Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Utkowy dom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 961
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale masz pięknie świąteczny domek! ja za rok też sobie tak aniołki w półeczkach kominkowych poustawiam :D !

Planuję takie meble jak Wy -czyli Paged, ale chyba będzie seria Milano -są o ton jaśniejsze od Waszej "Cariny". Po oglądnięciu sof -zaczynam się zastanawiac nad czerowną skórą, ale mój mąż jest ciężki do urobienia w tym temacie.. on chce jakieś jasne -np ecru -ja zresztą też -tylko kto bedzie ze ścierką latał :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utek

Jeśli nie masz jeszcze dość odpowiadać na pytania dotyczące podłogi w salonie i schodów to ja też zachwycona Twoim domkiem spytam. :wink:

Czy pamiętasz sklep w którym kupowałaś podłogę do salonu i firmę która jest jej producentem ? Proszę także o cenę za m2.

Na zdjęciach nie ma aż takiego zbliżenia podłogi, ale oglądając w sklepach widziałam że zdarzają się w merbau takie żółtawe kreski, smugi, ciapki sporo jaśniejsze od całości i nie wiem czy tak mają każde deski z tego drewna czy tylko niektóre. Twoje tak mają ?

Acha, i jeszcze :

jaką grubość ma ta podłoga?

czy jest klejona do podłoża czy kładziona na folii i gąbce czyli tzw. pływająca?

 

Schody rewelacja. I wogóle całość w pięknych klimatach. I dobrym guście.

 

Pomyślności i samych radosnych lat w pięknym domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądając w sklepach widziałam że zdarzają się w merbau takie żółtawe kreski, smugi, ciapki sporo jaśniejsze od całości i nie wiem czy tak mają każde deski z tego drewna czy tylko niektóre. Twoje tak mają ?

Pytanie nie do mnie -ale ponieważ też kupiłam podłogę merbau do salonu -to odpowiem :) Merbau ma właśnie taką urodę, ze jest w zlote ciapki (nazywają to nawet "zlotym deszczem" :wink: ), napewno nie uda Ci się kupic całej podlogi do pokoju unikając ich. My kupilismy 40m.kw. parkietu merbau 2-warstwowego (mamy podłogówkę w salonie), i 95% deseczek ma te zlote ciapki -ale to jest naprawdę piękne drzewo -i ja nawet nie pomyślałam o innym.

http://images29.fotosik.pl/272/248f328f320768f4med.jpg

http://images47.fotosik.pl/7/7231194b457226b3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym roku 2009 :D

Renia- tak jak napisała Kachna te żółte kreseczki są typowe dla merbau- niemniej jednak nie są one jakoś szpecące, to takie drobne nitki, z daleka niewidoczne a z bardzo bliska(20cm) je widać ale to dodaje merbau uroku...

moja podłoga ma grubość 16mm, jest klejona do podłoża, potem była cyklinowana i lakierowana- to zwykły klasyczny parkiet tylko w dużym rozmiarze.

Co do producenta- nie mam pojęcia :o -zamówiłam podłogi w salonie Drewno Świata na Zakopiańskiej w Krakowie razem z usługą położenia, umówiłam się tylko na rozmiar klepek i rodzaj lakieru i dlatego niestety nie wiem jak nazywa się producent parkietu...

Dziękuję bardzo za miłe słowa na temat domku :D

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj trafilam na to forum - jestem zachwycona - piękne, gustowne wnętrza. Chciałabym się dowiedzieć czy do mycia podlogi z merbau używasz czegoś specjalnego - możesz zdradzić co to jest? Podłoga ma ładny, głęboki kolor...

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...