Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Niby Opałek-KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam sąsiadów.

Ja będę się budował w Lutoryżu. Oglądałem na zdjęciach wasze wypociny z wydobyciem ziemi na fundamenty. I nasuwa mi się tu pytanie. Widzę, że ziemię pewnie mieliście zwięzłą (glina, ił). Ja na działce mam glinę pylastą. Myślę zamawiać koparkę, ale patrząc jak Wam szybko poszło to zastanawiam się nad ręcznymi wykopami. Ziemi do urobku będę miał ok. 50m x 0,5m x 0,65m = 16 m3. Ile mogę przyjąć m3 na 1-osobodnówkę? Jak to w Waszym przypadku wyszło?

pozdrawiam

kszew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Pewnie, że zaglądamy i podglądamy jak sobie radzicie :) I ciągle się zastanawiamy nad Opałkiem ale na 90% to będzie ten domek :)

Pozdrawiamy

Ogladacze z rzeszowa - Anka i Witek ;)

 

 

Zapomniałam się zapytać - zauważyłam na różnych stronach powierzchnia uzytkowa opalka jest rozna 132,5 m2 i 156,40 m2. Jaka jest rzeczywista powierzchnia uzytkowa??? Chyba że w te 132,5 m2 nie sa wliczone wiatrołap itp jako powierzchnia użytkowa - już sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dziękuję wszystkim za miłe komentarze .Wzięliśmy się ostro za porządkowanie działki ,nawieźliśmy trochę więcej ziemi i mamy w planach podsadzić parę drzewek ale dzień robi się coraz krótszy a końca roboty nie widać .Mam już kilka nowych zdjęć tylko jakoś czasu brak by przelać je na kompa

 

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam,

Z pasją pochłaniam wszystkie opisy i komentarze, gdyż właśnie wkraczam do grona wielbicieli i, mam nadzieję, przyszłych mieszkańców Opałka...

Chemy zacząć budowę na wiosnę.

Czy w okolicy naszej stolicy można podejrzeć już stojący dom, proszę o kontakt.

 

Ps. Dom prezentuje się pięknie, pozazdrościć.....

 

Pozdrawaim,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,cieszymy się że już tyle pracy za nami.

Co do dachu gont z bliska wygląda tak właśnie

http://images33.fotosik.pl/373/ce87e19503182d8bm.jpg

 

 

i jeszcze jedno

 

http://images36.fotosik.pl/13/788de4b97b87ae5dm.jpg

 

 

kolor weathered wood, producent GAF.

 

Rynny będę zakładał dopiero jak zrobię podbitkę pewno wiec dopiero wiosna.Ale będą to rynny aluminiowe w kolorze białym,podobnie jak i okna.

Kominy ocieplałem styropianem 5 cm i na to tynk akrylowy.

pozdrawiam

dla zainteresowanych GG 3465923

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...