Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sadolin a moze Drewnochron?


Recommended Posts

Witam

w domu bede mial widoczne elementy wiezby oraz drewno na ewelacji i zastanawiam sie czym najlepiej pomalowac to wszystko poczytalem sporo postow i na temat Drewnochronu sa rozne opinie jedni chwala inni nie o Sadolinie za wiele nie ma pare osob pisalo o Altaxinie

jak ogladalem probki w markecie to Sadolin wyglada ciekawiej an drewnie ale wygladalo na to ze probki sa zrobione z roznego drewna tak wiec nei wiem co wybrac

chcialbym uzyc jednego srodka do calego drewna zeby miec ten sam kolor

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja uzylem bezbarwnego sadolinu do pergoli - drewno "trzyma" kolor bardzo ładnie.

Nie spodziewałem się takiego efektu! Pergola jest zrobiona ze struganego świerku - drewno po miesiącu leżenia na zewnątrz poszarzało, przestrugałem i pomalowałem sadolinem i efekt jest taki jak na fotkach w naszym dzienniku budowy a malowałem w sierpniu 2007.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w domu bede mial widoczne elementy wiezby oraz drewno na ewelacji i zastanawiam sie czym najlepiej pomalowac to wszystko poczytalem sporo postow i na temat Drewnochronu sa rozne opinie jedni chwala inni nie o Sadolinie za wiele nie ma pare osob pisalo o Altaxinie

jak ogladalem probki w markecie to Sadolin wyglada ciekawiej an drewnie ale wygladalo na to ze probki sa zrobione z roznego drewna tak wiec nei wiem co wybrac

chcialbym uzyc jednego srodka do calego drewna zeby miec ten sam kolor

pozdrawiam

 

Moi cieśle stosują drewnochron jako podkład, na to sadolin. Widziałam dechy pomalowane samym drewnochronem a potem sadolinem. Mimo nazwy tego samego koloru, sadolin wygląda o niebo lepiej i tak samo kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem czy tak można mieszać jeden z drugim, to już chyba lepiej dla drewna zdecydować się na jedną, kompletną linię produków

 

Ja do malowania podbitki użyłem drewnochronu a potem finalnie lakierobejcy Duluxa - wszystko w kolorze palisander . Efekt końcowy bardzo ładny , nie ma żadnego problemu z używaniem środków różnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem czy tak można mieszać jeden z drugim, to już chyba lepiej dla drewna zdecydować się na jedną, kompletną linię produków

 

Ja do malowania podbitki użyłem drewnochronu a potem finalnie lakierobejcy Duluxa - wszystko w kolorze palisander . Efekt końcowy bardzo ładny , nie ma żadnego problemu z używaniem środków różnych producentów.

 

Masz może jakieś fotki ? Chiciałbym zobaczyć jaki jest efekt po pokryciu lakierobejcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Ostatnio budowałem płot ze sztachet olchowych. Malowałem go Sadolinem, 2 x base i 2 x Classic w kolorze teak. Wyszło extra ale boje sie podsumowac faktury. Na 50 mb płotu o wys 165 cm poszło ze 2000 zł.

Wybierając kolor brałem także pod uwagę Drewnochron ale pomalowane na gotowo sztachety absolutnie nie odpowiadały mi estetycznie. Sztacheta pomalowana drewnochronem jest matowa a classicem lekko błyszcząca. Jak pomalujesz sadolinem extra to będzie jak polakierowana.

Na allegro są sprzedawcy sadolinu z rynku niemieckiego. Trochę tańszego niz w polskich marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio budowałem płot ze sztachet olchowych. Malowałem go Sadolinem, 2 x base i 2 x Classic w kolorze teak. Wyszło extra ale boje sie podsumowac faktury. Na 50 mb płotu o wys 165 cm poszło ze 2000 zł.

Wybierając kolor brałem także pod uwagę Drewnochron ale pomalowane na gotowo sztachety absolutnie nie odpowiadały mi estetycznie. Sztacheta pomalowana drewnochronem jest matowa a classicem lekko błyszcząca. Jak pomalujesz sadolinem extra to będzie jak polakierowana.

Na allegro są sprzedawcy sadolinu z rynku niemieckiego. Trochę tańszego niz w polskich marketach.

 

http://images34.fotosik.pl/351/da929e5f72bba060m.jpg

 

Zestaw sztachet malowanych sadolinem classic, oczywiscie najgorsze sztachety z płotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio budowałem płot ze sztachet olchowych. Malowałem go Sadolinem, 2 x base i 2 x Classic w kolorze teak. Wyszło extra ale boje sie podsumowac faktury. Na 50 mb płotu o wys 165 cm poszło ze 2000 zł.

Wybierając kolor brałem także pod uwagę Drewnochron ale pomalowane na gotowo sztachety absolutnie nie odpowiadały mi estetycznie. Sztacheta pomalowana drewnochronem jest matowa a classicem lekko błyszcząca. Jak pomalujesz sadolinem extra to będzie jak polakierowana.

Na allegro są sprzedawcy sadolinu z rynku niemieckiego. Trochę tańszego niz w polskich marketach.

 

http://images34.fotosik.pl/351/da929e5f72bba060m.jpg

 

Zestaw sztachet malowanych sadolinem classic, oczywiscie najgorsze sztachety z płotu.

 

Ten pierwszy z lewej to Sadolin Classic w kolorze machoń (2x base i 2 razy machoń), w rzeczywistosci jest bardziej czerwony a sztachety są olchowe.

drugi nie pamiętam ale chyba machon bez podkładu

trzeci to palisander

czwarty to teak - najładniejszy i wybrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając kolor brałem także pod uwagę Drewnochron ale pomalowane na gotowo sztachety absolutnie nie odpowiadały mi estetycznie. Sztacheta pomalowana drewnochronem jest matowa a classicem lekko błyszcząca. Jak pomalujesz sadolinem extra to będzie jak polakierowana.

 

dlatego właśnie malowałem zewnętrzne elementy podbitki drewnochronem bez wosku - mi się matowa powierzchnia bardziej podoba.

 

drewnochron oczywiście na rozpuszczalniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...