże są przygotowane pod półki na książki(cokolwiek to znaczy?). Inna sprawa, że nie obciążam zanadto tych półek, książki lekkie układam gęsto, ale albumy czy inne ciężary tylko w ograniczonej ilości- resztę dopełniam segregatorami- w większości są one puste i robią "sztuczny tłum" na półce. Moje półki są dość długie mają 110cm- wystarczy zrobić krótsze- tak do 80cm, i wtedy nawet ciężary utrzymają.

A tak to u mnie dziś wygląda:

http://img372.imageshack.us/img372/6787/bibtn7.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz tak myślałam ze to okleina i przeszło mi na myśl aby podpytać w szafach czy by takich mi nie zrobili- a stelaże pod KG- to faktycznie fachowiec się kłania- też myślałam aby zapytać sie tych od KG- bo wiedza może o co chodzi. Dziękuje za odpowiedź.No ja nie mam sztucznego tłumu -tylko prawdziwe kilogramy :-?

podobno w Castoramie takie półki są na mb i można wszystko zakupić o połowę taniej- tak ludzie robią garderoby, popytam tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka- fajnie słyszeć miłe słówka z ust tak wytrawnego Forumowicza- dzięki!!! :D

No ale z tym dopracowaniem to przesadziłaś :wink: -tyle jeszcze brakuje, że nawet wolę o tym nie myśleć- mąż patrzy na mnie bykiem za każdym razem, gdy kupuję jakiś drobiazg do domu, a mnie to by się jeszcze tak ze dwie ciężarówki mebli i dodatków przydały 8) ...

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam ponownie, a tu nadal pięknie... :D Utek, twoja podłoga coraz bardziej mi się podoba. Zastanawiam się - może u siebie nie kombinować i też zrobić takie 'pstrokate' merbau? Na razie miałam zamiar powybierać jednolite deseczki, ale z takimi to do końca nie wiadomo, co się będzie działo - a jak wszystkie sczerwienieja na mahoń?!? Będę wtedy miala bardzo 'energetyczny' dom (okna już są dość czerwone).

Fajnie masz - też chciałabym być na tym etapie...

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam do Ciebie na innym wątku, ale tutaj pewnie częściej zaglądasz.

Śliczny domek. Wszystko idealnie do siebie pasuje.

Gratuluję pomysłów i wytrwałości

Proszę podaj mi namiary na twoich fachowców - oczywiście tych,z których jesteś zadowolona.

Kuchnia- u kogo robiłaś i ile kosztowała. Moja ma podobne wymiary i tez coś podobnego chcę zrobić.

Regipsy, łazienki, parkiet (choć w tym przypatku czytałam ,że masz jakieś uwagi do wykonawców). U mnie był ostatnio takie jeden od wykańczania. Ceny jeszcze nie podał konkretnej. Mówił jednak ,że za robociznę od łazienki bierze 8000. Dodam ,że łazienka raptem 4m2, wszystkie przyłącza wyprowadzone będą w potrzebnym miejcu,kable od oswietlenie też. Zostaje więć podpiecie brodzika, geberitu, wc,umywalki,sufit podwieszany i płytki tylko przy brodziku i wc (nię chcę płytek w całej łazience). Wydaje mi się to strasznie drogo, a moze nie jest?? :-?

Ile płaciłaś za zrobienie sufitu podwieszanego w jednym pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sure- dzięki za miłe słówka, Twój domek też się świetnie zapowiada- wspaniały projekt, i piękna działka- ach te nadmorskie lasy sosnowe.....

Iva_marti-cena za taką małą łazienkę faktycznie "nieco" wygórowana :wink:

Z moich wykonawców mogę polecić kafelkarzy, no i Pana od schodów, facet od kuchni też w miarę ok, choć reklamację na szafkę załatwia już 5 miesięcy! Reszta...hmmm...jakby to ująć....średnia krajowa- czyli: dramatu nie było, ale "przeżyjmy to jeszcze raz" raczej nie wchodziłoby w grę :lol:

Namiary na fachmanów wysyłam na priv

Aaaaa....jeszcze mam naprawdę dobrych gości od elewacji, u mnie co prawda tylko poprawiali cokół, ale obok robili 2 domki- naprawdę są ok i kultura!

 

Miło mi że mój domek się Wam podoba :D

 

Hmmmm....i tym to sposobem stałam się stałym bywalcem forum? (300 postów-ale się rozgadałam :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...